8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gry mobilne Activision Blizzard zarabiają więcej niż sprzedaż konsol i komputerów PC razem wziętych

Gry mobilne Activision Blizzard zarabiają więcej niż sprzedaż konsol i komputerów PC razem wziętych

Ponad połowa przychodów Activision Blizzard pochodziła z gier mobilnych w okresie kwiecień-czerwiec (drugi kwartał) 2022 roku.

Według najnowszego raportu finansowego Activision Blizzard, deweloper/wydawca wygenerował 535 milionów funtów ze sprzedaży komputerów i konsol w drugim kwartale 2022 r. – 275 milionów funtów (332 miliony dolarów) na PC i 310 milionów funtów (376 milionów dolarów). 688 milionów funtów (831 milionów dolarów) pochodziło z działalności „mobilnej i dodatkowej”, która, jak twierdzi firma, „obejmuje głównie[s] Przychody z urządzeń mobilnych”. Stanowiło to ponad 50 procent łącznych przychodów netto za ten okres.

Komunikat prasowy Eurogamer: Czy jesz Pokemony?

Częścią tego jest oczywiście to, że Activision przejęło programistę mobilną King w 2016 r. – i teraz jest to najbardziej udana część biznesu ABK – ale to nie przypadek, że Diablo Immortal również wystartowało w tym czasie (dzięki, gry komputerowe).

Zaledwie rok temu w tym samym okresie zyski z telefonów komórkowych, konsol i komputerów PC wyniosły odpowiednio 658 mln GBP / 795 mln USD, 612 mln GBP / 740 mln USD i 520 mln GBP / 628 mln USD, co oznacza, że ​​tylko jej działalność mobilna zwiększyła roczne przychody netto – rok do roku : Z drugiej strony zyski konsoli prawie o połowę.

Ten sam raport finansowy ujawnił niedawno, że Diablo Immortal udało się zatrzymać napływ numerów użytkowników Blizzardaoraz dając firmie skromny wzrost miesięcznego aktywnego uczestnictwa.

Jednak wyniki pokazują również, że aktywni użytkownicy Blizzarda poprawili się tylko nieznacznie – tam, gdzie byli nieco ponad rok temu – a przychody są nadal nieco niższe rok do roku.

Po zmniejszeniu liczby aktywnych użytkowników miesięcznie do 22 milionów w kwartale kończącym się w marcu 2022 r. Diablo Immortal pomogło przywrócić Blizzardowi poziom 27 milionów w kwartale kończącym się na początku lipca.

READ  Starsi pracownicy Apple piszą listy do kierownictwa, rezygnują z powodu powrotu do biura