20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cristian Javier przechodzi do stanu Illinois, gdy błąd związany z kontuzjami Astrosa w dalszym ciągu niszczy rotację

Cristian Javier przechodzi do stanu Illinois, gdy błąd związany z kontuzjami Astrosa w dalszym ciągu niszczy rotację

Houston Astros umieszczają Cristiana Javiera na liście kontuzjowanych ze względu na problemy z szyją, co przedłuża falę kontuzji nękającą rotację zespołu, powiedział dziennikarzom menadżer Joe Espada w niedzielny poranek.

Javier będzie szóstym starterem z Houston, który spędzi czas w lidze IL w tym sezonie i dołączy do czterech przewidywanych członków zespołu, którzy są obecnie nieobecni.

Ace Justin Verlander wrócił w piątek z Illinois, rzucając sześć rund double run w swoim debiucie w sezonie przeciwko Washington Nationals.

Javier miał rozpocząć niedzielną ostatnią serię w Nationals Park, ale został zadrapany przez coś, co drużyna Astros określiła jako „ból szyi”. Zamiast Javiera wystartował Hunter Brown, który regularnie odpoczywał.

W rozmowie z Team Radio przed niedzielnym meczem dyrektor generalny Dana Brown bagatelizował powagę kontuzji Javiera.

„Chcemy po prostu zachować ostrożność” – powiedział Brown. „To początek sezonu. To jego drugi rok w roli startera. To jest ciężka harówka i trzeba ją traktować jak harówkę. Trzeba to traktować jak maraton”.

W strasznym kwietniu Javier stał się jednym z najrówniej grających starterów w Houston. W pierwszych czterech startach oddał cztery zarobione runy, trafiając 18 w 23 1/3 rund.

Teraz Javier dołączy do Lance’a McCullersa Jr., Luisa Garcii, Jose Urcuidiego i Frambera Valdeza w IL. Zespół jest optymistą, że Valdez może powrócić do rotacji podczas tej podróży składającej się z ośmiu meczów, ale nie podał szczegółów na temat żadnych planów narzucania po niedzielnym starcie Browns.

Oczekuje się, że ani McCullers, ani Garcia nie wrócą przed przerwą na All-Star. Urquidy, który nadwyrężył przedramię podczas wiosennych treningów, jeszcze nie wstał, aby zrzucić z kopca.

Espada powiedział reporterom, że zespół powoła czołowego kandydata Spencera Arrigettiego, aby zajął miejsce Javiera w aktywnym składzie. Na początku tego miesiąca Arrigetti dwukrotnie wystartował w swojej pierwszej karierze w głównych ligach. Pozwolił na dziewięć zarobionych runów w siedmiu rundach.

READ  Koniec sezonu Dallas Mavericks oznacza początek niektórych pytań zmieniających franczyzę

Brown powiedział, że Arrigetti będzie brał udział w rotacji zespołu podczas nieobecności Javiera.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Tim Warner/Getty Images)