24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jussie Smollett został zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na odwołanie od wyroku skazującego

Jussie Smollett został zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na odwołanie od wyroku skazującego

„W naszym systemie sądowym nie ma miejsca na politykę” – powiedział obrońca Nene Uchi na konferencji prasowej wkrótce po zwolnieniu aktora. „Bez względu na to, co myślisz o tej sprawie… prawdziwe pytanie brzmi, czy czarni mężczyźni powinni iść do więzienia za przestępstwo czwartego stopnia?”

„To hańba” – dodał prawnik. Oche i inni prawnicy z zespołu, którzy przemawiali w środę, skrytykowali sędziego, który skazał Smolletta w zeszłym tygodniu. Sędzia hrabstwa Cook, James Lane, rozmawiał z aktorem przez ponad pół godziny, krytykując jego działania.

„Sędzia spędził dużo czasu dyscyplinując moich klientów”, powiedział O’Shea. „Nigdy wcześniej tego nie widziałem.”

O’Shea powiedział, że w ciągu ostatnich sześciu dni w więzieniu Smollett nie jadł nic poza lodowatą wodą.

Orzeczenie sądu apelacyjnego, które zostało wprowadzone w środę, mówi, że Smollett „zostanie zwolniony z aresztu … po opublikowaniu osobistego zastawu (I Bond) w wysokości 150 000 USD”. zastaw osobisty w Illinois Oznacza to, że dana osoba została zwolniona pod warunkiem, że weźmie udział we wszystkich wymaganych procesach sądowych w przyszłości, zwykle bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Akta obrony Smolletta Pilny wniosek w zeszłym tygodniu, twierdzący, że zostanie poddany „nieodwracalnej krzywdzie”, jeśli odsiedzi wyrok za wyrok skazujący, który może zostać uchylony, dodając, że prawdopodobnie odsiedziałby karę pozbawienia wolności przed zakończeniem swojej apelacji.

Prawnicy dodali, że narażenie na Covid-19 stanowiło poważne ryzyko, ponieważ Smollett miał obniżoną odporność.

Sąd przychylił się do wniosku prawników, Argumentował, że „nie będzie w stanie podjąć decyzji w sprawie natychmiastowej apelacji przed odbyciem przez oskarżonego pełnej kary pozbawienia wolności”.

W odpowiedzi złożonej w środę prokuratorzy zdecydowanie nie zgodzili się z argumentacją obrony, argumentując, że „nie ma nadzwyczajnych wezwania do nadzwyczajnego złagodzenia”, aby opóźnić wyrok Smolletta, gdy czeka on na apelację.

READ  Julia Roberts, jej mąż Daniel Moder i razem cieszą się hołdem Kennedy Center

„Pan Smollett twierdzi, że ma prawo do stałego pobytu, ponieważ prawdopodobnie odsiedzi krótką karę pozbawienia wolności w wysokości 150 dni przed rozstrzygnięciem jego apelacji co do meritum” – czytamy w części odpowiedzi. „Zgodnie z tą logiką każdy oskarżony, który został skazany na mniej niż kilka lat więzienia, automatycznie otrzyma apelację w sprawie pozostania w zawieszeniu”.

Smollett eksplodował w sądzie w zeszłym tygodniu

Smollett Skazany w grudniu w sprawie pięciu zarzutów o nieporządne zachowanie za składanie fałszywych doniesień o tym, co powiedział, że było przestępstwem z nienawiści wobec gejów i Murzynów.
Powrót Jussie Smollett do aktorstwa lotniczego, '  Aktor mówi
Aktor, który jest czarnoskóry i wesoły, powiedział policji w Chicago, że dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn zaatakowało go pewnej nocy w styczniu 2019 roku, wykrzykując rasistowskie i antygejowskie obelgi, polewając go wybielaczem i owijając pętlę na szyi. Ale śledczy powiedzieli, że ustalili, że sprawca zaaranżował atak i… Zapłać dwóch braci, którzy go znają Od serialu Fox do przedstawienia pracy nad reklamą.

Smollett utrzymywał swoją niewinność pod przysięgą podczas procesu.

Ale podczas zeszłotygodniowego wyroku sędzia James Lynn powiedział Smollettowi: „Nie jesteś ofiarą przestępstwa z nienawiści na tle rasowym, nie jesteś ofiarą przestępstwa homofobicznego. Jesteś tylko szarlatanem udającym ofiarę przestępstwa z nienawiści”.

Sędzia przemawiał przez ponad pół godziny podczas procesu, mówiąc aktorowi, że chociaż wiele osób podkreślało Smolletta i jego postać i prosiło sędziego o obniżony wyrok, premedytacja Smolletta w zaaranżowanym przez niego akcie była „czynnikiem obciążającym” w sprawie .

„Masz świetne wyniki w prawdziwej pracy społecznej” – powiedział w czwartek sędzia. „Zdaję sobie sprawę z próśb o miłosierdzie, zwłaszcza ze strony ludzi na arenie”. Ale sędzia w końcu powiedział, że akt pokazał „ciemną stronę” Smolletta.

Po ogłoszeniu wyroku Smollett zwrócił się do sędziego, mówiąc „nie zrobiłem tego”, zanim udał się do sądu i krzyknął, że nie ma myśli samobójczych, i że „jeśli coś mi się stało, kiedy tam pojechałem, nie zrobiłem tego”. to ja i wszyscy powinniście o tym wiedzieć”.

Sędzia zarządził umieszczenie Smolletta w areszcie ochronnym „na wniosek pana Smolletta i to zalecenie Sądu”, CNN wcześniej informował.

W piątek aktor był przetrzymywany „we własnej celi, która jest monitorowana przez kamery monitoringu celi oraz przez funkcjonariusza noszącego kamerę ciała i stojącego przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest pod bezpośrednią obserwacją. przez cały czas” – powiedziało biuro szeryfa hrabstwa Cook, potwierdzając, że aktor nie był przetrzymywany w odosobnieniu.

READ  Książę William krótko wspomina Kate Middleton w nagrodzie Diany

Prawnik wnosi zarzuty przeciwko konstytucji

Smollett Początkowo zaadresowany do niego w marcu 2019 r. Został oskarżony o 16 zarzutów o naruszenie porządku publicznego po tym, jak policja ustaliła, że ​​jego raporty były fałszywe.
W oszałamiający zwrot dni później prokuratorzy ogłosili Odrzucali wszystkie zarzuty. W opinii opublikowanej w zeszłym tygodniu w Chicago Sun-Times, prokurator stanu Cook County, Kim Fox, broniła decyzji swojego biura, mówiąc, że Smollett straciła już kaucję w wysokości 10 000 USD, nigdy nie została oskarżona o brutalne przestępstwo i zapłaciła „ cena reputacji.” za to, co zrobił. Wypadek skutecznie zakończył karierę aktorską Smolletta.
Jussie Smollett został skazany za mistyfikację przestępstw z nienawiści.  Oto jak się tu dostaliśmy
Dan K. Webb, prokurator specjalny prowadzący sprawę, ogłosił później, że ponownie pozwie Smolletta. W lutym 2020 r. w powiecie Cook utworzono wielkie jury Zwrócono sześć zarzutów Przeciwko aktorowi za składanie fałszywych zeznań – pięć zarzutów Smollett został ostatecznie skazany i skazany.
Nieuporządkowane postępowanie w sprawie oskarżenia o fałszywe zgłoszenie przestępstwa Jest to przestępstwo czwartego stopnia i podlega karze Do trzech lat więzienia i 25 000 $ grzywny.

Webb powiedział w zeszłym tygodniu, że jest „niezwykle zadowolony” z orzeczenia sędziego Lin i że komentarze sędziego pokazały, że „wyraźnie rozumiał… że to postępowanie zasługujące na surową karę”.

Ale podczas środowej konferencji prasowej Auche, jeden z adwokatów Smolletta, uznał postępowanie w sprawie za niekonstytucyjne, ponieważ Smollett został już oskarżony, zapłacił 10 000 dolarów i wykonał prace społeczne.

„Kiedy zostałem postawiony w stan oskarżenia w tej sprawie, kiedy ta sprawa została pozwana, kiedy ta sprawa została osądzona, zastanawiałem się na każdym z tych kroków, czy Chicago zrezygnowało z Unii. Bo w tym kraju nie można karać osoba dwukrotnie „Podczas gdy wszyscy skupiali się na podnieceniu towarzyszącym tej sprawie, ludzie nie skupiali się na konstytucyjności prokuratury” – powiedział adwokat.

READ  Akshay Kumar to człowiek z misją i nie jest to łatwe