19 maja, 2024

Grupa 4 Finał: nr 5 Seeds Miami, San Diego, godz

Miami, które przez większość pierwszych 30 minut niedzielnego meczu ćwierćfinałowego z Teksasem było na przegranej pozycji i bez wydarzeń, odniosło oszałamiający, zwarty powrót w Turnieju Mężczyzn NCAA, zajmując ostatnie miejsce w Final Four w przyszły weekend w Houston.

Miami, wygrywając 88-81, gra w swoim pierwszym krajowym półfinale, a San Diego, Florida Atlantic i Connecticut pokonują resztę stawki.

Hurricanes rozpoczęli szybki start, ale szybko zostali w tyle za Longhorns, którzy grali przed przeważającą publicznością popierającą Teksas.

Wychodząc z 13-punktowego dołka na mniej niż 14 minut przed końcem meczu, Miami, spokojne i wytrwałe, rozgrzało się przez kilka wściekłych minut, kiedy w końcu zebrali serię obronnych zatrzymań i serię kluczowych rzutów wolnych. Napastnik drugiego roku, Norshad Omer, trafił dwóch z nich, gdy mecz zakończył się remisem na minutę przed końcem.

Miami chwiało się, ostatecznie podbijając te dziewięć punktów, kiedy wyglądało na to, że Longhorns popłyną na korzyść stanu w Houston w następny weekend.

Obie drużyny składały się z graczy, którzy byli przykładem mobilności i komercjalizacji współczesnej koszykówki uniwersyteckiej. Teksas rozpoczął cztery transfery, w tym twardego rozgrywającego absolwentów Marcusa Carra.

Miami było prowadzone przez mierzącego 6 stóp i 7 stóp Jordana Millera, który zdobył 27 punktów i miał kluczowe przejęcie na dwie minuty przed końcem. Drużyna była również wspierana przez dwóch strażników, Isaiah Wong i Nijel Pack, którzy grali w tym sezonie w Coral Gables na Florydzie, częściowo ze względu na wystawne aranżacje przypominające imiona i nazwiska, warte setki tysięcy dolarów. Kiedy Miami miało piłkę w niedzielę, był on częściej utrzymywany przez Bucka, który zdobył 15 punktów, wjeżdżając i wychodząc z pasów punktowych, podlatując do obręczy w celu precyzyjnego wykończenia i biegając z powrotem na krótkie biegi.

W listopadzie, kiedy Creighton wyruszył w podróż na Maui, Blue Jays zatrzymały się w San Diego, a następnego dnia wspólnie z drużyną stanową San Diego poleciały czarterowym samolotem na Hawaje. Wspomnienia zwycięstwa Creightona po dogrywce nad San Diego w pierwszej rundzie turnieju mężczyzn NCAA w marcu mogły prowadzić do niezręcznych chwil.

Ale trenerzy, Greg McDermott z Creighton i Brian Dutcher z San Diego, siedzieli naprzeciwko siebie, ślęcząc nad filmem na swoich laptopach, wymieniając raporty zwiadowcze i rozważając możliwość ponownego zagrania ze sobą na początku sezonu. Konkurs.

READ  Oilers zachowują spokój po tym, jak w pierwszym meczu wyszli na prowadzenie z Canucks trzema bramkami

Nie mieli, przynajmniej wtedy. A kiedy zespoły wróciły do ​​San Diego, aby usunąć Azteków, trenerzy — i ich zespoły — zaprezentowali się nawzajem.

Do zobaczenia na końcu drogi.

Ta kręta droga doprowadziła obie drużyny do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie były, do regionalnego turnieju, w którym trenerzy i zawodnicy — w tym dwaj bracia, Arthur Kaluma z Creighton i Adam Sekow z San Diego — byli zachwyceni nieoczekiwanym zbiegiem okoliczności.

„Nigdy nie myślałem, że będziemy grać tutaj lub że spróbuję ukraść kilka rozmów z jego komputera” – powiedział Dutcher.

Następnym razem, gdy obaj trenerzy się spotkają, granice rodzeństwa zostaną przetestowane po tym, jak stan San Diego wygrał 57-56 po rzucie wolnym Dariona Trammella na 1,2 sekundy przed końcem meczu. Mecz był tak pełen rotacji i napięcia, że ​​zakończył się dopiero długo po zakończeniu meczu.

Stan San Diego, który miał tylko dwa występy przed drugim weekendem turnieju NCAA, zagra w sobotę w Houston z dziewiątym rozstawionym Florida Atlantic, mistrzem Konferencji Wschodniej, mając na linii miejsce w meczu o mistrzostwo kraju.

Decydujące zagranie miało miejsce, gdy stan San Diego przekroczył zegar w ostatnim strzale.

Trammell udał się na tor wodny z Ryanem Nimbardem na prawym biodrze i wystrzelił pływaka, który właśnie zaczepił o obręcz, gdy zabrzmiał brzęczyk. Ale ponad kakofonię, gdy Trammell był na boisku, wzniósł się gwizdek sędziego Lee Cassela.

Wkrótce potem Trammell wszedł na linię faulu z tłumem na nogach i czterema kolegami z drużyny – i całą ławką Azteków – trzymając się za nim za ręce. Pierwszy rzut wolny Trammella odbił się od obręczy, a ryk tłumu stał się głośniejszy.

Wziął dwie krople, wziął głęboki wdech i wytarł drugą.

Baylor Sherman, który grał jako rozgrywający w szkole średniej, wstał i rzucił długie podanie w kierunku Kalomy i Ajeka Arupa ze stanu San Diego w pobliżu drugiej linii końcowej. Wyrzucili piłkę poza boisko, gdy zabrzmiał brzęczyk. Mimo to sędziowie skinęli obu drużynom, by wróciły na swoje miejsca i przejrzeli grę, aby zobaczyć, kto w końcu dotknął piłki i czy zostało jeszcze trochę czasu.

READ  Ceremonia losowania UEFA Euro 2024 została przerwana z powodu ewidentnych seksistowskich odgłosów

Po kilku minutach uznali, że to koniec. Gracze ze stanu San Diego wyszli na boisko, aby świętować.

Arup, napastnik stanu San Diego z Omaha, powiedział, że ostatnie sześć sekund „wydawało się wiecznością” po tym, jak on i jego koledzy z drużyny trafili do siatki.

McDermott, który krzyczał na urzędników, gdy opuszczali boisko, powiedział, że nie otrzymał wyjaśnienia orzeczenia, że ​​czas upłynął. Władze stwierdziły w oświadczeniu, że przegląd wykazał, że zegar zaczął działać z opóźnieniem. McDermott odmówił skrytykowania fałszywego wezwania.

„Dwie drużyny grały reszkami” – powiedział. „Zarządzanie jest częścią gry. Nie idziemy tam. Przegraliśmy mecz, ponieważ nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, a stan San Diego to zrobił. „

Dutch, zauważając, że był pomocnikiem w Michigan, kiedy pokonali Setona Halla o mistrzostwo kraju w 1989 roku po kontrowersyjnym faulu, docenił McDermotta, który trzymał język za zębami. „To trudne. To, co wszyscy robimy, to trochę łaski w stracie, nawet jeśli nie zgadzamy się z wezwaniem” – powiedział Dutcher.

Strażnik stanu San Diego, Lamont Butler, miał 18 punktów w 8 z 11 strzałów i miał strzelać jako ostatni, dopóki Creighton sfaulował na sześć sekund przed końcem, zmuszając Azteków do wybicia piłki poza boisko, ale także zatrzymując zegar czasu akcji.

Trammell, transfer z Seattle University, który zdobył 21 punktów, aby pomóc katapultować stan San Diego do zdenerwowania najwyżej rozstawionej Alabamy w piątek, wykonał tylko 5 ze swoich 14 strzałów i nie był na linii rzutów wolnych do końca meczu. gra. Ostatnia sekunda.

Kiedy podszedł do linii po nieudanej pierwszej próbie, Tramell powiedział, że przypomniał sobie, że w zeszłym tygodniu trafił 1000 rzutów wolnych i że ten moment nie był dla niego zbyt ważny. Powiedział: „Musiałem w to uwierzyć”. „Po prostu mając tę ​​pewność, tak, przegapiłem pierwszą, ale na pewno nie przegapiłbym drugiej”.

Przewaga u siebie Stan San Diego był kiedyś mistrzem NCAA poza konferencją Mountain West Conference, ale na razie został rzucony w cień drużyny Gonzaga i Pac-12. Jednak jest to moment, o którym program od dawna myślał, że nadejdzie.

powiedział Nathan Mensah, mierzący 6 stóp i 10 zbiórek obrońca ze stanu San Diego, który zdobył 8 punktów, 6 zbiórek i 3 bloki. „Wreszcie spełniło się dla nas to marzenie”.

READ  Mia Brahe Pedersen biegnie z Sharks, byłą olimpijką Giną Brandini i światową liderką Shaikari Richardson na Mistrzostwach USATF Outdoor

Gra rozwijała się jako kontrast stylów, a umiejętny, płynny atak Creightona pokonał potężną i metodyczną markę koszykówki stanu San Diego.

Grano głównie w tempie ulubionego stanu San Diego, ale Creighton grał prawie wyłącznie z prowadzeniem, odpierając powtarzające się ataki Azteków do ostatnich minut.

Po tym, jak Creighton wyskoczył na prowadzenie 28:20, zachęcony przez tłum ubranych na niebiesko kibiców, stan San Diego w końcu wymyślił, jak powstrzymać mierzącego 7 stóp 1 środkowego Bluejaysa, Ryana Kalkbrennera, przed rzuceniem się do obręczy w aleję -oops lub wykorzystywanie Jego eleganckich ruchów. Mensah przez dwa dni walczył z Kalkbrennerem, który prowadził z Creightonem z 17 punktami.

Kiedy Trammell zatopił skoczka w pobliżu linii rzutów wolnych, stan San Diego utrzymał go nawet na mniej niż trzy minuty przed końcem połowy. Ale Creighton nie pozwolił na kolejny kosz i prowadził 33-28 w pierwszej połowie.

Z szatni wyszło San Diego State, a kiedy Mensah przerwał kolejne próby strzałów, co doprowadziło do szybkiej przerwy Butlera, Aztekowie wyszli na pierwsze prowadzenie 35:34.

I znowu nie trwało to długo. Kaluma odpowiedział rzutem oka, a stan San Diego ostygł, tracąc kolejne 10 snapów – wiele z nich podjechało do obręczy. Ale Aztekowie polegali na swojej obronie i głębi, a po przerwie zmęczyli Belogezów. Creighton strzelił zaledwie 28 procent w drugiej połowie, zdobywając 23 punkty – najmniej w sezonie – przez połowę. W pierwszej połowie Bluejays nie wykorzystali wszystkich swoich rzutów za 3 punkty.

Rodzice Kalumy i Siko wraz z dwiema małymi siostrami siedzieli w kilku rzędach na korcie centralnym, ubrani w niestandardowe białe koszulki z koszykówką, herbami szkoły oraz imionami i numerami braci.

Kiedy gra się skończyła, ich dwaj chłopcy przytulili się do siebie w linii uścisku dłoni, a Sekou powiedział Kalumie, że go kocha. W tym momencie oni też byli wzorem dla swoich drużyn, jeden z nich przeciął siatkę, a drugi czuł się tak, jakby wycinano im serca.