25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Eagles podpisują kontrakt z Shaquille Leonardem, aby wzmocnić korpus obrońców – NBC Sports Philadelphia

Pomoc na drodze do pozycji, której Orły naprawdę potrzebują.

Zespół Eagles ogłosił w poniedziałek, że podpisze kontrakt z trzykrotnym linebackerem All-Pro Shaquille Leonardem, aby wzmocnić najsłabszą pozycję w składzie.

Leonard (28 l.) może nie jest już tym samym zawodnikiem, którym był kiedyś podczas pobytu w Indianapolis, ale weteran powinien być w stanie pomóc drużynie Orłów przez resztę sezonu 2023. Leonard jest najnowszym nabytkiem weterana poza sezonem, dołączając do Kevina Byarda, Bradleya Roby’ego i Julio Jonesa.

Zespół Eagles rozpoczął ten sezon z Nakobi Deanem i Zachem Cunninghamem w roli starterów. Jednak Dean opuścił większość sezonu i po operacji stopy ponownie korzysta z IR. Cunningham doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w meczu z Bills i opuścił mecz 49ers. W meczu przeciwko 49ers Eagles rozpoczęli Nicolas Morrow i Christian Ellis, ale wszystko nie poszło dobrze. 49ers atakowali zarówno wcześnie, jak i często.

Jeśli przed meczem 49ers nie było to jasne, to podczas zwycięstwa 42-19 stało się jasne: Orły potrzebują pomocy z zewnątrz. Na szczęście dla nich Leonard zdecydował się podpisać kontrakt z Orłami zamiast z rywalizującym Dallas Cowboys.

W tym tygodniu Eagles zagrają z North Texas Cowboys w ramach Sunday Night Football.

Po wizycie u Cowboys na początku zeszłego tygodnia Leonard odwiedził w środę kompleks NovaCare. Trener Eagles Nick Sirianni dobrze zna Leonarda ze wspólnych dni w Indianapolis. W ubiegłą środę Leonard spotkał się rano z Siriannim, a wczesnym popołudniem spotkał się z kilkoma innymi trenerami.

Jaka jest oferta Sirianniego dla Leonarda?

„Jedyne, co zrobię, to będę z nim szczery i przedstawię mu sytuację tutaj, sytuację w tym budynku” – powiedział Sirianni. „Myślę, że stadion to tylko ludzie, którzy są w tym budynku, a niektórzy z nich również mają wcześniejsze relacje. Chcę, aby Shaq podjął decyzję, która będzie dla niego najlepsza. Bo znowu, kiedy istnieje wcześniejszy związek, chcesz go zbudować upewnij się — i to właśnie mu powiedziałam: „Chcę tylko, żebyś podjął decyzję, która jest dla ciebie najlepsza”. Zbierz wszystkie informacje z obu miejsc i zrób to, co jest dla ciebie najlepsze.

READ  Centrum Galerii Sław NBA Bob Lanier zmarł w wieku 73

„Więc przez ostatnie kilka dni często do niego dzwoniłem i podejmie decyzję, która będzie dla niego najlepsza. Jestem tego pewien. To dobry człowiek”.

Colts niedawno wypuścili Leonarda po tym, jak upadł w ich hierarchii. Po uzyskaniu zgody na zrzeczenie się mógł podpisać kontrakt z dowolną drużyną NFL. Ostatecznie zdecydował się dołączyć do Orłów.

Sirianni był koordynatorem ofensywy w Indianapolis przez pierwsze trzy sezony kariery Leonarda. Po tym, jak Sirianni zbombardował jego wprowadzającą konferencję prasową w Filadelfii w 2021 r., Leonard w mediach społecznościowych zaczął go bronić.

Co Sirianni pamięta o Leonardzie ze wspólnych dni?

„Tak, rozegrał wiele zagrań, to na pewno” – powiedział Sirianni w zeszłym tygodniu. „Miał smykałkę do piłki nożnej i umiejętność chwytania piłki. Pamiętam, jak trudno mu było rzucać piłką jako koordynator ataku. Jego wzrost był podobny do strefy 2-3 Jima Boeheima w Syracuse. Grał w mijający pas.

„Był świetnym kolegą z drużyny i naprawdę lubiłem przebywać w jego towarzystwie. Nadal mam z nim dobry kontakt. Myślę, że to wspaniała osoba i świetny kolega z drużyny i, jak powiedziałem, najważniejsze jest piłka i jej długość, która zapewnia nie myśl o tym.”

W latach 2018-2021 Leonard był jednym z najlepszych obrońców i ogólnie defensorów w NFL. W ciągu tych czterech lat Leonard zaliczył 15 worków, 17 wymuszonych fumble, 12 przechwytów, 31 przerw w podaniach, 32 wślizgi za przegraną i 343 wślizgi solowe. W tym okresie trzykrotnie był Pro Bowlerem i trzykrotnie All-Pro.

Jednak z powodu kontuzji Leonard w 2022 roku mógł zagrać tylko w trzech meczach. W tym sezonie Leonard przeszedł operację kręgosłupa, na początku sezonu doznał wstrząsu mózgu, a następnie ponownie doznał kontuzji pleców. W 2023 roku Leonard w niczym nie przypominał wersji All-Pro, a jego czas gry zaczął się zmniejszać.

Chociaż niesprawiedliwe byłoby oczekiwanie, że Leonard powróci na szczyt swojej kariery w All-Pro, powinien przynajmniej pomóc na pozycji, której Orły desperacko potrzebują.

READ  Colin Morikawa, Jordan Spieth wśród Davis Love III, który zapełnił listę skumulowaną US Presidents Cup

Subskrybuj Eagle Eye, gdziekolwiek otrzymujesz podcasty:
Podcast Apple | Muzyka z Youtube | Spotify | szew | Sztuka19 | RSS | Obejrzyj na YouTube