24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Atlanta DA domaga się specjalnego wielkiego jury podczas przesłuchania wyborczego Trumpa

Były prezydent Donald Trump wezwał do zmiany wyników wyborów w 2020 r. w Gruzji. Prokurator okręgowy w Atlancie poprosił w czwartek sędziego o zwołanie specjalnego panelu w celu zbadania wysiłków Trumpa.

Prokurator okręgowy Fanny D. w hrabstwie Fulton. Prośba Willisa zostanie rozpatrzona przez ekspertów prawnych jako zagrożenie dla byłego prezydenta Oczekiwany Ponieważ kluczowi świadkowie dobrowolnie odmówili udziału – p. Było kilka dochodzeń w sprawie działań Trumpa. Duży trybunał arbitrażowy może wydać sapony zmuszając ich do udzielenia informacji.

Różnica w przypadku specjalnej wielkiej ławy przysięgłych polega na tym, że skupia się ona tylko na procesie Trumpa, podczas gdy zwykli sędziowie przysięgli zajmują się wieloma sprawami i nie mogą spędzać dużo czasu nad pojedynczą sprawą. Sprawa Gruzji jest jednym z dwóch aktywnych śledztw kryminalnych dotyczących byłego prezydenta i jego otoczenia; Drugim jest zbadanie jego transakcji finansowych Przez prokuratora okręgowego na Manhattanie.

„Prokuratura Okręgowa otrzymała informacje wskazujące, że wybory stanowe w Gruzji w 2020 r. podlegają uzasadnionemu prawdopodobieństwu potencjalnej ingerencji przestępczej, w tym wyborom stanowym prezydenta Stanów Zjednoczonych” – napisała pani Willis w liście. Do Christophera S. Frasera, Prezesa Sądu Najwyższego Hrabstwa Fulton Po raz pierwszy zgłoszony przez Atlanta Journal-Constitution.

Dodał: „Dołożyliśmy starań, aby przesłuchać wielu świadków i zebrać dowody, a znaczna liczba świadków i potencjalnych świadków odmówiła współpracy w śledztwie.

Pani Willis powiedziała, że ​​sekretarz stanu Gruzji, Brad Raffensberger, był jednym z tych, którzy odmówili współpracy bez Sapony.

Na jego śledztwo Pan Chodzi o działania, które Trump podjął w ciągu dwóch miesięcy między jego porażką w wyborach a certyfikacją Kongresu. Wezwał Rafenzbergera, by domagał się „11 780 głosów”. Stan: schorzenie. Aby zmienić wynik wyborów w Gruzji, pan. To jeden z wielu kroków, jakie podjął Trump i jego sojusznicy.

W czwartek pan Przedstawiciele Trumpa nie zareagowali od razu.

READ  Awaria Internetu Comcast Xfinity dotyka klientów w Stanach Zjednoczonych

Oprócz śledztwa prowadzonego przez Georgia Inquiry i prokuratora okręgowego Manhattan, Lettidia James, prokurator generalny Nowego Jorku, Mr. Trump kieruje dochodzeniem cywilnym imperium biznesowego w sprawie oszustw. Dostarczył sapony szukające wywiadów z tą dwójką Jego dorosłe dzieci, Ivanka Trump i Donald Trump Jr. i jego biuro przeprowadzili wcześniej wywiad z Ericiem Trumpem.

Pan. Trump i jego sojusznicy starli się w sądzie 6 stycznia z komisją Kongresu badającą atak na Kapitol. W środę komisja odniosła wielki sukces Sąd Najwyższy odrzucił wniosek pana Trumpa Aby uniemożliwić Białemu Domowi udostępnienie nagrań, w czwartek panel poprosił: Ivanka Trump musi współpracować Na rozprawie.

Podczas przesłuchania w Georgii pani Willis powiedziała, że ​​rozważa zarzuty oszustwa i innych przestępstw w zeszłym roku. Analiza Brookings Institution, skontrolowana przez Biuro Pani Willis, Mr. Zachowanie Trumpa po wyborach wykazało, że był „narażony na znaczne ryzyko oskarżeń ze strony państwa”, w tym fałszywych roszczeń wyborczych i celowej ingerencji w wykonywanie obowiązków wyborczych. I spisek mający na celu popełnienie oszustwa wyborczego.

„Wszystko, co ma związek z próbami ingerencji Gruzji w wybory, jest analizowane” – powiedziała Willis Powiedział New York Times w zeszłym roku.

„Śledztwo jest jak cebula” – dodał. „Nigdy nie wiadomo. Cofniesz coś, a potem znajdziesz coś innego.

Richard Fawcett Raport wniesiony.