27 lipca, 2024

Denver Nuggets kontra Minnesota Timberwolves, mecz 6

Timberwolves i Nuggets grają dziś wieczorem w Target Center w 6. meczu serii półfinałów do trzech zwycięstw Konferencji Zachodniej NBA. Denver prowadzi 3-2 i może dziś wieczorem zakończyć serię zwycięstwem. Reporter Star Tribune, Chris Hayne, relacjonuje na żywo:

20:07: Imponująca seria 29-5 daje Timberwolves wczesną kontrolę

W meczu play-off Timberwolves wyglądają jak inna drużyna we właściwym momencie, prowadząc 31-14 po pierwszej kwarcie.

Wilki wyszły od początku z dużą ilością energii, ale przed rozpoczęciem wieczoru miały problemy w ofensywie, tracąc cztery z pierwszych pięciu strzałów. To pozwoliło Denver objąć prowadzenie 9-2 już po trzech minutach meczu.

Jednak Wilki zebrały siły po upływie terminu. Ich obrona rzuciła kilka podwójnych drużyn na Nikolę Jokicia, przez co ten oddał piłkę, a jego koledzy z drużyny nie trafiali wcześnie. Na początku meczu Jamal Murray uzyskał wynik 0 na 5.

Wilki traciły strzały i odnotowały wzrost koszykówki, którego brakowało w poprzednich trzech meczach. Zdobyli kolejne 20 punktów i prowadzili aż 18 punktami, zanim w drugiej kwarcie objęli 17-punktowe prowadzenie. Edwards był katalizatorem w ataku, zdobywając 14 punktów zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Seria 29-5 wstrząsnęła publicznością w Target Center.

Obrona Wilków była przepełniona i wymusiła cztery straty, a MVP Nikola Jokic zdobył 3 na 8. Karl-Anthony Towns bronił własnego Jokica.

17:54: Mike Conley zagra pomimo kontuzji łydki

Trener Timberwolves, Chris Finch, powiedział, że dzisiejszego wieczoru zagra obrońca Mike Conley, który opuścił piąty mecz z powodu kontuzji łydki. We wtorkowym meczu w Denver Wilki momentami traciły opanowanie bez 17-letniego weterana.

Aktualizacja dotycząca strzelanin: KAT opuści drużynę pomimo stłuczenia kolana

Karl-Anthony Towns powiedział, że w pierwszej kwarcie wtorkowego meczu 5 w Denver został „kopnięty kolanem” w lewą nogę przez zawodnika Denver, dlatego też Towns upadł na ziemię i wydawało się, że odczuwa wówczas silny ból.

READ  Celtics pokonują Nets różnicą 50 punktów i dołączają do ekskluzywnego klubu NBA

Rozgrywający Timberwolves All-Star grał po kontuzji tej samej nogi, na której w marcu przeszedł operację naprawy rozdartej łąkotki, nawet po tym, jak chwilę po kontuzji utykał.

Jak Towns się czuje, wchodząc do szóstego meczu, gdy w grę wchodzi sezon Timberwolves?

„Gram dziś wieczorem, więc to nie ma znaczenia” – powiedział Towns po czwartkowej serii rzutów karnych. „Czy to odpowiada na wszystkie pytania dotyczące mojego kolana?”

Towns nie chciał zbytnio rozmawiać o kontuzji ani o tym, jak może ona zmienić jego grę.

„Zamierzam zagrać dziś wieczorem. Tylko to się liczy. Zajmę się tym później” – powiedział Towns.

Towns nie jest jedyną osobą, która może odnieść kontuzję w meczu 6. Rozgrywający Mike Conley budzi wątpliwości ze względu na naciągnięcie prawego mięśnia podeszwowego, które wykluczyło go z meczu 5. Conley był obecny podczas strzelaniny Wolves Shootaround i podjął decyzję typu „rób albo giń”. gra, w którą prawdopodobnie spróbuje zagrać.

Wilki mogą być gotowe na atak w fazie play-off, ale muszą lepiej zachować spokój, nawet gdy zbliżają się do końca sezonu, powiedział napastnik Kyle Anderson.

„Muszę po prostu nie poddawać się. Myślę, że to naprawdę dobry zespół, ponieważ potrafią zachować spokój w wielu trudnych sytuacjach” – powiedział Anderson. „Widzisz to w serii Lakers, widzisz to w tej serii przeciwko nam. Taka też musi być nasza mentalność. Tak robią dobre drużyny. Zachowują spokój w trudnych sytuacjach”.