28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Goldman ogłasza handel kryptowalutami OTC z Galaxy Digital

Goldman ogłasza handel kryptowalutami OTC z Galaxy Digital

Logo Goldman Sachs Group Inc. Wiszące na parkiecie giełdy nowojorskiej w Nowym Jorku, USA, w środę 19 maja 2010 r.

Daniel Acker | Bloomberg | Obrazy Getty

Goldman Sachs Wkracza na wschodzący rynek instrumentów pochodnych powiązanych z aktywami cyfrowymi.

CNBC dowiedziało się, że firma wkrótce ogłosi, że jest pierwszym dużym amerykańskim bankiem, który handluje kryptowalutową transakcją OTC. Goldman Sachs handlował instrumentem powiązanym z bitcoinami zwanym opcją niedostarczalną z kryptońskim bankiem handlowym Galaktyka cyfrowaWedług obu firm.

Ten ruch jest postrzegany jako znaczący krok w rozwoju rynków kryptowalut dla inwestorów instytucjonalnych, częściowo ze względu na charakter transakcji OTC. W porównaniu do giełdy papierów wartościowych CME م grupa Produkty Bitcoin Chociaż Goldman Sachs zaczął handlować w zeszłym roku, według firm bank podejmuje większe ryzyko, pełniąc funkcję szefa transakcji.

Według współprzewodniczącego Galaxy, Damiana Vanderwelta, zaangażowanie Goldmana, głównego gracza na światowych rynkach tradycyjnych aktywów, jest sygnałem rosnącej dojrzałości klasy aktywów dla graczy instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe.

„Ten handel stanowi pierwszy krok, jaki banki podjęły, aby zapewnić bezpośrednią i dostosowywalną ekspozycję na rynek kryptowalut w imieniu swoich klientów” – powiedział Vanderwilt w wywiadzie.

Handel opcjami jest „bardziej systematycznie powiązany z rynkami niż rozliczanie kontraktów futures lub innych produktów opartych na giełdzie”, powiedział Vanderwelt. „Na wysokim poziomie wynika to z implikacji dla ryzyka, na które narażone są banki; wskazują one na ich dotychczasowe zaufanie do dojrzałości kryptowalut”.

Firmy powiedziały, że fundusze hedgingowe poszukują ekspozycji na instrumenty pochodne na bitcoin, albo postawić na jego cenę bez bezpośredniego posiadania go, albo zabezpieczyć istniejącą ekspozycję na niego. Rynek tych narzędzi jest W większości kontrolowane Przez oryginalne firmy kryptograficzne, w tym Galaxy, Genesis i GSR Markets.

READ  Najlepszy szpital na świecie 2022 — 250 najlepszych szpitali

„Cieszymy się, że możemy wdrożyć pierwszy rozliczany gotówkowo handel opcjami kryptograficznymi z Galaxy” – powiedział w oświadczeniu Max Minton, szef Goldman ds. aktywów cyfrowych w regionie Azji i Pacyfiku. „Jest to ważny postęp dla naszych możliwości zasobów cyfrowych i dla szerszej ewolucji klasy aktywów”.

Bank odnotował wzrost popytu na opcje związane z aktywami cyfrowymi, Global Head of Cryptocurrency Trading w Goldman Andrei Kazantsev Powiedział w grudniu.

„Następnym dużym krokiem, jaki sobie wyobrażamy, jest rozwój rynków opcji” – powiedział.