20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 15.4 od Apple: największe aktualizacje pojawią się na Twoim iPhonie w przyszłym tygodniu

iPhone- ios-15-2021-cnet-09

Najnowsza aktualizacja iOS będzie dostępna już wkrótce.

Sarah Teo / CNET

Twój iPhone wkrótce otrzyma aktualizację systemu operacyjnego. Gigant technologiczny ogłosił przybycie nowego iOS od Apple w przyszłym tygodniu Pierwsze wydarzenie roku. iOS 15.4 doczekał się pięciu wersji beta i wprowadził alerty zapobiegające prześladowaniu AirTag, a Opcja głosu neutralna pod względem płci dla SiriA nowe emotikonyAktualizacje Face ID i długo oczekiwane nadejście Universal Control. Wersja beta systemu iOS 15.4 została od tego czasu udostępniona publicznie, a najnowsza wersja systemu operacyjnego będzie dostępna jako bezpłatna aktualizacja w przyszłym tygodniu i zostanie wstępnie załadowana na iPhone 13 i iPhone 13 Pro w nowych zielonych wariantachtakże Najnowszy iPhone SE.

Jak sama nazwa wskazuje, iOS 15.4 to czwarta duża aktualizacja iOS 15który został uruchomiony z iPhone 13 we wrześniu. Te aktualizacje rozpoczęły się w grudniu Wersja iOS 15.1Dodali więcej funkcji do systemu operacyjnego Apple iPhone i ulepszyli istniejące. iOS 15.4 będzie następował po iOS 15.3.1, który został wydany w zeszłym miesiącu jako łatka Luka w urządzeniach iPhone i iPad.

Jak w przypadku każdego systemu operacyjnego w wersji beta, zalecamy Pobierz tylko na urządzeniu testowym, zamiast podstawowego iPhone’a. Wersje beta są przeznaczone do testowania stabilności i błędów, co oznacza, że ​​nie są tak zoptymalizowane, jak wersje wydawnicze – prawdopodobnie skrócisz czas pracy baterii i niestabilność aplikacji.

Jaka jest data premiery iOS 15.4?

Apple nie ogłosiło dokładnej daty wydania iOS 15.4, ale firma poinformowała, że ​​aktualizacja będzie dostępna jako bezpłatna aktualizacja w przyszłym tygodniu. Nowy zielony iPhone 13, alpejski iPhone 13 Pro i nowy iPhone SE będą dostarczane z fabrycznie załadowanym systemem iOS 15.4.

Jak mogę pobrać wersję beta iOS 15.4?

Najpierw musisz się zarejestrować Oprogramowanie Apple Beta. Po przystąpieniu do programu Pobierz profil konfiguracji z Apple. Wtedy powinieneś być w stanie znaleźć najnowszą wersję beta, przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Program Aktualizacja i wybór Ściągnij i zainstaluj. Ponownie zalecamy to tylko w przypadku urządzeń dodatkowych i testowych ze względu na bugowy charakter testów beta.

Co to jest kontrola uniwersalna?

Universal Control pozwala używać innych urządzeń jako drugich monitorów i bezproblemowo przesyłać między nimi treści za pomocą tylko jednego urządzenia. Ta niecierpliwie oczekiwana funkcja została początkowo ogłoszona jako Część systemu macOS Monterey, ale opóźniona Jesienią, z nowym harmonogramem wskazującym „tej wiosny”. Universal Control pojawił się w wersji beta iOS 15.4 i zostanie wydany jako publiczna beta wraz z aktualizacjami dla Monterey OS 12.3 i iPadOS 15.4.


Teraz graj:
Patrz na to:

iPhone 13 ma nowe zielone wykończenie


1:11

Czy mogę używać Face ID z maskami?

Apple aktualizuje funkcję Face ID, aby można było z niej korzystać podczas noszenia maski. Ponieważ funkcja wykorzystuje mniejszą część Twojej twarzy do weryfikacji Twojej tożsamości, musisz dokładniej określić kąt, pod jakim trzymasz telefon podczas korzystania z funkcji Face ID. Twój telefon zapyta również, czy musi patrzeć bezpośrednio na ekran. Zaktualizowana funkcja powinna działać w przypadku osób noszących okulary, ale nie będzie działać z okularami przeciwsłonecznymi.

Jakie nowe emotikony nadchodzą?

Jeśli jesteś typem osoby, która jest dumna z używania kreatywnych i zabawnych emotikonów, pokochasz iOS 15.4. tam 37 nowych emotikonów W aktualizacji m.in. nowe opcje próbek, dłonie w kształcie serca, salut i – mój osobisty faworyt – emoji przygryzające wargi. Zostały one ujawnione zeszłej jesieni i zawierają również topniejącą twarz, twarz trzymającą łzę, ptasie gniazdo, koral, lotos, słabą baterię i fasolę.

Kolejną funkcją uwzględnioną w aktualizacji jest możliwość kopiowania tekstu z obiektów za pomocą aparatu podczas korzystania z aplikacji Notatki lub Przypomnienia. I jak zauważył ZDNet, iOS 15.4 beta też Naprawiono błąd związany z nagraniami interakcji Siri.

Aby dowiedzieć się więcej o Apple, przeczytaj o tym Jak Apple pozwoli Twojemu iPhone’owi być terminalem płatniczym A Jak Apple przygotowuje się na szeroką gamę nowych produktów na tę jesień. Także tutaj Jak iPhone 2022 SE wypada w porównaniu z wersją 2020A Jeśli kupisz teraz starszego iPhone’a SE??

READ  Te inteligentne okulary Razer za 200 USD kosztują tylko 25 USD w Cyberponiedziałek