28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Głosowanie Stowarzyszenia Seattle Starbucks przechodzi jednogłośnie w rodzinnym mieście firmy

Głosowanie Stowarzyszenia Seattle Starbucks przechodzi jednogłośnie w rodzinnym mieście firmy

Barista Starbucks, Gianna Reeve, członek komitetu organizacyjnego w Buffalo w stanie Nowy Jork, przemawia w obronie pracowników w lokalizacjach Seattle Starbucks, którzy ogłosili plany utworzenia związków, podczas wiecu w Cal Anderson Park w Seattle w stanie Waszyngton 25 stycznia 2022 r.

Jason Redmond | Agencja Francja-Presse | Obrazy Getty

Starbucks We wtorek bariści w Seattle jednogłośnie głosowali za utworzeniem związku zawodowego, pierwszego w rodzinnym mieście firmy.

Placówka Seattle na Broadwayu i Denny Way dołącza do sześciu należących do firmy kawiarni Starbucks w Buffalo w stanie Nowy Jork i Mesa w Arizonie, podejmując decyzję o utworzeniu związku w ramach United Workers, filii International Service Employees Union. Tylko jedna lokalizacja, w rejonie Buffalo, głosowała przeciwko uzwiązkowieniu, dając pracownikom United Starbucks 88% wskaźnik wygranych.

Rosnący nacisk związku jest jednym z wyzwań, które Nowy tymczasowy dyrektor generalny Howard Schultz Zmierzy się z powrotem na czele firmy, której pomógł wyrosnąć na globalnego kawowego giganta. Od 4 kwietnia Schultz obejmie stanowisko ustępującego dyrektora generalnego Kevina Johnsona i może przejść na emeryturę, a zarząd może poszukać długoterminowego zastępstwa.

Pod przywództwem Schultza Starbucks zbudował reputację hojnego i postępowego pracodawcy, pozycję teraz zagrożoną, gdy związek nabiera rozpędu, a pracownicy dzielą się swoimi skargami.

Dziewięć pracowników z Broadwayu i Denny Way głosowało za utworzeniem związku i nie było głosów przeciwko nim. Jedna karta do głosowania została zakwestionowana i dlatego nie została zaliczona. Sześć innych lokalizacji Seattle Starbucks zgłosiło się do wyborów związkowych, w tym flagowa Roastery Reserve, efektowna kawiarnia zaprojektowana, by konkurować z bardziej ekskluzywnymi kawiarniami.

ten Początkowe zwycięstwa bawołów Związek zachęcił do organizowania innych portali w całym kraju. Ponad 150 kaw należących do firmy Starbucks zgłosiło się do wyborów związkowych do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy, wszystkie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

READ  Nadchodzą duże zmiany dla twojego 401(k). Oto, co musisz wiedzieć

Jednak tylko niewielka część ogólnego śladu firmy została zmieciona w kampanii Federacji. Starbucks prowadzi prawie 9000 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych

Dyrektor regionalny Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy będzie teraz musiał poświadczyć karty do głosowania w Seattle, co może potrwać nawet tydzień. Związek staje wtedy przed kolejnym wyzwaniem: negocjowaniem kontraktu ze Starbucks. Prawo pracy nie wymaga od pracodawcy i związku zawodowego zawarcia układu zbiorowego pracy, a dyskusje na temat umowy mogą trwać latami.

Na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Starbucks w środę, prezes Melody Hobson powiedział, że firma rozumie i uznaje prawo swoich pracowników do organizowania się.

„Prowadzimy również negocjacje w dobrej wierze i chcemy konstruktywnych relacji ze związkiem” – powiedziała.

Powiedziała w CNBC „rechot pudełko” Wcześniej tego dnia Starbucks popełnił „pewne błędy”, gdy zapytano go o zasiłek związkowy.

„Kiedy znowu pomyślisz, dlaczego w tej chwili jesteśmy tak zależni od Howarda, ta więź z naszymi ludźmi, w której wierzymy, że jest on wyjątkowo w stanie nawiązać kontakt z naszymi ludźmi w sposób, który zrobi różnicę” – powiedziała.

Schultz pojawił się w Buffalo przed wyborami związkowymi, aby spróbować odwieść pracowników od głosowania na wstąpienie do związków, co mogło sygnalizować jego powrót do firmy i podejście do organizacyjnego nacisku.