7 maja, 2024

Japonia vs USA – Raport z meczu piłki nożnej – 23 września 2022 r.

Japonia vs USA - Raport z meczu piłki nożnej - 23 września 2022 r.

Stany Zjednoczone słabo rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata, przegrywając z Japonią 0:2 w Dusseldorfie w Niemczech w dwóch pierwszych meczach rozgrzewkowych przed wyjazdem do Kataru.

Daichi Kamada Strzelił gola w 24. minucie, podczas gdy Kaoru Mitoma Dodano kolejny spóźniony, aby zostawić menedżera Grega Berhaltera z wieloma problemami. Jego drużynie nie udało się strzelić gola po raz pierwszy od 15 meczów.

Carlisle: USMNT bez odpowiedzi, aby pokonać Japonię

Zespół Berhalter był bez zaklęcia Chrześcijański Pulisic Po tym, jak przed rozpoczęciem meczu ogłoszono, że napastnik Chelsea doznał ciosu podczas treningu z reprezentacją narodową.

Stany Zjednoczone zmierzą się z Arabią Saudyjską w Murcji w Hiszpanii we wtorek w swoim ostatnim meczu, zanim Berhalter prowadzi swoją listę 26 graczy na Mistrzostwa Świata 13 listopada.

„Musimy grać z postacią” – powiedział Berhalter. „Musimy grać fajnie. Musimy grać ciężko. Kiedy robimy te rzeczy, jesteśmy naprawdę dobrym zespołem, ale kiedy nie, jesteśmy przeciętnym zespołem.

„To niesprawiedliwe powiedzieć, że wszyscy tu są. Są faceci, którzy mają dużo wody pod mostem z tą drużyną i rozegrali wiele dobrych meczów.”

Streamuj w ESPN +: LaLiga, Bundesliga, MLS i inne (USA)

„Nasze wyniki nie spełniły oczekiwań. Nie spełniliśmy naszych normalnych standardów. To prawie uniwersalne”.

Japonia objęła prowadzenie w 24. minucie po brudnym meczu ze Stanów Zjednoczonych, z Hidemasa Morita Zwolnienie z powodu nieoznakowanej dziury w domu Kamady. Bramka początkowo nie została uznana za spalonego, ale ostatecznie została zatrzymana po sprawdzeniu VAR.

Berhalter dokonał kilku zmian w drugiej połowie, ale nie był w stanie pomóc USA w adaptacji, podczas gdy bramkarz Arsenalu był Matt Turner Powinien być w pogotowiu, aby powstrzymać Japończyków przed dalszym natarciem.

Turner uratował skok po swojej lewej stronie, aby powstrzymać próbę Kamady w 65. minucie, zanim oddał strzał z dystansu. Ritsu Duan Po 10 minutach.

READ  FIFA ujawnia branding Mistrzostw Świata 2026: jak wypada w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami

Mituma strzelił drugiego gola dla Japonii w 88. minucie po tym, jak uniknął kilku obrońców, aby potwierdzić dominację swojego zespołu i skazać Stany Zjednoczone na niepokojącą porażkę przed Mistrzostwami Świata.

„To oczywiście bardzo rozczarowujące” – powiedział Turner. „Chciałbym, żebyśmy od samego początku trochę więcej walczyli o siebie. Myślę, że krzywdzimy się na wiele sposobów”.

Informacje z Reuters i The Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.