18 maja, 2024

Hawks pokonali Warriors po dogrywce, zdobywając 60 punktów Stepha Curry'ego

ATLANTA – Stephen Curry zdobył 60 punktów w sezonie, przegrywając 141:134 po dogrywce z Atlantą w sobotni wieczór, a Trae Young zdobył 35 punktów, pomagając Hawks pokonać Warriors.

Curry miał osiem punktów po dogrywce i zaledwie dwa punkty zabrakło mu do zdobycia 62 punktów w karierze u siebie przeciwko Portland 3 stycznia 2021 r. Oddał 22 z 38 strzałów z gry, trafiając 10 z 23 rzutów za trzy punkty i zamieniając je . Wszystkie sześć rzutów wolnych.

Curry został dziesiątym graczem w historii NBA, który w wielu meczach zdobył 60 punktów.

Był to szósty mecz, w którym udało się zdobyć 60 punktów w sezonie 2023/24 i trzeci pod względem liczby zdobytych punktów w historii NBA (1961/62 – 17, 1962/63 – 9). Trzej z nich ponieśli straty (Devin Booker 26 stycznia i Karl-Anthony Towns 22 stycznia).

Dejounte Murray zdobył ostatnie siedem punktów w serii 11:0, która otworzyła dogrywkę dla Atlanty i zakończył mecz z 19 punktami. Onyeka Okongwu zdobył 22 punkty i 16 zbiórek, co było najlepszym wynikiem w jego karierze, a Jalen Johnson 21 punktów.

Curry zdobył 22 punkty w czwartej kwarcie, wliczając w to oddany strzał na 14 sekund przed końcem. Murray odpowiedział skoczkiem z linii rzutów wolnych, aby zremisować. Curry nie trafił w ostatniej sekundzie skoczka, co spowodowało, że doszło do dogrywki.

Hawks wykorzystali sześć meczów u siebie i wygrali cztery z rzędu, co stanowi ich najlepszy okres w sezonie. U siebie mają bilans 4-1.

Na początku czwartej tercji był remis przy stanie 89. Curry strzelił dla Golden State dwa pierwsze kosze w ostatniej kwarcie, a następnie po zdobyciu trzech punktów dał Warriors prowadzenie 105-104.

Dobra passa Jonathana Kumingi w ośmiu meczach z rzędu, w którym zdobył ponad 20 punktów dla Golden State, zakończyła się, gdy do regulaminowego czasu gry pozostało 16 punktów, a on spalił za 16 punktów.

READ  Czy Caleb Williams może sprawić, że Chicago zapomni o smutnej historii QB Bears?

Lester Quinones z Young i Golden State, którzy zdobyli 17 punktów, wymienili długie rzuty za trzy punkty na zakończenie pierwszej kwarty. Young zatonął na głębokość 27 stóp na niecałe dwie sekundy przed końcem tego okresu. Warriors szybko przekazali piłkę do Quinonesa, który oddał strzał z połowy kortu, pokonując sygnalizator.

Nowicjusz Golden State, Brandin Podzemski, najwyraźniej doznał kontuzji prawej nogi, gdy niezgrabnie wylądował, próbując uniknąć faulu Younga pod koniec pierwszej połowy. Podzemski z trudem opuścił boisko, został odprowadzony do szatni i wrócił na drugą połowę.

Andrew Wiggins również opuścił grę na stałe z powodu kontuzji kostki.

Napastnik Hawks Sadiq Bey, który skręcił lewą kostkę w pierwszej połowie piątkowego meczu z Phoenix 129-120 i nie zagrał w drugiej połowie, został wykluczony przed meczem. Trener Quin Snyder przed meczem „To nie jest coś, co powinno go zatrzymać z nami na długi czas”.

Garrison Matthews zaczął od ataku, gdy Bey był niedostępny, a De'Andre Hunter (prawe kolano) był ograniczony. Hunter zdobył sześć punktów w 16 minut.

Napastnik Warriors Dario Sarić (choroba) opuścił swój drugi mecz z rzędu. Trener Steve Kerr powiedział, że Saric może dołączyć do zespołu na następny mecz na Brooklynie.

W raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.