2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Demokrata krytykuje publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas czarnego hymnu narodowego

Demokrata krytykuje publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas czarnego hymnu narodowego

Rep. Steve Cohen (ze stanu Tenn.) w niedzielę skrytykował publiczność Super Bowl za to, że nie stanęła podczas występu „Lift Every Voice and Sing”, powszechnie znanego jako hymn narodowy Czarnych.

„Bardzo niewiele osób stanęło na Super Bowl z okazji hymnu narodowego Murzynów „Podnieś każdy głos i śpiewaj”” – napisał Cohen w poście na X, dawniej Twitterze.

„Nie jest to ładny obraz dla publiczności Super Bowl” – dodał.

W tym roku po raz drugi hymn narodowy został odegrany oficjalnie podczas Super Bowl. Hymn wykonała nagrodzona nagrodą Grammy Andra Day, a Reba McEntire wykonała utwór „The Star-Spangled Banner”.

Czarny hymn narodowy został pierwotnie napisany jako wiersz przez byłego przywódcę NAACP Jamesa Weldona Johnsona w 1900 r. W zeszłym roku po raz pierwszy na Super Bowl wykonała go zdobywczyni nagrody Emmy Sheryl Lee Ralph, a następnie Ściślejsza kontrola „Sztandar z gwiazdami” i jego związek z rasą i niewolnictwem.

Cohen, który reprezentuje w Kongresie Memphis w stanie Tennessee, bronił swojego pierwotnego oświadczenia w odpowiedzi na część krytyki zawartej w odpowiedziach na jego post.

„Popieram jedno i drugie” – powiedział Cohen, odpowiadając użytkownikowi X, który stwierdził, że ludzie powinni stać wyłącznie podczas tradycyjnego hymnu narodowego. – A w Memphis większość z nich tak robi.

Cohen odpowiedział innemu użytkownikowi, który stwierdził, że tradycyjny hymn narodowy „nie widzi kolorów” i skrytykował Demokratów za „dzielenie kraju wojnami rasowymi”.

„Cóż, szanuję i honoruję nasz hymn narodowy, ponieważ reprezentuje on nasz kraj i naszą z niego dumę” – napisał Cohen. „Ale jeśli spojrzysz na historię i część przemówień, zobaczysz, że chodzi o niewolnictwo, a nie w sposób pytający”.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.