20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

John Deere strajkuje, gdy członkowie UAW przyjmują ofertę kontraktową

United Auto Workers’ Union ogłosił w środę, że 61% członków Deer głosowało za tym, co firma określiła jako swoją ostatnią i najlepszą ofertę.

Obie oferty, które zostały odrzucone w głosowaniu 2 listopada i przyjęte w środę, przynoszą znaczące korzyści związkowcom. Oba obejmują natychmiastową podwyżkę o 10%, premię za podpis w wysokości 8500 USD, dodatkową podwyżkę o 5% w trzecim i piątym roku proponowanej sześcioletniej umowy oraz dodatkową kwotę ryczałtową w wysokości 3% wynagrodzenia w dwóch, czterech i sześciu latach lat. Ponadto przywrócił dostosowanie kosztów utrzymania, aby chronić pracowników przed rosnącymi cenami konsumpcyjnymi. Takie klauzule w umowach związkowych są powszechne, ale w ostatnich latach stały się stosunkowo rzadkie.

Związek stwierdził, że oferta, która jest przedmiotem referendum w tym tygodniu, zawiera „skromne zmiany” z wcześniej odrzuconego tymczasowego porozumienia.

Firma powiadomi strajkujących, kiedy mają wrócić do pracy. Referendum i porozumienie zostały oklaskiwane przez kierownictwo zarówno UAW, jak i Deere.

„Cieszę się, że nasi najbardziej utalentowani pracownicy wrócili do pracy” — powiedział dyrektor generalny John May. „Sukces John Deere zależy od sukcesu naszych pracowników. Dzięki naszym nowym układom zbiorowym oferujemy pracownikom możliwość otrzymywania wynagrodzeń i świadczeń, które są najlepsze w naszej branży i pod wieloma względami nowe”.

„Odważna gotowość naszych członków do strajku w celu osiągnięcia lepszej jakości życia i bezpieczniejszej emerytury zaowocowała wspaniałym interesem i wyznacza nowy standard dla pracowników nie tylko w UAW, ale w całym kraju” – powiedział wiceprezes UAW Chuck Browning. , Lider skrzydła związkowego zajmującego się Jeleniem.

Ale pomimo poprawy płac i świadczeń, wielu członków związku najwyraźniej głosowało „nie”. Firma Deere, która w ostatnich kwartałach notowała rekordowe zyski przy dużym popycie na sprzęt rolniczy i budowlany, zwłaszcza po wcześniejszych kontraktach, liczyła, że ​​pracownicy będą w stanie zapłacić więcej po udzieleniu firmie różnych ustępstw.

Związek osiągnął wstępne wstępne porozumienie z firmą 1 października, ale 90% szeregowych członków głosowało za porozumieniem w referendum, które zakończyło się 10 października. To referendum Początek strajku Cztery dni później. ten Kontynuuj głosowanie Umowa, która zakończyła się 2 listopada, cieszyła się dużym poparciem, ale nie powiodła się, ponieważ tylko 45% ludzi głosowało za nią, co zmusiło ich do pracy dwa tygodnie temu.
Po tym, jak związek zagłosował 2 listopada za odrzuceniem drugiej umowy tymczasowej, firma stwierdziła, że ​​nie może poprawić warunków ekonomicznych kolejnej umowy. W wywiadzie dla CNN Business dyrektor generalny Deere, Marc Howze, powiedział, że firma rozważy wszystkie opcje obsługi swoich klientów. Możliwość importu towarów z zagranicznych fabryk lub zatrudnienia alternatywnych pracowników.
Ale w obecnej sytuacji importowanie towarów stwarza inne problemy Problemy z łańcuchem dostaw w USA. I prawie nie ma numeru rejestracyjnego Oferty pracy, Odejście od pracodawców Walczy o obsadzenie większości miejsc pracy, Nie mówiąc już o pracach, w których pracownik musi przekroczyć linię pikiet, aby zgłosić się do pracy.
Dynamika obecnego rynku pracy jest odważna Związki i ich członkowie napinają mięśnie, Z wyższymi ocenami i znaczną częścią roszczenia, niż zgodzili się związkowi negocjatorzy.
Na początku tego tygodnia członkowie Międzynarodowej Koalicji Sztabów Teatralnych (IATSE), pracownicy wykonujący różne nie-aktorskie i nieperspektywiczne prace dla filmów, programów telewizyjnych i transmisji strumieniowych, Tylko 50,3% głosowało za Porozumienia osiągnięte przez ich związek, które ograniczyły strajk do 63 000 pracowników, byłyby największym strajkiem sektora prywatnego w kraju od 2007 roku. W produkcji zboża pracuje 1400 pracowników. Kellogg (K) Ci, którzy mają strajkowali Przez ponad 6 tygodni w Alabamie pracowało prawie 1000 górników strajkowali Przeciwko Wojownik spotkał Coal (HCC) Od 1 kwietnia.