24 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma transportowa Estes Express złożyła poprawioną ofertę o wartości 1,525 miliarda dolarów na zakup centrów towarowych Yellow.

Firma transportowa Estes Express złożyła poprawioną ofertę o wartości 1,525 miliarda dolarów na zakup centrów towarowych Yellow.

Naczepy półciężarówek sfotografowano na żółtym terminalu firmy przewozowej w pobliżu przejścia granicznego Otay Mesa między USA a Meksykiem, po tym, jak firma złożyła wniosek o ochronę przed upadłością, w San Diego w Kalifornii, USA, 7 sierpnia 2023 r. (Reuters/Mike Blake /Obraz pliku) Uzyskanie praw licencyjnych

13 września (Reuters) – Jak wynika ze środowego wniosku sądu upadłościowego, firma transportowa Estes Express złożyła poprawioną ofertę w wysokości 1,525 miliarda dolarów w gotówce za zbankrutowane centra towarowe Yellow Corp.

Nowa oferta Estesa jest coraz lepsza niż oferta o wartości 1,5 miliarda dolarów złożona przez Old Dominion Freight Line Inc (ODFL.O) w sierpniu, stwierdził Yellow.

Prywatna spółka Estes złożyła w zeszłym miesiącu ofertę o wartości 1,3 miliarda dolarów na przejęcie centrów wysyłkowych Yellow.

Oferta prześladowcy to początkowa oferta nabycia aktywów upadłej firmy, przy czym pasek najniższej oferty jest ustawiony w taki sposób, że inni oferenci nie mogą licytować poniżej ceny zakupu.

„Oferta Estes Stalking Horse stanowi ulepszenie w stosunku do oferty Old Dominion, ponieważ oferuje więcej pieniędzy za nabyte aktywa i niższe opłaty w związku z ochroną oferty” – stwierdził Yellow w pozwie złożonym w amerykańskim sądzie upadłościowym w Delaware.

Estes zaoferował również niższą opłatę za rozstanie i inne warunki finansowe.

We wniosku Yellow podał, że do tej pory z firmą skontaktowało się około 540 potencjalnych nabywców aktywów, a doradca ds. upadłości Ducera Partners i 307 osób zawarły umowy o zachowaniu poufności w celu oceny aktywów.

Yellow zaprzestał działalności 30 lipca i na początku ubiegłego miesiąca ogłosił upadłość, obwiniając za upadek firmy związek zawodowy International Brotherhood of Truckers, który reprezentuje około 22 000 pracowników.

Prawie 100-letnia firma ogłosiła upadłość, dysponując zaledwie 39 milionami dolarów w gotówce, co według niej nie wystarczyło na wielomiesięczną sprzedaż upadłościową 12 000 ciężarówek, udziałów w nieruchomościach i innych aktywów.

READ  Kontrakty terminowe Dow: zyski brzegowe Cisco i Nvidii; Nasilenie głównego sygnału recesji

(Raport Gopi Babu z Bengaluru – przygotowany przez Mohammeda dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Subhranshu Sahu

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę