5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Trump zeznaje w nowojorskim procesie o oszustwo cywilne

10:51 ET, 6 listopada 2023 r

Sędzia nakazał Trumpowi nie wygłaszać przemówień politycznych

Od Lauren del Valle, Kary Scannell i Jeremy’ego Herba z CNN w Nowym Jorku

Sędzia Arthur Engoron powiedział Donaldowi Trumpowi, aby odpowiadał na pytania dotyczące sprawy, a nie wygłaszał przemówienia.

„Niektóre z twoich odpowiedzi nie odpowiadają na pytanie” – powiedział Nkoron.

„Pan Wallace jest bardzo cierpliwy. Chcę to kontynuować” – powiedział sędzia, odnosząc się do Kevina Wallace’a z Biura Prokuratora Generalnego Nowego Jorku.

„Proszę odpowiadać na pytania, bez gadania” – powiedział Engoron.

Relacje Engorona i Trumpa od początku były napięte. Sędzia podjęła już szokujący krok Orzekając przed rozprawą Zaczęło się od oszustwa Trumpa. Wydała zjadliwy nakaz wobec Trumpa po tym, jak były prezydent zaatakował urzędnika sali sądowej w poście w mediach społecznościowych i ukarał go grzywną w wysokości 15 000 dolarów za naruszenie nakazu.

Jednak chwilę później, gdy prawnik prokuratora generalnego zapytał, czy były prezydent jest odpowiedzialny za przygotowanie jego sprawozdań finansowych, Trump ponownie zwrócił się do sędziego.

„Jestem pewien, że sędzia zawsze będzie orzekał przeciwko mnie, ponieważ zawsze będzie orzekał przeciwko mnie” – powiedział Trump, narzekając na przedawnienie sprawy.

Engron zapytał prawnika Trumpa, Chrisa Kissa, czy komentarz Trumpa powinien wyjaśniać jego odpowiedź.

„Pomysł, że zawsze orzekam przeciwko niemu, co i tak wiesz, że nie jest prawdą, z pewnością nie odpowiada na to pytanie” – powiedział Engoren.

Następnie sędzia zwrócił się bezpośrednio do Trumpa: „Więc panie Trump, proszę odpowiedzieć na pytanie” – powiedział. „Możesz mnie atakować, co chcesz, ale odpowiedz na pytanie”.

READ  Warriors Steff Curry Ultra-rzadki rekord przeciwko Lakers