28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Deutsche Bank zawiesza działalność w Rosji podczas poważnego zwrotu

Logo znajduje się nad siedzibą Deutsche Bank AG w Aurora Business Park w Moskwie, Rosja.

Andriej Rudakow | Bloomberg | Obrazy Getty

Niemiecki bank Główny zwrot o 180 stopni, który wysłał więcej akcji w poniedziałek – Rosja zapowiedziała, że ​​zawiesi działalność.

A Ogłoszenie zostało ogłoszone późnym piątkiemNiemiecki bank powiedział, że dołączy do kilku międzynarodowych sojuszników w opuszczeniu kraju w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę i wynikające z tego ograniczenia operacyjne.

Przeprowadzka nastąpiła dzień po tym, jak dyrektor finansowy James van Moldke powiedział CNBC w czwartek. Rosja nie ma „praktyki” zamykania handlu.

Akcje Deutsche Banku poszybowały w górę w handlu w poniedziałek, aż o 8%, ponieważ inwestorzy uznali punkt zwrotny.

„Podobnie jak niektórzy kontrahenci międzynarodowi i zgodnie z naszymi zobowiązaniami prawnymi i regulacyjnymi, zamykamy naszą pozostałą działalność w Rosji, jednocześnie pomagając naszym międzynarodowym klientom spoza Rosji ograniczyć ich operacje” – powiedział bank. Wyjazd.

„Nie będzie nowego handlu w Rosji” – dodał.

Decyzja jest następstwem podobnych posunięć Goldman Sachs, JPMorgan Chase i HSBC, które ogłosiły w zeszłym tygodniu, że zaprzestają działalności w Rosji, wraz z kilkoma dużymi firmami, które zdystansowały się od rządu Barii.

Dyrektor finansowy von Moltke wspierał wcześniej decyzję banku o prowadzeniu działalności w Rosji ze względu na jego odpowiedzialność wobec klientów.

„Jesteśmy po to, aby wspierać naszych klientów. Dlatego, ze względów praktycznych, nie jest to dla nas dostępna opcja. Zarządzanie tymi relacjami z klientami i pomaganie im w zarządzaniu może nie być właściwe. Sytuacja” – powiedział wtedy.

Komentarze te rozzłościły prezydenta Władimira Putina, ponieważ narastał nacisk na firmy, aby wspierały zachodnich sojuszników w bojkotowaniu inwazji na Ukrainę.

READ  Wyniki wyborów na burmistrza Bostonu: Michelle Woo przejdzie do historii po zgodzie Annisy Scibe George, plany CNN