24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Huragan Beryl pozostawił miliony ludzi bez prądu w Houston

Huragan Beryl pozostawił miliony ludzi bez prądu w Houston

HOUSTON (AP) – W środę największe przedsiębiorstwo użyteczności publicznej w Houston znalazło się pod rosnącą presją w odpowiedzi na huragan Beryl, pozostawiając prawie 1,4 miliona domów i firm w okolicy bez prądu, a mieszkańcy szukali miejsc, w których mogliby się ochłodzić, zatankować paliwo i znaleźć coś do jedzenia.

Członkini Rady Miejskiej Abby Kamin nazwała przedłużającą się przerwę w dostawie prądu „problemem dotyczącym bezpieczeństwa życia”.

„Mówimy: «wszystko, co możemy zrobić», aby ponownie włączyć światła. Moim zdaniem powinni okazywać szacunek” – powiedział Kamin dyrektorowi Centerpoint Energy podczas posiedzenia rady.

„To kategoria 1 (burza)” – powiedział Kamin, odnosząc się do słabszego huraganu. „Wiemy, że ta ekstremalna pogoda, ekstremalna pogoda związana ze zmianami klimatycznymi, jest prawdziwa i wiemy o tym od jakiegoś czasu”.

Według PowerOutage.us w poniedziałek po uderzeniu burzy na ląd w Teksasie zabrakło prądu 2,7 miliona klientów. Brad Dudunjian, wiceprezes ds. polityki regulacyjnej w CenterPoint Energy, bronił odpowiedzi firmy, informując członków rady, że do środowego poranka przywrócono zasilanie ponad milionowi klientów. .

„Dla mnie to monumentalna liczba” – powiedział.

Firma przyznała, że ​​większość z 12 000 pracowników, których sprowadziła do pomocy w czasie huraganu, nie znajdowała się w rejonie Houston. Według wstępnych prognoz burza dotarła na ląd aż do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, w pobliżu granicy Teksasu z Meksykiem, a następnie skierowała się w stronę Houston.

„Firma nie będzie prosić zewnętrznych pracowników z innych firm i gmin o wstępne ustawienie i „przetrwanie” burzy, ponieważ nie jest to bezpieczne” – powiedział.

„Prosimy, abyście podeszli jak najbliżej, aby móc skutecznie reagować w praktyce” – powiedział o instrukcjach przekazanych pracownikom.

Dutunjian zauważył, jak trudno jest szybko przywrócić zasilanie po przerwie w dostawie prądu spowodowanej powalonymi drzewami i gałęziami.

„Kiedy mamy takie burze, kiedy drzewo jest całkowicie powalone i… usuwane są nasze liny i słupy, cały czas przychodzi czas na prace renowacyjne” – powiedział.

READ  Prokurator mówi, że Giuliani był celem gruzińskiej śledztwa wyborczego Trumpa

Członkowie Rady naciskali na Dudunjiana, dlaczego firma działająca w rejonie Houston od prawie 100 lat nie układa swoich linii energetycznych pod ziemią. Odpowiedział, że od kilkudziesięciu lat buduje wszystkie nowe drogi pod ziemią na terenach mieszkalnych.

Dwóch członków rady poinformowało, że otrzymali SMS-a o pożarze domu, w którym zgłoszono zerwanie linii energetycznej. Jak wynika z dokumentów, straż pożarna stwierdziła, że ​​nic nie da się zrobić, a przedsiębiorstwo użyteczności publicznej nie odpowiedziało.

Beryl obwinia się o co najmniej siedem zgonów w USA – w tym jedną w Luizjanie i sześć w Teksasie – oraz co najmniej 11 na Karaibach. Osłabił się w miarę wchodzenia w głąb Stanów Zjednoczonych i na początku środy Cyklon posttropikalny Skupia się w północno-wschodniej Indianie.

Reporterka AP, Jennifer King, twierdzi, że Houston znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ media pracują nad przywróceniem zasilania po Beryl.

Zegarki przeciwpowodziowe obowiązywały w Illinois, Indianie, Michigan, Nowym Jorku, Vermont, New Hampshire i Maine. Burza wywołała podejrzane tornada w częściach Indiany i Kentucky.

W okolicach Houston Beryl pogłębiła nieszczęścia May W wyniku burz zginęło osiem osób Prawie milion klientów straciło prąd.

Oczekiwano, że w środę wysokie temperatury w Houston osiągną lata 90. (powyżej 32,2 stopnia Celsjusza), a wilgotność będzie jeszcze wyższa.

Ludzie radzili sobie jak mogli. Kyuda Allen zabrał rodzinę do Houston Community Centre i korzystał z Internetu.

„W ciągu dnia możesz otwierać drzwi. Ale w nocy musisz wstać i zamknąć się w saunie” – powiedziała.

Rachel Desimone, która szukała pomocy w ośrodku chłodniczym, mieszka w okolicach Houston od około 2000 roku i była świadkiem wielu huraganów i burz tropikalnych. Jednakże, zaskakująca i frustrująca była konieczność ponownego starania się o prąd i schronienie przed upałem.

„Przejrzałam Ritę, Ike’a, Imeldę i Harveya” – powiedziała Desimone. „Infrastruktura nie jest w stanie wytrzymać zwykłej burzy, przechodzącej do kategorii 1. To trochę szalone, że muszę to robić”.

READ  Dwanaście osób, w tym ośmioro dzieci, zginęło w pożarze Filadelfii w Fermont

Nim Kit, szef stanowego wydziału zarządzania kryzysowego, podkreślił, że przywrócenie zasilania jest najwyższym priorytetem.

Porucznik Teksasu Don Patrick, który pełni obowiązki gubernatora podczas pobytu gubernatora Grega Abbotta za granicą, powiedział, że domy opieki i ośrodki opieki mają wysoki priorytet. Według Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego we wtorek rano szesnaście szpitali było zasilanych z generatora.

Urzędnicy stanowi planują wykorzystać kompleks sportowo-imprezowy do tymczasowego zakwaterowania do 250 pacjentów szpitala, którzy oczekują na wypis, ale nie mogą zostać zwolnieni do domów bez prądu.

Patrick powiedział we wtorek, że zaczeka do zakończenia działań naprawczych, aby skupić się na reakcji CenterPoint i tym, czy firma jest źle przygotowana.

„Centrepoint, jeśli są gotowi, jeśli zajmują stanowiska, muszą odpowiedzieć. Ich firma jest za to odpowiedzialna. To było na szczeblu stanowym” – powiedział. „Powiem wam, czy jestem zadowolony, czy nie wtedy, gdy dostanę pełny raport na temat tego, gdzie był ich zespół, kiedy zostali poproszeni o przybycie”.

___

Verduno doniósł z Austin.