6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dobra passa Nvidii zaczyna powoli wyczerpywać się w miarę spadku wartości akcji

Dobra passa Nvidii zaczyna powoli wyczerpywać się w miarę spadku wartości akcji

(Bloomberg) — Oczekuje się, że rekordowa passa Nvidia Corp. zakończy się po pojawieniu się co najmniej jednego sygnału technicznego ostrzegającego o przegrzaniu kursów akcji.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Akcje spółki z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii zatrzymały się w środę po wzroście o ponad 20% w ciągu ostatnich 10 dni wzrostów, zwiększając wartość rynkową o prawie 220 miliardów dolarów, wynika z danych zebranych przez Bloomberg. To spowodowało, że wskaźnik względnej siły spółki, będący miarą zwyżkowej i niedźwiedziej dynamiki cen w skali od 0 do 100, przekroczył poziom 70.

Tak wysoki poziom RSI jest powszechnie uważany za sprzeczny sygnał, że spadek jest nieuchronny, ponieważ zakupy stały się nadmierne. We wtorek akcje spółki po raz pierwszy od lipca znalazły się w tzw. strefie wykupienia.

Ostatni wzrost następuje po odbiciu spółek technologicznych w obliczu spowalniającej inflacji i nadziei, że stopy procentowe Rezerwy Federalnej osiągnęły najwyższy poziom. Nvidia również zyskała dodatkowy impuls, ponieważ firma ogłosiła aktualizację swoich procesorów AI.

„Historia Nvidii pozostaje silniejsza niż kiedykolwiek” – powiedział Angelo Zino, starszy analityk giełdowy w CFRA Research.

Zeno i jego współpracownicy zauważają, że szybsze niż oczekiwano wypuszczenie tego nowego chipa odzwierciedla chęć firmy, aby odeprzeć wszelką konkurencję w lukratywnej i cieszącej się dużym popytem kategorii sztucznej inteligencji.

Akcje, które w tym roku wzrosły o 240%, spadły o 1,2% po początkowym wzrostowym otwarciu w środę. Spółka ma ogłosić swoje wyniki 21 listopada.

Apetyt inwestorów na akcje dominujące w handlu sztuczną inteligencją w tym roku nie wykazuje oznak nasycenia. Nie wszyscy jednak są optymistami. Jak wynika z wtorkowego zgłoszenia, firma inwestycyjna Michaela Burry’ego obstawiała koszyk akcji spółek z branży półprzewodników, w skład którego wchodzi Nvidia.

(Ciągle aktualizuje się wraz z ruchami zapasów.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

READ  Giełdy w Azji rosną wraz ze spadkiem inflacji w USA i zaskakującymi danymi z Chin

©2023 Bloomberg L.P