1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanye West zawieszony na Instagramie po nadużyciu Trevora Noah | Kanye West

Kanye West został zawieszony na Instagramie na 24 godziny po tym, jak użył rasistowskiego obelgi do opisania prezentera telewizyjnego Trevor Noe.

Rzecznik firmy macierzystej Instagrama Meta powiedział TMZ i HuffPost, że zawieszenie było spowodowane naruszeniem przez West polityki firmy dotyczącej mowy nienawiści, zastraszania i nękania.

Noah skrytykował Westa podczas prezentowania The Daily Show, mówiąc o wielu ostatnich postach Westa o byłej żonie Kim Kardashian: „To, przez co przechodzi, jest przerażające, gdy oglądamy… to, co widzimy, jest jedną z najpotężniejszych i najbogatszych kobiet w świat, nie mogąc zmusić byłego, żeby przestał. O sms-ach, przestań ją prześladować, przestań ją nękać.

West odpowiedział, przepisując słowa Kumbaya na „koon baya, mój panie”, wypaczenie słowa, którego niektórzy używają do opisania czarnej osoby, która odrzuca lub podważa swoją rasę.

Noah odpowiedział na post, mówiąc:

Jesteś nieusuwalną częścią mojego życia, moja droga. Dlatego łamie mi serce, kiedy widzę cię w takim stanie. Nie obchodzi mnie, czy popierasz Trumpa i nie obchodzi mnie, czy upieczesz dom. Ale obchodzi mnie, kiedy widzę cię na ścieżce niebezpiecznie bliskiej niebezpieczeństwu i bólu… Nigdy nie zapominaj, że największą sztuczką, jaką rasiści zagrali czarnym ludziom, było nauczenie nas, jak pozbawiać się nawzajem naszej czerni za każdym razem, gdy się nie zgadzamy. Zwodzi nas do dzielenia się na części, abyśmy nigdy nie zjednoczyli się w silną rózgę.

Kardashian złożyła pozew o rozwód w styczniu 2021 r., a amerykański sąd ogłosił, że na początku tego miesiąca jest prawnie samotna. West żałował rozłamu na swoim albumie Donda z 2021 roku oraz w niedawnym wierszu zatytułowanym Rozwód. Wielokrotnie kpił też z przyjaciela, komika i aktora Kardashiana, Pete’a Davidsona, w tym w teledysku, w którym gliniana postać ściąła głowę modelowi Davidsonowi. Po skrytykowaniu wideo West bronił go jako twórczej ekspresji, mówiąc: „Sztuka nie jest pełnomocnikiem żadnej choroby ani krzywdy”.

READ  Main event Ji Oso rusza igłą

West opublikowała również zrzuty ekranu z rozmowy z Kardashianem, w której powiedziała, że ​​„tworzył niebezpieczne i przerażające środowisko” i martwi się: „Ktoś skrzywdzi Pete’a i to wszystko twoja wina”. West później przeprosił za opublikowanie zrzutów ekranu i towarzyszących im wiadomości, mówiąc: „Wiem, że udostępnianie zrzutów ekranu było denerwujące i stało się nękaniem Kim. Biorę odpowiedzialność”, ale od tego czasu nadal publicznie krytykuje Kardashiana i Davidsona.

Po tym, jak West skrytykowała jej ojcostwo, Kardashian napisała w lutym: „Rozwód jest wystarczająco trudny dla naszych dzieci, a obsesja Kanye’a na punkcie kontrolowania i manipulowania naszą sytuacją w negatywny sposób i publicznie powoduje więcej bólu dla wszystkich. Od początku nie chciałem niczego więcej niż zdrowe, wspierające relacje rodzicielskie, ponieważ to jest najlepsze. „Naszym dzieciom i zasmuca mnie, że Kanye nadal uniemożliwia to na każdym kroku”.