17 maja, 2024

Cowboys and Dolphins zapewnili sobie miejsce w play-offach dzięki celnemu celowi z gry w ostatniej sekundzie

Ogrody Miami na Florydzie Po upływie czasu Jason Sanders kopnął swojego piątego gola z gry, 29 jardów, a Miami Dolphins zapewnili sobie miejsce w fazie play-off po niedzielnym zwycięstwie 22-20 nad Dallas Cowboys.

Tua Tagoailoa rzucił 293 jardy i przyłożenie dla prowadzącej AFC East Dolphins (11-4), pokonując po raz pierwszy w tym sezonie drużynę z rekordem zwycięstw. Dwukrotnie połączył się z Tyreek Hill podczas decydującego przejazdu na dystansie 64 jardów i uzyskał czas 3:27 poza czasem.

Hill, czołowy odbierający drużyny NFL, zaliczył dziewięć chwytów na 99 jardów po tym, jak z powodu kontuzji kostki opuścił zeszłotygodniowe zwycięstwo nad New York Jets.

Dak Prescott trafił 20 z 32 na 253 jardy i dwa przyłożenia dla Cowboys (10-5), którzy zapewnili sobie już miejsce w play-offach, ale w NFC East tracą w połowie meczu Filadelfię.

Prescott wyprowadził Dallas na prowadzenie 20-19 po podaniu z 8 jardów do Brandina Cooksa, który wbiegł w róg pola punktowego. Jednak drużynę Cowboys niepokoiły wcześniejsze zmagania w czerwonej strefie, w tym fauna Prescotta przy pierwszej bramce z 1 po pierwszym posiadaniu Dallas.

Pierwszy gol z gry Sandersa padł z 57 jardów w pierwszej kwarcie. Do tego dodał kopnięcia na odległość 52, 54 i 35 jardów, dzięki czemu w trzeciej kwarcie Dolphins wyszli na prowadzenie 19-10.

Prescott pobudził Kowbojów dynamiczną rozgrywką. Jadąc do Michaela Gallupa, podał do Michaela Gallupa, gdy obrońca Miami, Duke Riley, ciągnął go z boiska na 21.

Po tym, jak obrońca Miami, Deshaun Elliott, został ukarany flagą za trzymanie się w defensywie w polu końcowym przy czwartej i drugiej bramce, Prescott podał piłkę Cooksowi, który rzucił piłkę do obrońcy All-Pro Jalena Ramseya.

CeeDee Lamb złapał dla Cowboys sześć podań na odległość 118 jardów, w tym 49 jardów w pierwszej kwarcie.

READ  Katastrofa samolotu w Amazonii: starsza siostra chwalona za „bohaterstwo” w kolumbijskiej dżungli, mówi dziadek

Raheem Mostert strzelił swoje 21. przyłożenie w sezonie z Tagovailoa w lidze NFL tuż przed przerwą. 31-latek, który w 2015 roku nie został wybrany do draftu z Purdue, na początku swojej kariery skakał po całej lidze, w niedzielę pobiegł na odległość 46 jardów, co po raz pierwszy w karierze przekroczyło 1000 jardów. Został pierwszym biegaczem na 1000 jardów w drużynie Dolphins od czasów Jaya Ajayi w 2016 roku.

Cowboys w 15 akcjach przy pierwszym posiadaniu rzucili 78 jardów, ale kiepskie podanie pomiędzy Prescottem i Hunterem Luebke spowodowało, że Dolphins musieli odzyskać siły już po pierwszej próbie.

Koordynator obrony Miami, Vic Fangio, zdecydował się nie śledzić Ramseya i początkowo wydawało się, że dynamiczny napastnik z czwartego roku mu się opłacił. Lamb w pierwszej kwarcie spalił resztę drugorzędnej drużyny Miami na dystansie 93 jardów po czterech złapaniach.

Prescott uderzył Lamba na 22-metrowym przejściu po drugim posiadaniu Cowboys. Kilka zagrań później Lamb pokonał obrońcę drugiego roku, Kadera Cohoe, zdobywając przyłożenie typu „złap i uciekaj”, dzięki czemu Dallas prowadził 7–3.

Po oddaniu ponad 150 jardów w pierwszych dwóch przejazdach Dallas, obrona Miami uspokoiła się. Fangio podkręcił ciśnienie i zadziałało. Dolphins zwolnili Prescotta cztery razy, co dało im najlepsze 50 punktów w sezonie i wymusiło cztery proste punty Cowboys.

Dallas wróciło do czerwonej strefy na początku czwartej kwarty, ale obrona Miami wytrzymała i Cowboys podwyższyli na 19-13.