8 maja, 2024

Goff and the Lions ogłuszają Mahomesa i Chiefs u siebie

Adama Teichera i Erica Woodyarda7 września 2023, 23:23 ET5 minut czytania

Goff łączy się z St. Brown w ramach pierwszego TD sezonu NFL

Jared Goff połączył siły z Amonem-Ra St. Brownem w pierwszej kwarcie i dał Lions prowadzenie 7:0 nad Chiefs.

Kansas City, Missouri — Drużyna Detroit Lions wkroczyła na stadion Arrowhead w czwartkowy wieczór i pokonała obrońcę tytułu mistrza Super Bowl Kansas City Chiefs 21:20 w meczu otwierającym sezon NFL.

Lwy z Detroit

Lions zmierzyli się ramię w ramię z obrońcami tytułu Super Bowl, kończąc drugą najdłuższą passę bez zwycięstw w lidze NFL (0-4-1) na początku sezonu. Były obrońca Chicago Bears, David Montgomery, podniósł drużynę Lions na dobre dzięki biegowi po przyziemieniu na odległość 8 jardów na 7:11 przed końcem, co dało Detroit pierwsze prowadzenie 1:0 od 2017 roku.

Obiecujący trend: Amon-Ra St. Brown pomógł drużynie Lions szybko rozpocząć mecz dzięki pierwszemu przyłożeniu w meczu – Jaredowi Goffowi złapał piłkę z 9 jardów na 2:46 przed końcem pierwszej kwarty. Później został pierwszym graczem w historii Lions, który w pierwszych trzech sezonach NFL zorganizował 200 przyjęć. Udowodnił, że jest najbardziej niezawodnym celem Goffa, odkąd dołączył do Lions w 2021 roku, i jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło w tym sezonie.

Kupuj w Breakout Performance: Bryan Branch trafił szóstkę w trzeciej kwarcie. Po tym, jak przez całe lato otrzymywał pochwały od trenerów i kolegów z drużyny, zawodnik z Alabamy został pierwszym zawodnikiem Lions od czasu Luisa Delmasa w 2009 roku, który zdobył przyłożenie w defensywie w swoim pierwszym meczu w karierze.

Podział QB: Goff przedłużył swoją passę bez przechwytu do 359 w czwartek, co stanowi trzecią najdłuższą passę w historii NFL. Goff czuł się komfortowo w starciu z Chiefs, podając do siedmiu różnych odbierających, w tym do Marvina Jonesa Jr., rozgrywającego Sama LaPorty i rozgrywającego Jahmira Gibbsa.

Następna gra: kontra Seahawks (13:00 czasu wschodniego, 17 września)

Brian Branch zabiera INT 50 jardów do domu, aby wybrać szóstkę

Brian Branch wchodzi do strefy końcowej nietknięty, remisując dla Lions na wyjeździe.

Szefowie Kansas City

Na ciasnym końcu Travis Kelce ma 10 dni na całkowite wyleczenie kontuzji kolana przed następnym meczem. Dyrektorzy powinni mądrze z tego korzystać. Chiefs byli wściekli bez niego w pierwszym meczu. Odbiorcy mieli problemy z otwarciem bramki i stracili kilka podań, z których żaden nie był większy niż faul Kadariusa Toneya, który został przechwycony i oddany po przyłożeniu. Rezultatem była pierwsza porażka Chiefs w meczu otwierającym od 2014 roku.

Ważne w statystykach radarowych: Chiefs zazwyczaj nie definiuje pośpiech w grze, ale do powrotu Kelce będą potrzebować więcej niż w meczu z Lions. Biorąc pod uwagę problemy Mahomesa, Chiefs rzucili się 17 razy na 45 jardów, co jest marnym wynikiem jak na atak, który potrzebuje iskry bez czołowego odbierającego.

Podział QB: Mahomes nie miał w Kelce swojego najlepszego odbierającego, więc zadowolił się napastnikami, których miał. Podał do 11 różnych przyjmujących, a pod koniec pierwszej połowy spisał się znakomicie podczas ataku. Rzucił 25 jardów do Rushee Rice’a w pobliżu pomocy, następnie 34 jardy do Marqueza Valdeza-Scandlinga i 26 jardów do Justina Watsona na 34. i 17. miejscu. Po tych zagraniach Blake Bell otrzymał podanie z odległości 4 jardów, dzięki czemu Chiefs prowadzili 14-7.

Zapierające dech w piersiach statystyki NextGen: Chiefs nie radzili sobie idealnie z szybką liczbą podań bez Chrisa Jonesa, ale czasami byli skuteczni. Mike Danna został wyrzucony po trzeciej próbie i zakończył dobrą passę, a presja George’a Karloftisa była niepełna po kolejnej akcji po trzeciej próbie.

Następna gra: w Jaguars (13:00 czasu wschodniego, 17 września)