2 maja, 2024

James Harden strzelił 17 goli w swoim debiucie w Clippers przeciwko Knicks

Ohm YoungmisukPisarz pracowniczy ESPN7 listopada 2023 r. o 01:51 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

James Harden dostaje swoje pierwsze wiadro w Clippers

James Harden jako członek Clippers rzuca podwójną drużyną przy swoim pierwszym koszu.

NOWY JORK — Chociaż czułem się „trochę dziwnie” grać w swoim pierwszym meczu w sezonie po tym, jak nie odbyłem obozu przygotowawczego z drużyną, James Harden z Los Angeles Clippers bez problemu zauważył, co on, Kawhi Leonard, Paul George i Russell Westbrook mogą razem zrobić.

„Nieograniczone możliwości” – powiedział Harden.

Harden zadebiutował w Clippers w poniedziałkowy wieczór i chociaż New York Knicks zepsuli tę okazję zwycięstwem 111-97 na Madison Square Garden, Clippers skupiali się na szerszym obrazie i tym, co według nich będzie. Przed nami ekscytujące czasy.

Harden oddał 6 z 9 strzałów i zakończył mecz z 17 punktami i sześcioma asystami w 31 minut. Przyznał, że czuł się dziwnie, gdy w swoim pierwszym meczu zagrał bez odbycia zgrupowania i przygotowań do sezonu z Clippers po zeszłotygodniowej wymianie z Filadelfii.

„Czuję się tam trochę dziwnie” – powiedział Harden. „Ale po prostu brak meczu przedsezonowego, szansy na wzięcie udziału w pełnym obozie przygotowawczym lub nic takiego. To było po prostu [being] Tam i tylko w zasadzie. Spróbuj oderwać się od moich koszykarskich wybryków i tego, co robiłem przez ostatnie kilka lat. Po prostu wychodzę na boisko, gram, myślę o meczu i staram się, aby gra była łatwiejsza dla wszystkich.

Clippers rozpoczną swoje cztery gwiazdki od środkowego Ivicy Zubaca. Podczas gdy cała czwórka zdobywała dwucyfrowe bramki, a Leonard zakończył mecz z 18 punktami na koncie, Clippers wyglądali na niezsynchronizowanych, próbując się nawzajem wyczuć przy kilku okazjach.

Odwracali piłkę 22 razy, co dało Knicks 35 punktów. Odbili 48-31 i stracili 18 zbiórek w ataku. Nie byli w stanie zatrzymać się w drugiej połowie, oddając po przerwie Knicks 69 punktów.

Co gorsza, Clippers mogli otrzymać trafienie w drugą jednostkę. Środkowy rezerwowy Mason Plumlee musiał być niesiony przez dwóch liniowych Clippers po tym, jak Julius Randle wleciał w bok jego lewej nogi. Plumlee został wykluczony w trzeciej kwarcie ze względu na skręcenie lewego kolana i zostanie poddany dalszej ocenie we wtorek.

Być może Harden będzie musiał włożyć więcej wysiłku w drugą jednostkę. Po tym, jak trener Clippers Ty Lue założył Hardena, kazał rozgrywającemu również prowadzić drugą drużynę.

Chociaż Lue powiedział, że Harden był naturalnie zmęczony w swoim pierwszym meczu w sezonie, trener widział w nim rzeczy, które mu się podobały. We wczesnej fazie pick-and-rolla z Zubacem Harden posłał precyzyjne podanie odbicia, które owinęło się wokół obrońcy i potoczyło się do Zubaca, który został sfaulowany w środku.

„Ogólnie myślałem, że to tylko koordynacja” – Lue powiedział o rozgrywaniu Hardena. „Grał prawidłowo, dobrze podawał piłkę i był naprawdę dobry. Powrót do formy zajmie mu trochę czasu. Rozumiemy to, ale jego obecność na parkiecie była zdecydowanie wyczuwalna”.

Law uważa, że ​​po 10 meczach będzie miał lepsze pojęcie o tym, jak to działa i co będzie musiał poprawić.

„Wykonał dobrą robotę w swoim pierwszym meczu od jakiegoś czasu” – powiedział Leonard o Hardenie. „A przygotowanie nóg pod względem kondycyjnym wymaga czasu. Ale wykonał dla mnie świetną robotę, bardzo dobrze angażując wszystkich w rozgrywanie pick-and-rolla”.

Wchodząc do gry, Lue powiedział, że zapisał, jak ułoży swoje gwiazdy w jednej linii z drugą jednostką i swoje rotacje „tysiąc razy”.

Z pewnością nie przewidywał konieczności wycofania swoich zawodników z gry na dobre, gdy do końca pozostało 4:25, a Clippers przegrywali 104-88.

Lou powiedział jednak, że nie zareaguje przesadnie i „nie wpadnę teraz w panikę”. Widział poświęcenie swoich gwiazd i chęć wykonania swojej pracy.

Westbrook zakończył mecz z 17 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami, oddając 8 z 13 strzałów. Jednak George ostudził swój gorący początek sezonu 10 punktami i celnymi trafieniami 2 z 11.

Jednak wyszedł z poniedziałkowego wieczoru pełen optymizmu.

„Jeśli chodzi o aspekt talentu, to jedna z rzeczy [most] „Utalentowane drużyny, w których grałem” – powiedział George. „Dowiemy się. Pierwszy mecz. Jest wiele poruszających elementów, ale było fajnie. Bycie na boisku z tymi chłopakami było fajne i dawało dużo optymizmu na przyszłość”.

READ  At the Bell: Indiana 70, Maryland 60 – wewnątrz audytorium