26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Apple całkowicie zmieniła swój pakiet aplikacji dla systemu Windows, w tym iCloud i Apple Music

Firma Apple całkowicie zmieniła swój pakiet aplikacji dla systemu Windows, w tym iCloud i Apple Music

Ważna wiadomość dla osób, które wolą iPhone'y, ale wolą też korzystać z komputerów PC z systemem Windows: firma Apple dokonała przeglądu całego pakietu aplikacji dla systemu Windows, w tym wersji innych niż beta aplikacji Apple Music i Apple TV oraz urządzeń, których podgląd dla użytkowników systemu Windows 11 rozpoczął od początku rok temu. Razem te aplikacje zastępują większość funkcji dostępnych w aplikacji iTunes dla systemu Windows; iTunes dla macOS został wycofany w 2019 roku. Apple wydało również poważną aktualizację iCloud dla Windows z odnowionym wyglądem.

Wszystkie aplikacje są obecnie dostępne w sklepie Microsoft Store. Chociaż zapowiedzi wydane przez Apple w zeszłym roku wymagały systemu Windows 11 22H2 lub nowszego, ostateczne wersje wszystkich czterech nowych aplikacji działają również w systemie Windows 10 w przypadku osób, które nie zdecydowały się na aktualizację lub których komputery nie spełniają wymagań systemowych.

Zarówno aplikacje Apple Music, jak i Apple TV zapewniają dostęp do bibliotek Apple do strumieniowego przesyłania muzyki i wideo osobom posiadającym subskrypcję, chociaż obie aplikacje będą także importować i odtwarzać lokalne biblioteki muzyki i wideo z iTunes, jeśli je posiadasz.

Jednak te aplikacje nie wbiły jeszcze ostatniego gwoździa do trumny iTunes dla Windows; iTunes nadal służy do zarządzania podcastami i książkami audio w systemie Windows. Aplikacja powiadomi Cię, jeśli spróbujesz je odtworzyć po zainstalowaniu aplikacji Muzyka lub TV. Jeśli Apple ostatecznie planuje wypuścić wersje aplikacji Podcasty lub Książki dla systemu Windows na macOS i iOS, firma jeszcze tego nie zrobiła.

READ  Mortal Kombat 1: Ed Boon obiecuje, że Homelander i Omni-Man nie będą zwykłymi kopiami siebie nawzajem

Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową iPhone'a lub iPada na komputerze lub wykonać przywracanie systemu dla iDevices w trybie odzyskiwania, użyj aplikacji Apple Devices. Może być również przydatny podczas próby zainstalowania aktualizacji na urządzeniach, które nie mają wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby samodzielnie pobrać i zainstalować aktualizacje. Ta aplikacja nie istnieje w systemie macOS, ale jest bardzo podobna do zestawu funkcji, które pojawiły się w Finderze, gdy firma Apple początkowo wycofała iTunes dla systemu macOS w 2019 r.

Największą zmianą w nowej aplikacji iCloud dla Windows jest zmieniony wygląd i choć niektórzy będą ubolewać nad zmniejszoną gęstością informacji, w rzeczywistości zaskakująco dobrze wygląda ona jak natywna aplikacja dla systemu Windows 11. Obsługuje tryb ciemny zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11, a w systemie Windows 11 używa nawet „Mika„Tekstura tła używana przez Ustawienia i inne aplikacje systemu Windows 11 do pobierania odcienia z głównego tła pulpitu komputera (Apple robi coś podobnego w systemie macOS). Aplikacja oferuje również po raz pierwszy uproszczony proces konfiguracji, który pyta, czego chcesz synchronizować i jak.

Ale funkcjonalnie aplikacja nadal robi prawie to samo, co wcześniej. Aplikacja iCloud dla Windows zsynchronizuje lokalnie pliki z iCloud Drive; Zapewnia synchronizację haseł poprzez rozszerzenie przeglądarki Chrome/Edge; Twoje zakładki w przeglądarkach Chrome, Edge i Firefox zostaną zsynchronizowane; Umożliwia synchronizację poczty, kontaktów i kalendarza za pośrednictwem nowej aplikacji Outlook dla systemu Windows; Oferuje także synchronizację zdjęć iCloud z opcją pobierania oryginalnych zdjęć HEIF, które domyślnie pobierają nowoczesne iPhone'y, lub bardziej kompatybilnych wersji JPEG.

Nadal istnieje wiele funkcji iCloud, które nie są dostępne w systemie Windows, w tym synchronizacja notatek i przypomnień, natywne wersje aplikacji Pages, Numbers i Keynote oraz kilka innych rzeczy. Jednak iCloud dla Windows stopniowo staje się coraz bardziej użyteczny i w pełni funkcjonalny, po wielu latach istnienia jako świetna usługa synchronizacji zakładek przeglądarki.

READ  Zbuduj komputer swoich marzeń dzięki ofertom komponentów PC Prime Day – Ars Technica

Chociaż nadal nie jest tak płynnie jak używanie iPhone'a z komputerem Mac, w ciągu ostatniego roku lub dwóch używanie iPhone'a z komputerem PC stopniowo stało się przyjemniejsze. Oprócz dodania synchronizacji zdjęć i haseł w iCloud, Microsoft dodał w kwietniu także podstawową obsługę iMessage do swojej aplikacji Phone Link, umożliwiając użytkownikom iPhone'a przeglądanie podstawowych wiadomości tekstowych i odpowiadanie na nie za pośrednictwem komputerów. Aplikacja (wcześniej nazywana „Twój telefon”) już od lat obsługuje synchronizację telefonów z systemem Android.

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego Apple zwraca obecnie uwagę na swoje aplikacje dla systemu Windows, spójrz na przychody firmy, co sugeruje prawdopodobną sugestię: w ciągu ostatnich kilku lat dział usług rósł w stałym tempie, nawet przy przychodach firmy . sprzedaży sprzętu komputerowego utrzymała się na dotychczasowym poziomie lub nieznacznie spadła. Sekcja Usługi obejmuje wszystkie przychody generowane przez Apple z usług iCloud, Apple Music, Apple TV+ i innych planów subskrypcyjnych.

Chociaż Apple wyraźnie woli kupować urządzenia Apple, aby móc korzystać z usług Apple, oferowanie aplikacji pasujących do konkurencyjnych ekosystemów przynajmniej gwarantuje, że osoby korzystające z różnych urządzeń — iPhone'a z komputerem PC lub telefonu z systemem Android z komputerem Mac lub iPadem — będą miały wybór pozostać w ekosystemie Apple, zamiast korzystać z szeroko kompatybilnych aplikacji innych firm, takich jak Spotify czy Dropbox.

Obraz aukcji autorstwa Apple/Microsoft/Andrew Cunningham