28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk nie może odejść od wartej miliard dolarów umowy na Twitterze

Elon Musk nie może odejść od wartej miliard dolarów umowy na Twitterze

Plan Muska dotyczący zakupu Twittera zaalarmował decydentów na całym świecie.

Joe Skipper | Reuters

Elon Musk nie może odstąpić od umowy nabycia Twittera, płacąc uzgodnioną opłatę za zerwanie w wysokości 1 miliarda dolarów. To nie takie proste.

Musk napisał w piątek na Twitterze, że postanowił Zawieszenie przejęcia Twittera. Podczas badania, czy liczba fałszywych/spamowych kont na Twitterze wynosi w rzeczywistości tylko 5%, jak twierdzi firma od dawna.

Podążył za tym kolejnym tweetem, w którym powtórzył, że nadal jest zaangażowany w przejęcie.

Ale ryzykuje proces sądowy z Świergot Zerwanie kontraktu może kosztować najbogatszego człowieka na świecie miliardy dolarów.

Więcej niż opłata za demontaż

Piżmo i inwestorzy mogą chcieć lepszej oferty

Powód zawieszenia transakcji dla Muska może być podobny: może chcieć, aby Twitter obniżył cenę sprzedaży. Akcje Twittera spadły w piątek o ponad 8% i spadły o około 23% od uzgodnionej ceny zakupu Muska wynoszącej 54,20 USD za akcję. Część spadku jest związana z ogólnym spadkiem zapasów technologii w tym miesiącu. Nasdaq spadł o kolejne 11% od czasu zamknięcia rynku 25 kwietnia Dziś Twitter przyjął program Musk.

„Jest to prawdopodobnie taktyka negocjacyjna w imieniu Elona” – powiedział Tony Sakunagi, starszy analityk ds. badań w Bernstein. Skrzynia CNBC Squawk„Rynek bardzo spadł. Możliwe, że podszywał się pod prawdziwych aktywnych użytkowników jako sztuczkę negocjacyjną”.

Musk może odczuwać presję lub obowiązek wobec innych potencjalnych inwestorów na Twitterze, aby obniżyć cenę, nawet jeśli najbogatszy człowiek na świecie jest bardziej neutralny w kwestii cen.

piżmo Rozmowy z inwestorami zewnętrznymi Zarówno dla kapitału, jak i preferowanego finansowania, aby zmniejszyć swój osobisty udział w Twitterze. Jeśli uda mu się uzyskać niższą cenę za Twittera, zwroty mogą być wyższe dla inwestorów zewnętrznych Czy i kiedy Twitter powróci do publicznej wiadomości własności lub odsprzedaży.

Dlaczego wciąż może próbować za kaucją?

Chociaż powiedział, że nadal jest zaangażowany w kupowanie Twittera, Musk może ulec pokusie rzucenia ręcznika, biorąc pod uwagę straty, które poniósł na papierze w związku z przejęciem Twittera. Tesla Posiadanie akcji. Akcje Tesli spadły o około 24% od ostatniego miesiąca.

Jeśli Musk uważa, że ​​jego straty w Tesli są związane z przejęciem Twittera i są wystarczająco duże, aby pokryć zarówno opłatę za rozwiązanie umowy w wysokości 1 miliarda dolarów, jak i wszelkie dodatkowe odszkodowania, które zostałyby naliczone w sądzie, gdyby przegrał, może rozsądnie zdecydować się odejść.

Ale będzie również musiał zaradzić szkodom na reputacji związanym z naruszeniem umowy. Nie jest jasne, czy jakakolwiek przyszła firma zaryzykowałaby sprzedaż do Musk z takim doświadczeniem.

Nie można było uzyskać komentarza od Muska.

Twitter może wymagać renegocjacji

Tak jak ostatecznie ustalili Tiffany i LVMH, Twitter może nie mieć wielu dobrych opcji poza renegocjacją z Muskiem. Firma prawdopodobnie będzie chciała uniknąć długiego, kosztownego procesu sądowego. Pracownicy mogą uciekać, ponieważ firma nie będzie miała jasnego planu na przyszłość. Twitter już tnie koszty. W czwartek zwolnił dwóch dyrektorów i poinformował, że zaprzestał zatrudniania.

Kiedy Twitter zgodził się sprzedać Muskowi za 54,20 USD, zarząd nie zawracał sobie głowy płaceniem za wyższą cenę. Częściowo dlatego, że nie ma innych zainteresowanych kupujących w tej cenie. Zarząd Twittera doszedł do wniosku, że jest mało prawdopodobne, że wkrótce powróci do handlu na wyższych poziomach, biorąc pod uwagę niższą w tym roku wycenę podobnych spółek, takich jak Facebook I Eksploduj, Eksploduj.

Najlepszym wynikiem na Twitterze może być przyjęcie oferty od Muska.

Rzecznik Twittera nie był od razu dostępny do komentowania.

OBEJRZYJ: Elon Musk mówi, że „pozostaje zaangażowany” w przejęcie Twittera

READ  Twitter przygotowuje się do przyjęcia oferty Muska o wartości 43 miliardów dolarów