20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joni Mitchell mówi, że podąży za Neilem Youngiem, usuwając swoją muzykę ze Spotify z powodu dezinformacji o szczepionkach

„Nieodpowiedzialni ludzie szerzą kłamstwa, które kosztują ludzi ich życie” – napisał kanadyjski muzyk oświadczenie zamieszczona na jej stronie internetowej w piątek. „W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światowymi społecznościami naukowymi i medycznymi”.

Posunięcie Mitchella następuje po tym, jak Young poprosił swoich menedżerów i wytwórnię płytową o natychmiastowe usunięcie wszystkich jego piosenek ze Spotify, z powodu dezinformacji o szczepionkach propagowanej przez komika i podcastera Joe Rogana.

W usuniętym teraz oświadczeniu na swojej stronie internetowej, Toczący Kamień poinformował, że 76-letni Young powiedział, że konsekwencje „potencjalnie powodują śmierć tych, którzy wierzą, że ta dezinformacja się rozprzestrzenia”, dodając: „Mogą mieć Rogana lub Younga. Nie jedno i drugie”.
Mitchell, znana z piosenek „Big Yellow Taxi” i „A Case of You”, również cytowała an list otwarty do Spotify, opublikowanego na początku tego miesiąca przez koalicję naukowców i lekarzy, domagających się wdrożenia polityki przeciwdziałania dezinformacji.
List został ponownie opublikowany w całości na stronie internetowej 78-letniego piosenkarza, w którym autorzy przedstawili szereg obaw związanych z podcastem Rogana „The Joe Rogan Experience”, który jest obecnie najpopularniejszy podcast w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na Spotify.

CNN skontaktowało się ze Spotify i wytwórnią muzyczną Rhino, należącą do firmy Mitchell, w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi.

Rogan „odradzał szczepienia młodych ludzi i dzieci, błędnie twierdził, że szczepionki mRNA są” terapią genową, „promowały pozarejestracyjne stosowanie iwermektyny w leczeniu COVID-19… i rozpowszechniały szereg nieuzasadnionych teorii spiskowych”, autorzy napisano w liście otwartym.

Powiedzieli również, że co najmniej dwóch niedawnych gości „porównało politykę pandemiczną do Holokaustu” i powiedzieli, że dezinformacja jest „problemem socjologicznym o niszczycielskich proporcjach, a Spotify jest odpowiedzialny za umożliwienie rozkwitu tej działalności na swojej platformie”.

Spotify później zgodził się usunąć muzykę Younga ze swojej platformy, a hashtag #UsuńSpotify stał się wirusowy pośród krytyki podcastu Rogana. Muzyka Apple również tweetował czwartek, że to było teraz ”dom Neila Younga”.
Young i Mitchell mają razem prawie 10 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify, a Young ma ponad 6 milionówpodczas gdy Mitchell ma 3,7 miliona słuchacze.

Scottie Andrew z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  GM uważa, że ​​Lamar Jackson chce zakończyć karierę w Ravens