20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Bob Melvin z Giants zdobył numer Casey Schmidt na koszulce – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Jak Bob Melvin z Giants zdobył numer Casey Schmidt na koszulce – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Podekscytowanie było wyczuwalne podczas wstępnej konferencji prasowej Boba Melvina w zeszłym miesiącu w Oracle Park, gdzie nowy menedżer Giants z dumą nosił swoją słynną koszulkę San Francisco, odpowiadając na pytania reporterów.

Jednak był tylko jeden problem. Czarno-pomarańczowy numer 6 na plecach Melvina był numerem zawodnika Caseya Schmidta podczas jego debiutanckiej kampanii w 2023 roku.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Laury Britt z NBC Sports Bay Area w programie „Giants Talk” Melvin ujawnił, że tak naprawdę odbył rozmowę ze Schmidtem na temat wzięcia jego numeru.

„Od razu zadzwoniłem do Caseya Schmidta, bo niestety musiałem wziąć jego numer” – powiedział Melvin Brettowi. „Więc nie mogłem pozwolić temu facetowi siedzieć zbyt długo. Rozmawiałem z nim o tym. Świetnie sobie z tym radził. …

„Stało się to łatwiejsze. Cóż, przynajmniej nie wydaje się, żeby miał z tym problem. Zobaczymy”.

Melvin nosił numer 3 jako menadżer drużyny San Diego Padres w zeszłym sezonie, ale San Francisco wycofało ten numer na koszulce w 1983 roku na cześć byłego pierwszego bazowego Giants i menadżera, który zwyciężył w World Series, Billa Terry’ego. Melvin grał także w trzeciej bazie jako menadżer Seattle Mariners w latach 2003 i 2004 oraz w drużynie Arizona Diamondbacks w latach 2005-2009.

Ale odnalazł magię w pozycji nr 6 jako menadżer Oakland Athletics. Melvin nosił ten numer jako hołd dla legendy drużyny A, Sala Bandona, a następnie poprowadził drużynę do pierwszego występu w fazie play-off w lidze MLB od 2006 roku, podczas swojego pierwszego pełnego sezonu na czele drużyny w 2012 roku.

Biorąc pod uwagę fakt, że numer 3 nie był dostępny w San Francisco, nie jest zaskakujące, że Melvin będzie chciał wrócić do swojego starego numeru. I chociaż Melvin Britt powiedział, że Schmidtowi to nie przeszkadza, nowy menedżer Giants zauważył również, że nie może dać 24-latkowi niczego w zamian.

READ  Tajniki tego, dlaczego negocjacje biznesowe Jamesa Hardena Damiana Lillarda toczą się tak wolno

Schmidt dobrze wystartował z 6. miejsca w swojej debiutanckiej kampanii, tchnąc życie w skład Giants po swoim debiucie w MLB w maju. Skończyło się na tym, że przez cały sezon miał problemy na boisku, a rok 2023 zakończył ze średnią odbijania wynoszącą 0,206.

Chociaż nadal nie jest jasne, jaki numer Schmidt będzie nosił w przyszłym sezonie po tym, jak Melvin „poluzował” sytuację, być może nowy start i nowa koszulka będą dobre dla młodzieńca.

Pobierz i śledź podcast Giants Talk