18 maja, 2024

Kaitlyn Clarke w ogniu walki z 3. w przedsezonie WNBA; Późny bohaterstwo Arike Ogunbowale bije gorączkę

Kaitlyn Clarke w ogniu walki z 3. w przedsezonie WNBA;  Późny bohaterstwo Arike Ogunbowale bije gorączkę

Przedsezonowy debiut Caitlin Clark w WNBA miał miejsce podobnie jak jej ostatni rok w Iowa. Złamała 3 sekundy i zrobiła to przed wyprzedaną publicznością.

Nie zakończyło się to jednak zwycięstwem.

Clark zadebiutowała w WNBA w drużynie Indiana Fever w piątkowy wieczór w przedsezonowym meczu przeciwko Dallas Wings, zaledwie kilka tygodni po występie w meczu o mistrzostwo NCAA. W pierwszej kwarcie trafił trzy trójki i zdobył 21 punktów.

To nie wystarczyło do zwycięstwa, ponieważ All-Star Arike Ogunbowale zatopił Fever za trzy punkty na 3 sekundy przed końcem i zwyciężył 79-76 Wings.

Clarke chciał zmierzyć się z remisem 3, ale przekroczył granicę, gdy zabrzmiał sygnał dźwiękowy.

7 000 osób wypełniło College Park Center w Arlington w Teksasie, aby być świadkami przedstawienia Clarka. Kibicowali jej debiutowi w dniu pierwszego meczu jako zawodniczki WNBA.

Clark nie musiał długo czekać, aby dać fanom to, za co zapłacili. Minutę po rozpoczęciu meczu Clarke wyskoczyła zza łuku na prawym skrzydle i wykonała swój pierwszy rzut za trzy punkty w stroju WNBA. Piłka wpadła do siatki i wyszła na prowadzenie 5:2 Fever.

Kilka minut później zrobiła to ponownie. Jego drugie 3 powiększyły prowadzenie Indiany w pierwszej kwarcie do 14-3. Następnie faulował po rzucie za 3 punkty i trafił 2 z 3 rzutów wolnych, zwiększając prowadzenie Fever do 16-9 w pierwszej połowie.

Jego trzeci wynik, 3 na 2:55 do końca kwarty, powalił na podłogę innego studenta pierwszego roku i byłego strażnika stanu Ohio, Jaycee’ego Sheltona (wybór nr 5). Poklepała swojego byłego rywala z Wielkiej Dziesiątki w górę kortu, aby otworzyć, a następnie podciągnęła się ze szczytu łuku.

Sędziowie nie dopatrzyli się wystarczającego kontaktu, aby można było gwizdnąć, a trójka Clarka powiększyła prowadzenie Indiany do 19-15. Potem miała swoją pierwszą przerwę na ławce rezerwowych. Kiedy opuścił mecz, zdobył 11 z 19 punktów Indiany w 3 z 4 3.

Kiedy wróciła na początku drugiej kwarty, podjęła tam, gdzie przerwała. Tym razem była o krok za dwukrotną All-Star Natashą Clark.

Pod koniec połowy pokazał, że jest czołowym strzelcem poprzedniego sezonu i zastępcą lidera NCAA. Zrobiła to wraz z zeszłoroczną numerem 1 w rankingu i Debiutantką Roku WNBA Aaliyah Boston.

READ  Czym jest mgła? Ostrzeżenie przed opadami śniegu wygasa w Pensylwanii, Nowym Jorku, New Jersey i Massachusetts

W połowie drugiej kwarty Clark wspiął się na szczyt podjazdu i wyciągnął podwójną drużynę, pozwalając Bostonowi zaatakować obręcz i uwolnić się. Clark znalazł Bostona, przechodząc przez ruch uliczny prowadzący na otwarte piętro.

Faulowe kłopoty Clarke ograniczyły grę po przerwie. Odnotował swój trzeci i czwarty faul w kolejnych posiadaniach w trzeciej kwarcie i w połowie kwarty zszedł na ławkę rezerwowych, nie trafiając ani razu w drugą połowę.

Kaitlyn Clark w swoim przedsezonowym debiucie w WNBA strzeliła z 3. miejsca.  (Gregory Shamus/Getty Images)

Kaitlyn Clark w swoim przedsezonowym debiucie w WNBA strzeliła z 3. miejsca. (Gregory Shamus/Getty Images)

Wrócił na 6:55 przed końcem i prowadził w stanie Indiana 62-60. Jego piąte trzy trafienia w meczu dały Indianie prowadzenie 67-65.

Jednak późne bohaterskie wyczyny Ogunbowale zepsuły jego debiut i zapewniły Dallas zwycięstwo.

Clark zakończył mecz z 21 punktami, trzema zbiórkami, dwiema asystami i dwoma przechwytami. Trafiła 6 z 15 z podłogi i 5 z 13 zza łuku.

Prowadził Dallas z 21 punktami i pięcioma zbiórkami. Ogunbowale miał 19 punktów, trzy zbiórki i trzy asysty. Jego zwycięzca gema jako jedyny w siedmiu próbach trafił z dystansu.

na żywo49 aktualizacji

• Caitlin Clark w debiucie prowadzi gorączkę

Chociaż nie jest to oficjalny pojedynek, passa Clark w liczbie 20 punktów jest kontynuowana w jej przedsezonowym debiucie w WNBA. Zdobył najwięcej w drużynie 21 punktów, trafiając 5 z 13 celnych strzałów zza łuku. Łącznie trafiał ze skutecznością 40% i trafiał 4 z 5 z linii rzutów wolnych. Od grudnia 2022 roku żaden rozgrywający nie zdobył w meczu mniej niż 20 punktów.

Asysty (dwie) nie przychodzą tak łatwo jak 3, a zgranie z Bostonem (osiem punktów, 4-10 FG) wymaga czasu, aby się rozwinąć. Clark dodał trzy zbiórki i dwa przechwyty, a także pięć strat w meczu w czasie 28:10.

Od początku do końca mecz przypominał pojedynek w sezonie zasadniczym i zapewniał odpowiednią atmosferę. Robi się ciężko, gdy każdego wieczoru mecze toczą się przeciwko większym, silniejszym obrońcom, ale Clark udowodnił, że wszyscy wątpiący się mylą. Będzie dobry w grze zawodowej, a Indiana będzie fajnym zespołem na początku sezonu.

• Clark powiedziała w wywiadzie po meczu czterokrotnej mistrzyni WNBA Sherrill Swoopes, że jej zdaniem „to był dobry początek sezonu WNBA” i pochwaliła atmosferę. Są małe rzeczy, które lubi sprzątać

„To dla nas dobra nauka” – powiedział Clark. „To się nie liczy [in the standings]. [We’ll] Wróć i obejrzyj film – film nie kłamie – i wyciągnij z niego naukę”.

• Clarke rzuca ostatnim strzałem i próbuje zremisować z rogu. To jeszcze nie koniec, ale debiut w WNBA dla najlepszego strzelca wszechczasów NCAA.

• Arike jest zimny w ostatnich minutach meczu (fani sportów uniwersyteckich wiedzą aż za dobrze). Wyprzedziła Dallas 79-76 cyniczną różnicą 3,3 sekundy na zegarze.

• Arike Ogunbowale chciałby zamienić słówko. W ostatniej minucie zremisował przy 76. Clark nie trafia w 3 próbach, Wheeler zostaje odbity, Clark jedzie wolnym pasem, a Natasha Howard mu odmawia. Clark zostaje odgwizdany za faul – to jego pierwszy przypadek w końcówce meczu, w którym jako profesjonalista błaga o sprawdzenie – ale to już trzeci przechwyt Howarda w tym meczu.

remis, 26,7 sekundy na zegarze był najdłuższym ze wszystkich zawodów przedsezonowych

• Clark zablokował jego strzał na 26,7 przed końcem, a wynik wyniósł 76. Zegar czasu akcji wskazuje jednak tylko 2 sekundy.

• Clark strzelił gola na linii FT i zremisował przy stanie 74 na 1:15 przed końcem. Utopiła oboje

• Uwielbiam zostawiać zawodników z boku w zaciętym meczu, nawet jeśli jest to początek przedsezonowego spotkania. Obóz przygotowawczy WNBA jest krótki, a harmonogram otwarcia Fever jest napięty (Connecticut, Nowy Jork, Seattle, Las Vegas). Teraz postaw ich w sytuacji, w której rankingi nie mają znaczenia i na tej podstawie buduj.

• Clark kończy grę pięcioma stratami. Wiele z bardziej ambitnych podań.

• Jasne, kolejne 3, czemu nie. Clark zdobył bramkę po asyście Eriki Wheeler. 5 na 10 z zakresu 3 punktów za 19 punktów.

• Sides ponownie zmienia swoich starterów o 6:26 w czwartej kwarcie.

• Clark rozpocznie czwartą kwartę na ławce rezerwowych. Tylko Nalisa Smith wywołuje gorączkę. Zobaczymy, czy dziś wieczorem będzie miała więcej czasu, czy też Sides zdecyduje się zobaczyć, jak gracze radzą sobie z zaciętymi meczami na wykresie głębi w czwartej kwarcie. W ubiegłym roku Indiana przegrała 16 meczów jednocyfrowymi stratami, co spowodowało coraz większy ból wśród młodych członków drużyny.

• Jaylin Brown spisał się znakomicie po raz siódmy w meczu. Ma 17 punktów dla Dallas i wygląda na pewnego siebie, swobodnego weterynarza. Jeśli Brown nie znajdzie się w składzie Wings, w trakcie sezonu podpisze kilka trudnych kontraktów, które pozwolą mu obsadzić siedmiodniowe i 10-dniowe posady.

• Clark schodzi na ławkę rezerwowych po swoim czwartym faulu na 4:50 przed końcem trzeciej kwarty.

• Była to czwarta strata Clarka w kolejnym dobrym meczu defensywnym Dallas. Stan Iowa miał okresy dużej liczby rotacji i przez cały sezon będzie ośrodkiem poprawy w starciu z lepszymi obrońcami niż miał na studiach.

• „Złap i strzelaj z DFW”.

Widzę, że wszyscy przygotowali swoje rozmowy lokalizacyjne w odległych miejscach.

• Clarke wypada z gry na początku drugiej połowy…

• Gorączka na pół

Ciekawie będzie zobaczyć, ile czasu Clarke będzie grał w drugiej połowie. The Fever ma na obozie 15 zawodników i musi zwolnić trzech przed otwarciem sezonu 14 maja. W przyszłym tygodniu odbędzie się jeszcze jeden mecz przedsezonowy na własnym boisku. Główny trener Christy Sides będzie chciał widzieć więcej tych zawodników w miksie o ostateczne miejsca w składzie.

Nalisa Smith (16:31), Aliyah Boston (17:33) i Clark (16:05) rozegrali w pierwszej połowie co najmniej pięć minut więcej niż jakikolwiek inny zawodnik Fever. Wszystkie są blokadami dla drużyny i pozycji startowych. Kelsey Mitchell (schodzi z boiska, lewa kostka) i Katie Lou Samuelson (schodzi z boiska, prawa kostka i wraca z urlopu macierzyńskiego) po powrocie uzupełnią przewidywany skład wyjściowy.

• W pierwszej połowie Fever prowadzili 48-40, a Clark zdobył 16 punktów, trafiając 5 z 9 rzutów (3 z 4 z 8).