15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joaquin Castro wzywa do wszczęcia federalnego śledztwa w sprawie Warner Bros. O postępowaniu w sprawie „Kojot kontra Acme”

Joaquin Castro wzywa do wszczęcia federalnego śledztwa w sprawie Warner Bros.  O postępowaniu w sprawie „Kojot kontra Acme”

Rep. Joaquin Castro (ze stanu Teksas) wezwał do wszczęcia federalnego śledztwa w sprawie Warner Bros. Odkrycie dotyczące prowadzenia przez organizację sprawy „Coyote kontra Acme”.

„Taktyka @WBD polegająca na anulowaniu w pełni wyprodukowanych filmów w celu uzyskania ulg podatkowych jest drapieżna i antykonkurencyjna”. Castro powiedział w X, Platforma znana wcześniej jako Twitter.

Po doniesieniu „The Hollywood Reporter” studio cofnęło swoją decyzję o wstrzymaniu prac nad hybrydowym filmem aktorsko-animacyjnym Zgłosiłem nowinę To Warner Bros. Zrezygnowała z filmu, czyniąc go jednym z kilku niemal ukończonych projektów, które w ostatnich miesiącach zostały anulowane z powodu ulg podatkowych.

Anulowanie zdenerwowało społeczność twórczą. Gdy rozeszła się wieść o półkach Coyote, kilku filmowców poleciło swoim przedstawicielom odwołanie zaplanowanych przez nich spotkań z firmą.

Po stanie złości, Firma ogłosiła Umożliwi to reżyserowi Dave’owi Greenowi sprzedaż filmu innym potencjalnym nabywcom. Według The Hollywood Reporter pretendentem jest Amazon, ale w tym miesiącu oferty zostaną złożone innym nabywcom.

Dyskusja ma miejsce po tym, jak śledczy federalni wszczęli pozwy antymonopolowe w kilku innych branżach, w tym w technologii z Microsoft i Google oraz rozrywki z Ticketmaster i Live Nation.

„Ponieważ Departament Sprawiedliwości i FTC dokonują przeglądu wytycznych dotyczących prawa antymonopolowego, muszą dokonać przeglądu tego postępowania” – stwierdzono w poście Castro, odnosząc się do studia filmowego i rozrywkowego. „Jak ktoś zauważył, to jak spalić budynek, aby uzyskać pieniądze z ubezpieczenia”.

Według reżysera Briana Duffielda, twórca Coyote, Green, zrobił wszystko dobrze. The Hollywood Reporter podał, że zrealizował film z budżetem 72 milionów dolarów, uzyskał prawidłowe wyniki testów i wyprowadził się z domu w Londynie, aby zaoszczędzić studiu pieniądze na kosztach postprodukcji.

Twórcy filmowi zauważają, że odłożenie filmu na półkę w celu odliczenia podatku, unikanie kosztów dystrybucji i marketingu, może sprawić, że jedna czwarta zarobków będzie wyglądać lepiej, ale może też być krótkowzroczne.

READ  Żona perkusisty Aerosmith Joey'a Kramera umiera w wieku 55 lat

Castro Wcześniej pisał listy Do Departamentu Sprawiedliwości z prośbą o zbadanie stanu konkurencji po połączeniu Warner Media i Discovery. Powiedział, że pochwala wysiłki organu egzekwowania prawa antymonopolowego mające na celu aktualizację wytycznych w sprawie fuzji federalnych.

Poproszono ich jednak o zbadanie fuzji, ponieważ „ochrona konkurencji pracowników i konsumentów stanowi rdzeń prawa antymonopolowego”.

„Przepisy antymonopolowe mają na celu promowanie wyboru konsumentów, różnorodności produktów i innowacji przemysłowych” – napisano w piśmie Castro z 7 kwietnia. „W związku z tym, jeśli zakończona fuzja spowoduje znacznie mniej dostępnych treści i zniechęci do innowacji, fuzję należy ponownie ocenić”.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.