30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dolar zyskuje, akcje wywracają się na południe w obawie przed recesją wywołaną przez bank centralny

Nowy Jork, 20 maja (Reuters) – Dolar umocnił się w piątek, gdy światowe giełdy gwałtownie spadły w wyniku obaw inwestorów o zaostrzenie polityki Rezerwy Federalnej w zakresie kontroli inflacji. .

Akcje w Europie i Azji odbiły się wcześniej po tym, jak Chiny obniżyły kluczowy rating kredytowy, aby wzmocnić swoją słabą gospodarkę, pomagając w uzyskaniu wczesnych wzrostów na Wall Street.

Chiny obniżyły swoją główną ocenę o pięć punktów bazowych dla pięcioletnich kredytów wpływających na ceny kredytów hipotecznych o 15 punktów bazowych, bardziej niż oczekiwano, ponieważ urzędnicy starali się złagodzić skutki recesji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Ewa Skarbu USA spadła na trzecią sesję z rzędu w związku z obawami o perspektywy wzrostu. Rentowność 10-letnich obligacji Benchmark spadła o 5,6 punktu bazowego do 2,799%.

Stephen Auth, dyrektor ds. inwestycji w Federated Hermes Stocks, powiedział, że ratingi akcji powinny spaść, a oczekiwany zwrot z inwestycji powinien zwiększyć stopę dyskontową.

„Rynek zaczyna trawić ideę, że może to być nowy świat, w którym stopa dyskontowa dla ryzykownych aktywów nie jest już zerowa”, powiedział Aad.

„Widzisz, jak różne części rynku są atakowane jednocześnie, co jest bardzo niepokojące dla inwestorów” – dodał.

Ogólnoeuropejski indeks STOOX 600 (.STOXX) Wstępne zamknięto 0,73%. Pomiar akcji MSCI w 47 krajach (.MIWD00000PUS) Spadł o 0,45%, w drodze do siódmego z rzędu cotygodniowego spadku, co jest najdłuższą passą strat od czasu uruchomienia indeksu w 1990 roku.

Na Wall Street indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) 1,09% spadek, S&P 500 (.SPX) 1,28% i Nasdaq stracił miks (.IXIC) Zmniejszona o 1,83%.

Firma zajmująca się kontraktami terminowymi na fundusze Fed, sugeruje, że amerykański rynek stóp nieco oddalił się od szacunków gwałtownych podwyżek stóp. Stopy Rynek wyceniany jest na poziomie 2,783% stopy Fed Fund na koniec przyszłego roku w porównaniu do obecnego poziomu 0,83%. Dwa tygodnie temu wskaźnik wynosił 2,9%.

READ  Jeff Bezos przerwał dogłębne przemówienie Williama Shatnera, aby posypać szampanem

Dolar odrobił część swoich ostatnich strat wobec euro, ale w tempie najgorszej tygodniowej straty wobec wspólnej waluty od początku lutego, co skłoniło inwestorów do zakwestionowania, czy trwający miesiąc zwyżek dolara dobiegł końca.

Dolar był wspierany w ostatnich miesiącach przez loty bezpieczeństwa na środku pasa ruchu przez rynki z powodu obaw związanych z inflacją, federalnym jastrzębiem i wojną na Ukrainie.

Dolar zyskał 0,136%, a euro straciło 0,29% do poziomu 1,0555 USD. Jen japoński wzrósł o 0,01% do 127,78 w stosunku do dolara.

Papiery wartościowe strefy euro wzrosły po dwóch dniach gwałtownego spadku, ponieważ postrzeganie ryzyka poprawiło się po obniżce stóp w Chinach.

Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 1,2 punktu bazowego do 0,932%, w porównaniu z najwyższym od ośmiu lat poziomem 1,189% z zeszłego tygodnia.

Rynki ustalały ceny na 38 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Jest w pełni wyceniony na 25 punktów bazowych, a rynki szukają okazji 50/50 na dodatkowe 25 punktów bazowych. Czytaj więcej

Ceny ropy pozostawały niezmienne przez cały tydzień, ponieważ UE nie mogła planować w związku z obawami dotyczącymi bilansu naftowego Rosji, że spowolnienie wzrostu gospodarczego wpłynie na popyt.

Ropa w USA wzrosła o 0,08% do 112,30 USD za baryłkę, a Brent spadł o 0,36% do 111,64 USD.

Złoto spadło o 0,1% do 1840,71 USD za uncję, przy czym złoto odbiło się od najniższego poziomu od dwóch tygodni. Ale Safe Refuge Metal prawdopodobnie odnotuje pięciokrotny wzrost w pierwszym tygodniu.

Bitcoin spadł o 4,28% do 28 994,71 USD.

Wartość światowych akcji spadła o 13 bilionów dolarów
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Herberta Lasha, reportaż Samuela Indyke w Londynie i Andrew Calbrighta w Szanghaju; Montaż przez Hugh Lawsona, Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Jedna osoba została zabita w domu opieki w Arkansas po tym, jak huragan przetoczył się przez kilka stanów