20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Big Blue świętuje 100-lecie munduru Century Red

Big Blue świętuje 100-lecie munduru Century Red

On gra

New York Giants być może zbudowali 100-letnią tradycję piłkarską, zdobywając osiem mistrzostw, w tym cztery zwycięstwa w Super Bowl, jako Big Blue.

Są gotowi uczcić bogatą historię franczyzy, malując miasto na czerwono nowymi mundurami – „Century Red”.

Jednolita platforma stanowi zwieńczenie dwuletniego procesu współpracy z ligą NFL, a same stroje przypominają początki franczyzy. Ciemnobrązowe spodnie w połączeniu ze skarpetkami w czerwone i niebieskie paski stanowią powrót do oryginalnych spodni noszonych podczas inauguracyjnego sezonu w 1925 roku, kiedy założyciel Tim Mara kupił drużynę za 500 dolarów.

Znaczenie koszulek „Red Horn”.

Czerwone koszulki są ozdobione kolorem niebieskim od 1933 roku, kiedy Giants grali w pierwszym w historii meczu o mistrzostwo NFL. Znajduje się tu również charakterystyczny skrzydlaty hełm na cześć bohaterów z 1938 roku, gdy drużyna Giants stała się kamieniem węgielnym powstania ligi NFL.

Wszystkie koszulki na rok 2024 będą miały naszywkę zespołu „100 sezonów”. Giants będą nosić te stroje przez maksymalnie dwa mecze w tym sezonie.

„Wydaje mi się, że jest to odważne i staromodne” – powiedział w oświadczeniu zespołu obrońca Bobby Okereke. „To powrót do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, kiedy się brudzili. To świadectwo dla wszystkich graczy, którzy grali wcześniej. Utorowali nam drogę do zagrania w tę wspaniałą grę”.

Dodany zewnętrzny obrońca Kayvon Thibodeau: „Podoba mi się fakt, że angażujemy się w dziedzictwo i nadal je przekazujemy”.

Koszulka „Century Red” będzie zawierała specjalną naszywkę „100 sezonów”, która ma własną historię pochodzenia.

READ  Jordan Alvarez, Astros kontra marynarze

Pamiątkowe logo zostało stworzone, aby zaprezentować historię franczyzy, z tarczą w tle inspirowaną kształtem stadionu Polo Grounds, pierwszego domu drużyny w 1925 roku, oraz zerami zaprojektowanymi w kształcie obrysu stadionu Giants.

U podstawy znajduje się odtworzenie klasycznego logo drużyny, przedstawiającego każdego gracza w strojach Giants. Gracz nosi piłkę nożną o nazwie „The Duke” na cześć Wellington Mara, zawierającą osiem sznurówek symbolizujących osiem mistrzostw drużyny NFL.