20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy jest zaćmienie słońca w Michigan? Wyszukaj swój kod pocztowy

Kiedy jest zaćmienie słońca w Michigan?  Wyszukaj swój kod pocztowy

On gra

Mówimy o tym od tygodni, ale powoli zbliża się całkowite zaćmienie słońca 8 kwietnia 2024 roku. Powinno być chwalebnie.

Po południu 8 kwietnia większość z nas będzie mogła zobaczyć zaćmienie w jakiejś formie, ale odległość między Twoją lokalizacją a ścieżką totalności zadecyduje o tym, ile słońca zasłoni Księżyc.

W wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych nastąpi całkowite zaćmienie słońca, podczas którego słońce zostanie całkowicie zasłonięte, a niebo pozostanie spowite ciemnością przez kilka minut. W innych lokalizacjach nastąpi częściowe zaćmienie (jeśli pozwoli na to pogoda).

Wyszukaj swój kod pocztowy poniżej, aby poznać godzinę, czas trwania, szczyt i procent zaćmienia.

Kiedy będzie zaćmienie słońca w 2024 roku? O której godzinie jest zaćmienie blisko mnie?

Skorzystaj z naszego przydatnego lokalizatora kodów pocztowych poniżej, aby dowiedzieć się, kiedy zaćmienie słońca w 2024 r. będzie w Twojej okolicy, od początku do końca i jak możesz się spodziewać, że będzie wyglądać.

Nie widzisz naszej grafiki? Kliknij tutaj, aby ponownie załadować stronę.

Zaćmienie słońca rozpocznie się 8 kwietnia 2024 r. w północnym Meksyku, a następnie dotrze do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpocznie się, gdy cień Księżyca przejdzie do Teksasu o 13:27 czasu CST.

Zaćmienie przetnie bezpośrednią ścieżkę przez Teksas, po czym skieruje się na północny wschód przez resztę kraju, w tym Oklahomę, Arkansas, Missouri, Kentucky, Indianę, Ohio, Pensylwanię, Nowy Jork, Vermont, New Hampshire i Maine. Obejmuje to również niewielką część południowo-wschodniego hrabstwa Monroe w stanie Michigan.

Kiedy jest zaćmienie 2024 w Michigan?

Większa część stanu Michigan nie znajduje się na ścieżce pełni, ale zakładając, że niebo jest czyste, nadal można zobaczyć Księżyc przecinający słońce, korzystając z zatwierdzonych okularów zaćmieniowych lub bezpiecznych widzów zaćmień.

READ  Całkowite zaćmienie słońca w kwietniu będzie trwało dłużej niż zaćmienie w 2017 roku

Oczekuje się, że niewielki fragment hrabstwa Monroe w pobliżu Toledo znajdzie się na drodze całości. Oznacza to, że obszar prawdopodobnie stanie się ponury, a temperatura spadnie o kilka stopni, gdy cień Księżyca zakryje słońce.

Jest to czas, kiedy możesz spodziewać się zaćmienia słońca ze swojego miasta lub regionu. (Nie widzisz poniższego wykresu? Kliknij Tutaj.)

„USA Today” przyczyniło się do powstania tego raportu.

Śledź Detroit Free Press na Twitterze (@freep), Instagrama (@detroitfreepress), TIK Tok (@detroitfreepress(I polub nas na Facebooku)@detroitfreepress).

Skontaktuj się z Amy Haushką: [email protected] Lub śledź ją na Twitterze (@aetmanshuschka).

Pozostań w kontakcie i bądź na bieżąco. Zostań subskrybentem.