4 maja, 2024

Finały NBA 2022: Wojownicy otrzymują duży impuls od drugiego Gary’ego Paytona, którego powrót może legalnie zmienić serię

Finały NBA 2022: Wojownicy otrzymują duży impuls od drugiego Gary'ego Paytona, którego powrót może legalnie zmienić serię

The wojownicy Wypróbuj wiele różnych rzeczy w 107-88, mecz drugi, seria wieczornych zwycięstw na Celtics Niedziela. Wywarli większą presję na strzelcach, zwłaszcza Al Horford i Marcus Smart, z których obaj w zasadzie odważyli się odblokować 3s w grze 1, co zrobili, aby dopasować łączony klip 10 na 15. Mieli Claya Thompsona w meczu z seniorami, uwalniając Draymonda Zielony, aby ustawić Więcej w kolejce do obrony gwiazd Bostonu.

Ale jedynym bardziej zachęcającym wydarzeniem dla Warriors w niedzielę była gra Gary’ego Paytona II, który po tym, jak nie zobaczył parkietu w otwieraczu, zakończył mecz 2 z siedmioma punktami, trzema asystami i trzema zbiórkami w 3 za 3. Było +15 w 25 ważnych minut.

Payton nie grał od czasu, gdy złamał łokieć w drugim meczu półfinałów konferencji przeciwko Memphis, a Steve Kerr nie sądził, że jest gotowy do gry w pierwszym meczu. Procent pokazał, że bez wątpienia jest wystarczająco zdrowy, aby być dużą częścią przyszłej rotacji.

„Czuję się normalnie” – powiedział Payton. „Nie martwię się o łokieć, jest dobrze”.

Trudno przecenić znaczenie zdrowego (gniazdo) Paytona dla Golden State. Jego powrót może obrócić tę serię, która jest równie wyrównana, na korzyść Warriors. Jego wpływ jest bardzo duży. Każdy, kto widział, jak Warriors i Payton grają w tym sezonie, wie, że nie jest to przesada. Jego energia, nacisk piłki, umiejętność biegania po ziemi i cięcia, aby otworzyć przestrzeń i działać jako krótkoterminowy rozgrywający (wszystkie rzeczy, które zaprezentował w niedzielę) sprawiają, że Warriors jest bardziej dynamiczną i wysportowaną drużyną.

W pojedynkę Payton daje Golden State kolejnego wyróżnionego obrońcę dla Jasona Tatuma i Jalena Browna. Payton nie jest wielkości Draymonda Greena ani Andrew Wigginsa, a Tatum był już w stanie wykonać kilka solidnych skoków nad nim, ale Payton nie dostanie nic łatwego. Golden State chętnie zaakceptowałby Tatum, aby zrobił tyle ujęć, ile zapragnie jego serce:

READ  Kowboje rozpoczynający RT Terence Steele łzawią ACL, MCL

„Myślałem, że to było fajne” – powiedział Kerr o Paytonie. „Poziom obrony, fizyczność i szybkość transformacji daje nam ogromny impuls”.

Jordan Bull stał się tajemnicą w tej serii. Działał jako brama do obrony w grze 1 i nie był dużo lepszy w ataku. Dał Paytonowi Kerrowi zastępstwo za Paula, aw niedzielę Payton Ball wskoczył do rotacji w drugiej połowie w niedzielę. Poole trzymał prawie całą trzecią kwartę, kiedy Golden State, być może nieprzypadkowo, zamienił dwupunktową przewagę na 23-punktową przewagę i myślę, że Payton byłby w ostatnim składzie z Poole, gdyby mecz był blisko poniżej rozbudowa.

Znowu zmienia to równanie dla reszty tej serii. Payton w ostatnim składzie nad Poole zostawia Celtics tylko z jednym obrońcą, który ściga Curry’ego, i musimy przerwać ten dialog, że Curry jest słabym ogniwem. Jest mały, tak, ale jest dobrym obrońcą. Nie dostaniesz na nim wiaderek typu cakewalk.

Nawet kiedy gra w Poole, Payton zapewnia wsparcie peryferyjne. W pierwszej grze Poole wchodzi w grę Draymond. Zastąpienie najlepszego obrońcy zespołu najgorszym to jaskrawoczerwona licencja myśliwska Bostonu. W drugiej grze Payton wszedł wraz z Paulem, a Greene również pozostał na boisku. To podtrzymuje obronę Golden State w walce.

Payton i Greene mogą być niebezpiecznym duetem. Zobacz, jak Payton zbiera Tatum, zanim Green poleci na zmianę, miksturę presji tag team, która prowadzi do Dorana i Carrie 3 na drugim końcu.

Najbardziej znaczące rozszerzenie Payton nastąpiło w drugim kwartale. Po tym, jak Warriors zdobyli tylko cztery punkty w minutach bez curry, pozostawiając Paula jako jedynego konstruktora, Payton prowadził w minucie 6:57, a Golden State stracił pięć punktów. Natychmiast wybrali bieg 10-0, który zawierał sekwencję powyżej, a także sekwencję poniżej, gdzie Payton biegnie po podłodze i ustawia się w przerwie wzdłuż linii bazowej.

READ  49ers vs. Eagles Kursy, typ, czas rozpoczęcia: mecz o mistrzostwo NFC 2023 wybrany przez eksperta NFL w rzutach 16-5

Tego typu buldożery są ogromne. Obrona Bostonu na połowie boiska to koszmar, przeciwko któremu można zdobyć bramkę. Golden State chce mieć jak najwięcej możliwości transferowych. Zmiany stwarzają te możliwości, a Payton tworzy transformacje. Przed kontuzją Warriors generował 3,3 dodatkowych strat na 100 gospodarstw z Peytonem na ziemi.

Ostatecznie Celtics dokonali sześciu zwrotów w pierwszej połowie meczu Payton. Bezpośrednio spowodował tylko jeden z nich, ale niektóre jego skutki, a większość z nich, jest niematerialne. Payton, podobnie jak Green, rozpala obronę Golden State tylko do bycia. Tutaj zatrzymuje Browna i nakłada faul.

Dobrą rzeczą w kontuzji Paytona było to, że nie był to obszar, który powstrzymywał go przed kondycjonowaniem. Kerr powiedział dziennikarzom, że Payton był na boisku przez trzy tygodnie „przechodząc przez intensywne poślizgi obronne, sprinty i pełne pole jeden na jednego bez użycia lewej ręki” i zobaczyłem ten poziom kondycji na korcie natychmiast po 25. minut pracy, powyżej średniej play-off przed kontuzją.

Kerr niepokoił się, czy Payton będzie w stanie wysunąć lewą rękę, by strzelać. Nie było wspaniale, gdy Payton wykonał dwa rzuty wolne tylną oponą, ale potem zakopał 3 zakręty, co było kluczowym strzałem w ataku Golden State, nie tylko po to, by utrzymać rozsądne odstępy, ale by zmusić Boston do pchania, gdy nieuchronnie się zawali. Carrie, tak jak ja tutaj:

„Wiem, że było mu ciężko, przegapił dwa pierwsze rzuty wolne, a wejście tam później i zlikwidowanie tych trzech, z bardzo małą liczbą powtórzeń w strzelaninach do koszykówki od czasu tej serii Memphis, po prostu pokazuje, kim jest” Greene powiedział o Paytonie. „Właśnie dlatego tu jest. Większość facetów nie może znieść tej sytuacji, ale GP jest silny i zbudował właściwą drogę, idzie do przodu i dał nam dzisiaj kilka dobrych minut”.

READ  Donna Kelsey została pierwszą mamą, której dwóch synów grało przeciwko sobie w Super Bowl

Dobre minuty mogą być niedopowiedzeniem. Nazwałbym je niesamowitymi. Idąc dalej, Peyton będzie miał wiele do zaoferowania, aby zaznaczyć swoją obecność w tej serii.