16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

GOP i komisje wyborcze czekają na orzeczenie Sądu Najwyższego NC w sprawie okręgów wyborczych :: WRAL.com

GOP i komisje wyborcze czekają na orzeczenie Sądu Najwyższego NC w sprawie okręgów wyborczych :: WRAL.com

Panel sędziów Północnej Karoliny zatwierdził mapy głosowania, które zostały sfinalizowane w środę, zachęcając Demokratów w tegorocznych wyborach – decyzja, która zapadła zaledwie kilka godzin przed republikańskimi prawodawcami i komitetami wyborczymi, które miały złożyć nominacje.

Pilne apelacje do Sądu Najwyższego Karoliny Północnej są najnowszym wydarzeniem trwającej od miesięcy batalii o to, jak powinni być reprezentowani wyborcy i która partia może rozszerzyć swoją władzę polityczną.

W porównaniu do planów sporządzonych przez republikanów uchwalonych przez ustawodawcę w listopadzie, zatwierdzony przez sąd proces, mapy Kongresu, Izby Reprezentantów i Senatu obejmują większą liczbę rywalizujących okręgów.

Sąd pierwszej instancji, w skład którego wchodzi dwóch Republikanów i jeden Demokrata, w zeszłym tygodniu zatwierdził przedefiniowane granice Izby Stanowej i Senatu przez stanowych prawodawców, ale szedł on według własnego planu Kongresu, zaprojektowanego z pomocą niezależnych ekspertów od tak zwanych „specjalnych mistrzów”.

Kilka godzin po ogłoszeniu wyroku, trzy grupy praw do głosowania zaangażowane w sprawę odwołały się do mapy Senatu Stanowego, podczas gdy jedna usłyszała zmiany na mapie Izby Reprezentacyjnej.

W międzyczasie przywódcy republikańscy zakwestionowali mapę sądu niższej instancji, twierdząc, że została „narysowana w nieznany, czarny sposób”.

„Dzisiejszy werdykt nie jest taki zły”, powiedział w oświadczeniu przewodniczący Izby Reprezentantów Tim Moore. „Decyzja sądu pierwszej instancji o narzuceniu mapy narysowanej przez kogokolwiek innego niż ustawodawcę jest po prostu niezgodna z konstytucją i jest obrazą dla każdego wyborcy Północnej Karoliny reprezentowanego przez niewybranych, dyskryminujących aktywistów”.

Republikański prezydent Senatu Bill Berger powiedział w oświadczeniu, że popiera odwołanie sądu pierwszej instancji od tymczasowej mapy kongresowej, ale uważa, że ​​czwartek to „właściwy czas, aby umożliwić otwarcie i złożenie wniosku” zgodnie z planem.

Odroczenie sędziów Sądu Najwyższego w grudniu rozpoczyna się w czwartek o 8 rano i kończy się w południe 4 marca. Ogólnostanowe prawybory odbędą się 17 maja.

READ  Śledczy atakujący Kapitol fałszywą sztuczkę wyborczą wymierzoną w krąg Trumpa | Atak na kapitał amerykański

Zatwierdzone w listopadzie mapy GOP zostały ostatecznie odrzucone przez stanowy Sąd Najwyższy, w którym 4-3 sędziów większości demokratycznej orzekło, że plany były dyskryminującymi karykaturami, które naruszały stanową konstytucję. High Court polecił sądowi niższej instancji, który jako pierwszy rozpoznał sprawę o przedefiniowanie, nadzorowanie procesu ponownego rozpatrzenia przez ustawodawcę.

Jeśli orzeczenie sądu niższej instancji zostanie podtrzymane, mapa Kongresu będzie obowiązywać tylko w wyborach w 2022 r. jako rozwiązanie tymczasowe. Chociaż wydaje się, że prawo stanowe i konstytucja stanowa są ze sobą sprzeczne, granice prawne pozostaną w mocy przez następną dekadę.

Komisje wyborcze chcą, aby stanowy Sąd Najwyższy rozwiązał tę kwestię, nakazując wykorzystanie map legislacyjnych na następną dekadę.

Zachęta Kongresu dla Demokratów

Plan republikańskich prawodawców dla Kongresu, uchwalony w listopadzie, zapewniłby GOP 10 lub 11 z 14 mandatów w Izbie Stanów Zjednoczonych, przy czym tylko jedno miejsce rywalizowałoby o więcej niż aktualna przewaga partii 8-5.

Podczas ponownej oceny ustawodawcy Republikanie mogli wygrać 10-4 w najgorszym roku wyborczym dla Demokratów, nawet jeśli cztery z 14 okręgów byłyby kwestionowane.

Chris Cooper, politolog z University of Western Carolina, który zeznawał w imieniu grup wyborczych w zeszłym miesiącu, uważa, że ​​mapa Kongresu zapewni republikanom przewagę 7-6, a tylko 13. Dystrykt będzie najbardziej konkurencyjną rasą.

Dwa dodatkowe miejsca, 7. i 14., są dość konkurencyjne.

Cykl wyborczy na korzyść GOP da Republikanom przewagę 9-5. Ale eksperci ds. redefinicji twierdzą, że Demokraci mogą zdobyć większość 8-6, jeśli wygrają trzy kontrowersyjne wyścigi.

„Ogólna reprezentacja stanu w Kongresie będzie bardzo ściśle zgodna z całkowitą liczbą głosów w całym stanie”, powiedział politolog UNC-Charlotte, Eric Heberlick. „Będziesz miał stosunkowo niewielką liczbę Demokratów i Republikanów reprezentujących stan w Kongresie, większą niż większość republikańska, którą widzieliśmy w ostatniej dekadzie”.

Usher Hildebrandt, politolog i były działacz Demokratów z Heberlick and Duke University, który zachęcał sąd pierwszej instancji do odrzucenia mapy Kongresu Republikańskiego, która przeszła w zeszłym tygodniu, powiedział, że 7., 13. i 14. dzielnica będą bardziej konkurencyjne.

READ  Bears GM Ryan Boles „nie jest chciwy”

Najbliższą konkurencją będzie 13. dzielnica, obejmująca części hrabstw South Wake, Johnston oraz Wayne i Hornett. 7. Partia Republikańska i 14. Partia Demokratyczna.

Sąd zatwierdza ponownie sporządzone mapy prawne

Oba rysunki montażowe zmniejszają szanse GOP na odzyskanie kontroli weta nad obiema komorami w porównaniu z rysunkami z listopada.

Zmieniona mapa parlamentu stanowego uzyskała silne poparcie obu partii na kontrolowanym przez Republikanów Zgromadzeniu Ogólnym. Ani demokraci, ani stanowy senat nie głosowali za mapami.

North Carolina League of Conservation Voters, Common Cause NC i grupa wyborców zaangażowanych w sprawę redefinicji zakwestionowali mapę Senatu.

„Jesteśmy rozczarowani, że ta komisja zatwierdziła mapę senatu stanu, która nie traktowała wszystkich obywateli sprawiedliwie i równo, niezależnie od partii, rasy czy regionu” – powiedział Gary Clark, dyrektor wykonawczy komitetu wyborczego. „Nasza batalia prawna o rząd, który naprawdę odzwierciedla wolę ludzi na uczciwych mapach, w wolnych wyborach i będzie kontynuowana”.

Dom Common Cause odwołał się do mapy, starając się przekształcić dzielnicę.

Mapa Senatu Sądu śledczego stanu Karolina Północna

Hildebrand, politolog księcia, szacuje, że plan Senatu będzie 28-22 pod proponowaną mapą.

Michael Pitcher, ekspert ds. redystrybucji w Catawba College, powiedział, że na proponowanej mapie Senatu wygra 22 Republikanów, 18 Demokratów i 10 mandatów. Spośród 10 ras Pitcher uważa, że ​​2022 będzie najkorzystniejszy dla sześciu Demokratów i czterech dla Republikanów.

W oświadczeniu po orzeczeniu sądu pierwszej instancji demokratyczny gubernator Roy Cooper powiedział, że wybory nie powinny się odbyć, dopóki mapa stanu Senatu nie zostanie zmieniona.

„Dzisiejsza decyzja pozwala na rażąco niesprawiedliwą i niekonstytucyjną mapę Senatu” – napisał Cooper. „To źle dla Karoliny Północnej, ponieważ okrada elektorat z naszej demokracji. Nasze wybory nie powinny się odbyć, jeśli nie mamy sprawiedliwych, konstytucyjnych map.

Republikanie mają obecnie 69-51 mandatów w Izbie.

READ  Właściciel Facebooka Meta mówi, że ukraińscy wojskowi i politycy byli celem kampanii hakerskiej

North Carolina Trial Court State House Mapa

Zgodnie z przerysowaną mapą legislatury, sąd pierwszej instancji zatwierdził, Pitcher zidentyfikował 53 bezpieczne mandaty GOP, 45 bezpiecznych mandatów Demokratów i 22 zacięte rywalizacje, w tym 15 Demokratów i 7 Lean Republican.

Tymczasem sędziowie w środę odrzucili starania prawodawców stanowych GOP o usunięcie dwóch asystentów naukowych.

Reporterzy WRAL State House Paul Specter i Travis Fine przyczynili się do powstania raportu.