3 maja, 2024

Friday March Madness: Purdue Falls kontra rozstawiony z numerem 16 Fairleigh Dickinson

COLUMBUS, Ohio – 16. rozstawiony Fairleigh Dickinson w turnieju NCAA pokonał w piątek najwyżej rozstawionego Purdue 63-58 w jednym z najbardziej oszałamiających wstrząsów w męskiej koszykówce uniwersyteckiej od pół dekady.

To był dopiero drugi raz, kiedy 16. rozstawienie pokonało rozstawienie nr 1, odkąd University of Maryland Baltimore County pokonał Virginię pięć lat temu w 20-punktowej porażce.

FDU, zlokalizowane w Teaneck w stanie New Jersey, po drugiej stronie rzeki Hudson od górnego Manhattanu, nigdy wcześniej nie awansowało do drugiej rundy turnieju przed piątkiem. Musiał pokonać Texas Southern w grze wstępnej w środę, aby mieć prawo do gry w obronie mistrza Big Ten Purdue, prowadzonego przez 7-metrowego środkowego Zacha Eddy’ego.

Purdue walczył w każdym aspekcie gry. Strzelał słabo, zwłaszcza z dystansu za 3 punkty.

FDU to jedno z najbardziej nieprawdopodobnych zwycięstw w uniwersyteckiej koszykówce. To najkrótsza drużyna w Dywizji I — 363 z 363 drużyn — średnio zaledwie 6 stóp i 1 cm. Prawie każdy zawodnik Purdue był znacznego wzrostu, zwłaszcza Eddie, który osłaniał zawodnika o całą stopę niższego. – Noah Weiland

Przez większość swojej pierwszej rundy gry, nie. Xavier, rozstawiony z numerem 3, wyglądał jak lunatyk w starciu z Kennesaw State, numerem 1, który zatrzymuje prawie każdego gracza muszkieterów. 14 miejsc.

Ale w tej grze kontrola jest nieubłaganie płynna, a Xavier wziął ją z wściekłością, by wrócić przeciwko Owls, ostatecznie powstrzymując ich przed zwycięstwem 72-67, które pozwoliło uniknąć kolejnej niespodzianki w drabince w pierwszej rundzie męskiego turnieju NCAA. (Baylor, kolejny rozstawiony numer 3, pokonał drugiego, pokonując Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara o 1 w przerwie.)

Sowy prowadziły 13 na mniej niż 10 minut przed końcem Xaviera. Muszkieterowie zdobyli kolejne 15 punktów – część biegu, w którym Kennesaw State nie strzelił gola z gry przez około 8 minut.

Karolina Południowa zaczęła od mocnego startu w piątek w meczu otwarcia pierwszej rundy z numerem 16 w stanie Norfolk: Gamecocks zajmujący pierwsze miejsce w rankingu zdobyli zaledwie 7 punktów w pierwszej kwarcie, podczas gdy sami zdobyli 20.

Południowa Karolina wygodnie awansowała do drugiej rundy Turnieju Kobiet NCAA, 72-40, rozpoczynając swój bieg do drugiego z rzędu mistrzostwa kraju. W niedzielę zmierzą się z drużyną nr 8 South Florida, która w piątek pokonała Marquette nr 9 67-65 po dogrywce.

Gamecocks czasami mieli trudności z przekształceniem solidnego posiadania w punkty, popełniając 12 strat i nietrafiając 16 z 41 rzutów wolnych. Ale ich wyraźną dominacją i łatwością na własnym boisku byli Spartanie, którzy przegrali swój pierwszy występ w turnieju NCAA od 21 lat.

Mimo to Spartanie nie ustąpili. Kiera Wheeler, napastnik drugiego roku, zdobyła 13 punktów i 8 zbiórek i znalazła się w bezpośredniej walce z jedną z najlepszych zawodniczek w grze: Aaliyah Baston, środkową zawodniczką Gamecocka, która zakończyła mecz. 7 punktów i 9 zbiórek. – Remy Tumin

Pittsburgh nie ma problemu z pierwszą czwórką. Ani nawet w pierwszej turze.

Pitt, rozstawiony z 11. miejscem, został 11. drużyną, która awansowała do gier wstępnych męskiego turnieju NCAA w piątek. Wygraj następny meczStan Iowa został całkowicie wyeliminowany.

We wtorek Pitt rozegrał mecz w czołowej czwórce z innym z 11. miejsca w stanie Mississippi, wymieniając się prowadzeniem w ostatniej minucie. Ale w piątkowej pierwszej rundzie Pantery wygrały 22-2, wygrywając 59-41. Pitt trzymał Hurricanes przy zaledwie 23,3 procentach rzutów, w tym 2 z 21 rzutów za 3 punkty.

W drugiej rundzie Pitt zmierzy się z rozstawionym z numerem 3 Xavierem, który uniknie porażki z numerem 14 w Kennesaw State.

Czy Pantery mogą mieć w zanadrzu kolejną głęboką rundę? Mają kilka precedensów w najnowszej historii czterech najlepszych drużyn.

READ  Trump oszukańczo zawyżał wartość nieruchomości, orzeczenie sędziego stanu Nowy Jork

Z 10 poprzednich czterech najlepszych drużyn, które wygrały pierwszą rundę od czasu rozszerzenia pola w 2011 roku, pięć wygrało swoje mecze w 1/8 finału. A dwie z tych drużyn dotarły do ​​Final Four jako 11. miejsce: Virginia Commonwealth w 2011 roku, przegrywając z ósmym rozstawionym Butlerem, a UCLA przegrała z rozstawionym z numerem 1 Gonzagą w 2021 roku. -Sara Ziegler

Baton Rouge, Luizjana – Kim Mulkey podniósł ręce, jakby chciał powiedzieć: „Wreszcie”. Tam też był tłum.

Był początek czwartej kwarty, a rozpoczynający rozgrywający Mulkey, senior Alexis Morris, zdobył pierwsze punkty w meczu.

Wynik poniżej średniej Morrisa i chwiejne strzelanie Louisiana State nie miały jednak większego znaczenia, ponieważ trzeci w rankingu LSU spadł 73-50 w pierwszej rundzie turnieju koszykówki kobiet Division I. 14 pokonało Hawaje.

Pierwszy kosz Morrisa zaczął gwałtownie rosnąć. Podczas następnego posiadania Hawajów Morris złapał zbiórkę w obronie, a następnie wykonał skok i asystował przy strzale napastnika Angela Reese’a. Po tym, jak kolejny kosz Morrisa przesunął prowadzenie Tygrysów do 23, Mulkey błagał tłum, aby „obudził się”, gdy Hawaje ogłosiły przerwę. zapytali kibice gospodarzy w Pete Maravich Assembly Center.

Za swoją obroną Tygrysy zbudowały ogromną 16-punktową przewagę przed pierwszym koszem Morrisa. LSU wymusiło trzy naruszenia czasu akcji i ograniczyło Hawaje do kilku stagnacji. Hawaje miały 21 strat, w tym 12 z przechwytów LSU, i strzelały zaledwie 30,8 procent z gry.

Tygrysy nie grały dłużej niż cztery minuty w trzeciej kwarcie, ale Reese utrzymał ich na tablicy wyników z 5 punktami na linii rzutów wolnych. Opuścił grę pod koniec drugiej kwarty z tym, co powiedział, że było nadwyrężeniem mięśni po tym, jak został uderzony podczas walki o zbiórkę, ale zakończył mecz z 34 punktami i 15 zbiórkami – jego 29. double-double w tym sezonie.

BATON ROUGE, La. – Po odczytaniu UNLV zawodnicy Michigan byli na tyle pewni siebie, że podczas piątkowego meczu sprawdzili dwie ofensywne zagrania Rebeliantów.

„Popełniliśmy błędy” – powiedziała Emily Kiser.

Jednak Wolverines zmusili UNLV do nietypowych obrotów i centrum gwiazdy Desi-Rae Young w wygranym 71-59 w piątek. Szósty rozstawiony Michigan zmierzy się w niedzielę z numerem 3 w stanie Luizjana, który będzie gospodarzem meczów pierwszej i drugiej rundy.

Seria 22 zwycięstw UNLV w pierwszej rundzie Turnieju Kobiet NCAA zakończyła się drugą porażką z rzędu. Young strzelił swojego pierwszego gola z gry dopiero po 8 minutach i 15 sekundach drugiej połowy; Skończył z 11 punktami i 8 zbiórkami.

The Rebels, jeden z najlepszych zespołów Division I pod względem kontrolowania rotacji, prawie wyrównał swoją średnią sezonową w pierwszej połowie.

Jeśli chodzi o ofensywę, obrońca Maddie Nolan powiedziała, że ​​styl Rebeliantów Wolverines z naciskiem i strefą otworzy możliwości rzutów za 3 punkty z rogu i miejsca dla Kizera do pracy na środku parkietu. Kizer zanotował double-double z 18 punktami i 10 zbiórkami, dodając 6 asyst, podczas gdy piątoroczny strażnik Leigh Brown miał 17 punktów i 7 asyst.

UNLV walczyło po wczesnej serii Michigan, ale po tym, jak Alyssa Brown za trzy punkty zmniejszyła deficyt do 5 w połowie trzeciej kwarty, Rebelianci stracili punkty przez następne 4:33, pozwalając Michigan odbudować dwucyfrowe prowadzenie. . Nolan zdobył 18 punktów i trafił 4 z 6 rzutów z dystansu za 3 punkty, w tym 3 podczas biegu 12-0 w trzeciej kwarcie, który pozwolił Wolverines na wycofanie się.

„Myślę, że kilka razy nas uratowała” – powiedział Kizer. „Kiedy ten wynik zaczyna się zbliżać i zbliżać, 3 jest duże, jak sądzę, duża zmiana impetu”. – Evana Easterlinga