23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Green Bay Packers zatrudnia ulubionego Aarona Rodgersa, Toma Clementsa, jako trenera QB

Green Bay Packers zatrudnia ulubionego Aarona Rodgersa, Toma Clementsa, jako trenera QB

Green Bay, Wes – Tom Clements, jeden z trenerów Aaron Rodgers Od dawna przypisywano mu swój rozwój podczas swoich wczesnych dni w NFL, kiedy po przejściu na emeryturę wrócił do Green Bay Packers jako trener rozgrywający.

Źródło powiedziało ESPN, że Clements ustnie przyjął pracę w czwartek. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale ma to być formalność.

Chociaż istnieje oczywisty związek z Rodgersem, źródło podało, że przybycie Clementsa nie gwarantuje powrotu MVP NFL do Packers, ale jest to kolejny ruch, który Packers mają nadzieję przekonać do powrotu.

Clements był z Packers od 2006 do 2016. Ostatnio był trenerem Arizona Cardinals, ale przeszedł na emeryturę po sezonie 2020. Nie trenował między końcem swojej kadencji w Packers a dołączeniem do Cardinals w 2019 roku, a także nie trenować w minionym sezonie.

68-latek był jednym z trenerów numer 1 Rodgersa w NFL. Przybył do Green Bay w drugim sezonie Rodgersa, kiedy Mike McCarthy został zatrudniony jako trener. Clements trenował to stanowisko od 2006 do 2011 roku, przewodnicząc sezonowi Rodgers 2010 Super Bowl i jego pierwszemu sezonowi MVP w 2011 roku. Został ofensywnym koordynatorem w 2012 roku. Kiedy McCarthy zrezygnował z gry w 2015 roku, przekazał tę pracę Clementsowi i nazwał ją swoim Nazywam się zastępca dyrektora technicznego. Jednak McCarthy przejął obowiązki związane z komunikacją sceniczną później w tym sezonie. Clements pozostał w obsadzie przez kolejny sezon.

Chociaż minęło już ponad pięć lat, odkąd pracował z Clementsem, Rodgers nadal regularnie przyprowadza Clementsa, gdy mówi o kluczach do gry na pozycji. Stało się to dopiero w styczniu, w tygodniu poprzedzającym mecz play-off Packers przeciwko San Francisco 49ers.

„Jestem wdzięczny, bardzo wdzięczny ludziom takim jak Joe Philbin, Tom Clements i Alex Van Pelt, którzy pomogli mi zrozumieć ten aspekt przywództwa i bycia rozgrywającym” – powiedział Rodgers w zeszłym miesiącu. Odniósł się również do Clementsa pod koniec sezonu zasadniczego, kiedy mówił o piłce, którą rzucił Davant Adams Na początku 17 tygodnia mecz przeciwko Wikingom.

READ  Wyniki na żywo PFL 6, pełne aktualizacje gier według Play | Harrison kontra Young

„Nauczyłem się od Toma Clementsa, że ​​zawsze mieliśmy trzy grzechy główne [as] Nie rzucaj późno w środek boiska, nie rób żadnych rzutów w ciemno i nie podejmuj decyzji z premedytacją” – powiedział Rodgers. I tak z wszystkimi przeprosinami dla Toma i jego doskonałym treningiem na przestrzeni lat, podjąłem decyzję, aby rzucić to Davante za tę grę.

Wiadomość o zainteresowaniu Packersów Clements została po raz pierwszy zgłoszona przez profesjonalną sieć piłkarską, zanim osiągnięto porozumienie.

Clements zastąpi Luke’a Jetsie, który został mianowany koordynatorem ofensywy Chicago Bears w zeszłym miesiącu.

Clements jest drugim trenerem powołanym poza sezonem z Rodgersem. W zeszłym tygodniu zatrudnili jednego ze swoich byłych kolegów z college’u w Cal, Byron Storer, jako asystenta trenera dla drużyn specjalnych. Ale Storer ma więcej powiązań z nowym koordynatorem zespołów specjalnych, Richem Bisachią, niż z Rodgersem. Storer pełnił tę samą funkcję pod Bisaccią przez ostatnie cztery sezony z Raiders.

Od czwartku Rodgers nie poinformował Packerów o swoich planach na sezon 2022 – czy to powrót do Green Bay, szukanie handlu, czy przejście na emeryturę – podało źródło.

Zapytany w zeszłym tygodniu, o czym musiał jeszcze pomyśleć przed podjęciem decyzji, Rodgers powiedział: „Chodzi o to, by ocenić, w jakim stopniu jestem sprawny psychicznie i zrozumieć, jakie zobowiązanie i jakiego rodzaju zobowiązanie każdy ma przed sobą”.