20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dane PMI dla Australii, Japonii i Indii

Dane PMI dla Australii, Japonii i Indii

godzinę temu

Stopa inflacji zasadniczej w Singapurze spadła do najniższego poziomu od września 2021 r

Główna stopa inflacji w Singapurze Spadł do najniższego poziomu od września 2021 r., osiągając w marcu 2,7%.

Było to poniżej stopy 3,4% w lutym, a także poniżej 3% oczekiwanych przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Stopa inflacji bazowej w mieście-państwie – znana również jako „miara inflacji bazowej MAS” – która nie obejmuje cen zakwaterowania i transportu prywatnego, również spadła do 3,1%, w porównaniu z 3,6% w lutym.

– Lim Hui Ji

godzinę temu

W kwietniu aktywność biznesowa w Indiach wzrosła w najszybszym tempie od 14 lat

Działalność gospodarcza w Indiach Indeks rósł w najszybszym tempie od 14 lat, ze wstępnym PMI za kwiecień na poziomie 62,2, w porównaniu z 61,8 w marcu i wyższym od 61,4 oczekiwanych przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters.

Według HSBC szybsze niż oczekiwano wzrosty odnotowały także sektory produkcyjne i usługowe, których wskaźniki PMI wyniosły odpowiednio 59,1 i 61,7.

Dla porównania, prognozy PMI agencji Reuters wynoszą 58,8 dla przemysłu i 60,5 dla usług.

Pranjul Bhandari, główny ekonomista indyjskiego HSBC, przypisał lepsze wyniki „dobrym wynikom zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym, na czele ze wzrostem liczby nowych zamówień”. HSBC dodał, że wzrost w Indiach w dalszym ciągu dotyczy „szeroko zakrojonych” sektorów produkcji i usług.

– Lim Hui Ji

5 godzin temu

Akcje chińskiego producenta herbaty bąbelkowej Chabaidao spadły o 30% podczas pierwszej notowań w Hongkongu

Akcje chińskiej sieci herbat bąbelkowych Chabaidao, oficjalnie notowanej na giełdzie jako Sichuan Baicha Baidao Industrial, otworzyły się o 10% niżej na początku swojej pierwszej notowań w Hongkongu, po czym spadły o ponad 30%.

Obecnie jest notowany po cenie 12,32 HKD, czyli znacznie poniżej ceny oferowanej w ofercie publicznej wynoszącej 17,50 HKD.

IPO to największa jak dotąd giełda w Hongkongu w tym roku. Spółka ogłosiła, że ​​uzyskała wpływy netto z pierwszej oferty publicznej w wysokości 2,59 miliarda HKD (330,5 miliona dolarów), przed uwzględnieniem wydatków.

READ  Boom na zamówienia Boeinga pozostawia Airbusa w tyle

Pokaz Chabaidao 90% ze 147,7 mln akcji spółki znalazło się w ofercie globalnej, a pozostałe 10% w ofercie publicznej w Hongkongu.

Oferta publiczna została jednak subskrybowana zaledwie 0,5 razy, co skłoniło spółkę do przeniesienia pozostałych akcji do oferty globalnej, która subskrybowała 1,11 razy.

– Lim Hui Ji

7 godzin temu

Aktywność biznesowa w Japonii rośnie w najszybszym tempie od 8 miesięcy

Działalność gospodarcza w Japonii Według wstępnych danych Au Jibun Bank, stopy procentowe wzrosły w kwietniu w najszybszym tempie od ośmiu miesięcy.

Złożony wskaźnik PMI w kraju wzrósł do 52,6 z 51,7 w marcu, najwyższego poziomu od sierpnia.

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Japonii wyniósł 49,9, co oznacza spadek z 48,2 w marcu, natomiast PMI dla usług wyniósł 54,6, w porównaniu z 54,1 w marcu.

– Lim Hui Ji

7 godzin temu

We wtorek jen osiągnął najniższy poziom od 34 lat na poziomie 154,85

Na początku wtorku jen japoński spadł do nowego najniższego poziomu od 34 lat w stosunku do dolara amerykańskiego, osiągając poziom 154,85 ​​w stosunku do dolara amerykańskiego.

To najsłabsza waluta od połowy lat 90., choć na godzinę 9:18 czasu tokijskiego wzrosła nieznacznie do 154,74.

Bank Japonii będzie monitorował walutę podczas piątkowego posiedzenia, choć bank centralny nie ogłosił poziomu, na którym podejmie interwencję.

8 godzin temu

Aktywność biznesowa w Australii rośnie najszybciej od 24 miesięcy: S&P Global

Działalność gospodarcza w Australii Według wstępnych danych S&P Global, w kwietniu akcje spółki rosły w najszybszym tempie od 24 miesięcy.

Złożony wskaźnik PMI dla kraju wyniósł 53,6 w porównaniu z 53,3 w marcu.

Indeks PMI dla przemysłu wzrósł do 49,9 z 47,3, tuż poniżej 50 punktów oddzielających ekspansję od spadku, natomiast PMI dla usług spadł nieznacznie do 54,2 z 54,4.

– Lim Hui Ji

8 godzin temu

READ  Oto jak chronić się w okresie świątecznym

CNBC Pro: „Okazyjne” akcje spółek energetycznych: strateg Morningstar wybiera 5 akcji do kupienia w obliczu spadku cen ropy

Rosnące napięcia geopolityczne doprowadziły do ​​zmienności cen ropy naftowej, ale jeden ze strategów pilnie szuka możliwości w sektorze energetycznym.

W zeszłym roku należał do grona pozostających w tyle, ale sytuacja się zmieniła i akcje wielu spółek notowane są obecnie w pobliżu najwyższych poziomów w historii.

Stephen Ellis, strateg ds. energii i usług użyteczności publicznej w Morningstar, powiedział, że zmienność na rynku ropy stwarza wyzwania i nalegał, aby inwestorzy byli cierpliwi, co „regularnie przynosi dywidendy w przestrzeni energetycznej”.

Stwierdził jednak, że na rynku prowadzone są obecnie „transakcje selektywne” i ujawnił pięć spółek energetycznych, które obecnie mu się podobają.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakrishner

8 godzin temu

CNBC Pro: Jak wynika z najnowszej historii, kiedy akcje Tesli spadają, akcje tych 6 spółek mają tendencję do wzrostu

13 godzin temu

Cena amerykańskiej ropy naftowej oscyluje w pobliżu 83 dolarów po tym, jak Iran oświadczył, że nie będzie eskalować konfliktu z Izraelem

W rafinerii ropy naftowej Tesoro w Los Angeles wywieszona jest amerykańska flaga.

Lucy Nicholson | Reutersa

W poniedziałek kontrakty terminowe na ropę naftową spadły po tym, jak Iran oświadczył, że nie będzie eskalował konfliktu z Izraelem.

Majowy kontrakt West Texas Intermediate spadł o 29 centów, osiągając cenę 82,85 dolarów za baryłkę, podczas gdy czerwcowe kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 29 centów, osiągając cenę 87 dolarów za baryłkę. Ropa amerykańska i ropa Brent spadły w zeszłym tygodniu o 3%. Obydwa benchmarki wzrosły w tym roku odpowiednio o około 16% i 13%.

Minister spraw zagranicznych Iranu Hossein Amir Abdollahian Powiedział NBC News Kraj nie planuje odpowiedzieć na izraelski strajk odwetowy, który rozpoczął się w piątek.

READ  Tesla, Nikola, Bed Bath, Virgin Orbit, BlackBerry i inni gracze giełdowi

-Spencer Kimball

13 godzin temu

Ned Davis Research twierdzi, że inwestorzy powinni zmniejszyć swoją ekspozycję na obligacje amerykańskie

amerykańskie obligacje oszczędnościowe.

Zdjęcie Jet City | iStock | Obrazy Getty’ego

Z badań Neda Davisa wynika, że ​​inwestorzy powinni zmniejszyć swoją ekspozycję na obligacje amerykańskie, ponieważ obniżki federalnych stóp procentowych wydają się coraz bardziej wysuwane w przyszłość.

NDR zmniejsza swoją ekspozycję na obligacje amerykańskie w swoim globalnym modelu alokacji instrumentów o stałym dochodzie do pozycji ważonej rynkowo z pozycji przeważonej, powiedział w nocie do klientów Joseph Kalish, główny globalny strateg funduszu.

„Ucieczka w kierunku bezpiecznych transakcji w zeszłym tygodniu tymczasowo pomogła amerykańskim obligacjom osiągnąć lepsze wyniki, jednak czynniki fundamentalne i techniczne w dalszym ciągu działają przeciwko amerykańskiemu zadłużeniu w porównaniu z innymi gospodarkami. Gospodarka amerykańska pozostaje bez zmian, inflacja jest stabilna, a Fed w dalszym ciągu wstrzymuje się z cięciami stóp procentowych” – czytamy w notatce.

Według badań Neda Davisa inwestorzy powinni zastąpić tę ekspozycję dodatkowymi dodatkami do obligacji europejskich i japońskich.

-Jesse Pound

18 godzin temu

Złoto najniżej od tygodnia

W poniedziałek kontrakty terminowe na złoto spadły i były na dobrej drodze do pierwszej straty od trzech sesji.

Zobacz listę…

Kontrakty terminowe na złoto.

W poniedziałek złoto osiągnęło najniższy poziom 2344,70 dolarów za uncję, najniższy poziom od 15 kwietnia. Fundusz VanEck Gold Miners ETF (GDX) również jest na dobrej drodze do zanotowania najgorszego dnia od 13 lutego..

– Briana Evansa, Nicka Wellsa