2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

JPL zamierza zwolnić ponad 500 pracowników z powodu braku środków finansowych – NBC Los Angeles

JPL zamierza zwolnić ponad 500 pracowników z powodu braku środków finansowych – NBC Los Angeles

Jak wynika z wewnętrznej notatki, Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA przygotowuje się do zwolnienia 530 pracowników i 40 wykonawców, ponieważ finansowane ze środków federalnych centrum badawczo-rozwojowe nie otrzyma środków na rok podatkowy 2024.

„Chociaż nadal nie mamy środków na rok budżetowy 24 ani nie mamy ostatniego słowa Kongresu w sprawie przydziału budżetu Mars Sample Revenue (MSR), znaleźliśmy się teraz w sytuacji, w której musimy podjąć dalsze znaczące działania, aby zmniejszyć nasze wydatki” – stwierdziła dr Lori Leshin w oświadczenie List do pracowników we wtorek.

Nadchodzące zwolnienia dotkną 8% ogółu pracowników JPL.

W notatce stwierdzono, że w środę większość pracowników JPL została poproszona o pracę z domu. Podczas „obowiązkowego dnia telepracy” większość pracowników nie będzie mogła dotrzeć do Laboratorium Napędów Odrzutowych (JPL) w Pasadenie.

Jak czytamy w notatce, po wirtualnym spotkaniu dotyczącym aktualnych informacji na temat siły roboczej w środę rano każdy pracownik zostanie powiadomiony e-mailem, czy dotknął go zwolnienia. Dostęp zwolnionych pracowników do systemów JPL zostanie wstrzymany „wkrótce po powiadomieniu” – dodał Leshin.

„To najtrudniejsza czynność, jaką musiałem podjąć, odkąd zostałem dyrektorem JPL, i wiem, że przyłączam się do was wszystkich, żałując, że nie było to konieczne” – dodał Leshin.

Oczekiwano, że wszyscy pracownicy, których to dotyczy, będą nadal otrzymywać wynagrodzenie podstawowe i świadczenia w ciągu 60-dniowego okresu wypowiedzenia.

READ  Kosmiczny Teleskop Webba odkrywa niesamowitą strukturę w 19 pobliskich galaktykach spiralnych