30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

French Open 2022 – Rafael Nadal nie ma problemu z grą z Felixem Auger-Aliassime – trenerem jego wujka Tony’ego

French Open 2022 - Rafael Nadal nie ma problemu z grą z Felixem Auger-Aliassime - trenerem jego wujka Tony'ego

dla Rafael NadalRodzina jest wszystkim.

Więc kiedy staje twarzą w twarz z Nadalem Felix Auger-Aliassime W czwartej rundzie w Roland Garros w niedzielę nie będzie musiał się martwić, jeśli jego wuj Toni Nadal zasiądzie na trybunach na nowym stanowisku trenera Auger Aliassime.

– Rozmawiałem już z Tonym po moim meczu – powiedział w piątek Nadal po pokonaniu Butcha van de Zandschula 6:3, 6:2, 6:4. „To dla mnie bardzo proste. To mój wujek. Nie sądzę, żeby był w stanie chcieć, żebym przegrała, bez wątpienia, ale jest profesjonalistą i jest z innym graczem”.

To pierwszy raz, kiedy Nadal zmierzy się z Auger-Aliassime, odkąd jego wujek zaczął trenować obywatela Kanady.

„Nie wiem, co się stanie, czy zostanie w pudełku, czy nie, ale nie obchodzi mnie to. Nie mam z tym problemu. Więc to nie jest dla mnie żadna historia”.

„Wiem, jakie są uczucia [are] które mamy między sobą. Wiem, że chce dla mnie jak najlepiej. Teraz pomaga innemu graczowi. Ale szczerze, dla mnie to zero problemu i wiem, że chce dla mnie jak najlepiej”.

Toni Nadal odegrał kluczową rolę w karierze swojego siostrzeńca, wraz z nim w 14 z jego rekordowych czterech tytułów Grand Slam, w tym dziewięciu z jego 13 tytułów French Open. W 2016 roku Toni zrezygnował z trasy, aby pracować jako główny trener w Akademii Rafaela Nadala na Majorce. został zastąpiony przez Carlos Moyanumer 1 w dawnym świecie, który nadal jest jego trenerem.

Nadal powiedział, że wujek nie musiał go pytać, czy powinien trenować Auger-Aliassime, i że cokolwiek wydarzy się w niedzielę, nic się między nimi nie zmieni.

„Dla mnie nie mogę wystarczająco podziękować za wszystkie rzeczy, które zrobił dla mnie przez tyle lat” – powiedział. „Nie mam problemu z jakąkolwiek pozycją, jaką zajmuje. Chcę dla niego jak najlepiej, a on chce najlepszego dla mnie”.

READ  2022 Big Ten Tournament arc, harmonogram: aktualizacje na żywo, wyniki koszykówki uniwersyteckiej, łuki i tabele

Jesteśmy rodziną bardziej niż cokolwiek innego. Nie jesteśmy tylko rodziną, jesteśmy rodziną, która cały czas pozostaje razem.Jesteśmy w tej samej wiosce. Razem spędzamy czas w akademii. Razem przeżyliśmy niesamowite uczucia.

„On nie jest tylko wujem. Jest kimś więcej.”