15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy seria limitowana jest za długa? Innowacja Anny, przeciek

Czy seria limitowana jest za długa?  Innowacja Anny, przeciek

Wspaniałą rzeczą w telewizji jest to, że historia może trwać tak długo, jak tego chcesz. Niezależnie od tego, czy jest to sześć i pół godziny, czy dwieście godzin, telewizja może zająć cały czas, kiedy chce wcielić się w swoich bohaterów i zbadać każdą ścieżkę narracji. Jednak ostatnio niektóre sieci telewizyjne i urządzenia do przesyłania strumieniowego skorzystały z tej elastyczności, rozszerzając historie, które normalnie byłyby dwugodzinnym filmem, do ograniczonej serii ośmiu, 10 lub 12 godzin. Mówiąc najprościej: w dzisiejszych czasach jest wiele limitowanych serii, które są zbyt długie.

Najnowszy przykład: Hulu . docudrama przeciek, którego premiera odbędzie się w następny czwartek i zagra Amandę Seyfried jako Elizabeth Holmes w świecie technologii. Gwałtowny wzrost i upadek Holmesa i jej Theranosa stworzyły ekscytującą historię, tak, ale to za mało, by uzasadnić ośmiogodzinne odcinki. (Nawet podcast, na którym jest oparty, trwał tylko sześć godzin.) Premiera skupia się na latach formowania życia Elizabeth i doświadczeniu w college’u – co w typowym dwugodzinnym filmie byłoby co najwyżej dziesięciominutową retrospekcją. Ale tutaj jesteśmy proszeni o przebrnięcie przez kilka godzin, aby dostać się do wszystkich dobrych sztuczek, po które przyszliśmy.

przeciek Jednak nie tylko: Nadmierne limitowane serie to obecnie praktycznie epidemia. Prawdziwe dokumenty kryminalne wydają się szczególnie nastawione na tę markę wzdęcia, dzięki Netflix Kreacja AnnyApple TV + obok kurcz się i pusty Pam i Tommy Wszyscy przetestowali naszą cierpliwość w ostatnich miesiącach. Teoretycznie dodatkowy czas działania pozwala tym programom na skupienie się na postaciach drugorzędnych i pogłębienie ich historii. Ale częściej niż nie, kończy się to po prostu efektem psychodelicznym, z pokazami powtarzającymi tę samą historię w kółko i bezsensownymi turami, aby zabić czas, pozostawiając nas wyczerpanych, zanim jeszcze dotrzemy do mety.

READ  Wordle 308 23 kwietnia Wskazówki: Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy poradniki, które pomogą znaleźć odpowiedź | Gry | zabawa

Więc kto jest odpowiedzialny za tę epidemię? Przemysł filmowy prawdopodobnie będzie się szybko zmieniał: ze studiami oferującymi głównie bilety superbohaterskie z dużym budżetem, rodzaj dramatu średniej klasy, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, teraz trafia na mały ekran. A ponieważ filmy telewizyjne są prawie wymarłe, poza HBO, jedyną opcją jest zrobienie z nich całej limitowanej serii, co oznacza trzy lub cztery razy więcej czasu na seans. (Ta limitowana seria przyciąga również wielkie gwiazdy, które chcą mieć szansę na wygranie nagrody Emmy bez angażowania się w trwającą serię.) Dodatkowo, banery reklamujące liczbę minut, które obejrzano każdy serial, zachęcają do wysuwania tych historii poza standardy opowiadania historii. Ważny jest ich naturalny wzrost liczby widzów.

Ale my, widzowie, płacimy za to cenę. przeciek Ma pewien potencjał, ale nie mógłbym zainwestować ośmiu godzin w historię, którą można łatwo opowiedzieć w dwie godziny. W zeszłym roku Andrew Garfield i Jessica Chastain zagrali popularne gwiazdy telewizyjne, Jima i Tammy Faye Packerów, w kinowym wydaniu. Oczy Tami Faye. Chastain był doskonały (i zdobył zasłużoną nominację do Oscara dla najlepszej aktorki), a my mogliśmy zobaczyć pełny zakres historii życia Tammy Faye w nieco ponad dwie godziny. Cieszę się, że go zobaczyłem (teraz jest emitowany w HBO Max)… i tak się cieszę, że niektóre stacje nie próbowały przekształcić go w 12-godzinny miniserial.

Czy zgadzasz się, że limitowane serie trwają zbyt długo? Trafiaj na komentarze i ufaj.