15 maja, 2024

Coca-Cola 600 NASCAR w Charlotte została przełożona z powodu deszczu

Trwający deszcz zmusił NASCAR do przełożenia Coca-Coli 600 w niedzielę na torze Charlotte Motor Speedway.

Pierwotnie 600-kilometrowy wyścig NASCAR Cup miał zmienić kolor na zielony o 18:21 czasu wschodniego i zakończyć dzień gigantycznych sportów motorowych po wyścigach Formuły 1 Monako i Indianapolis 500.

Max Verstappen odniósł zwycięstwo po prowadzeniu na każdym okrążeniu w Monako, podczas gdy Josef Newgarden pokonał Marcusa Ericssona w jednym biegu, aby wyłonić zwycięzcę 107. wyścigu Indy 500.

Przeczytaj także:

Ale w Charlotte powolny system pogodowy przyniósł lekki lub umiarkowany deszcz przez cały dzień w niedzielę.

Sobotni wyścig Xfinity Series na 300 mil został już przełożony, więc w poniedziałek odbędzie się podwójny nagłówek z wyścigiem na 900 mil.

Wyścig Xfinity, pierwotnie przełożony na 12:00 EST, został przeniesiony na 11:00 EST. na FS1 z Cup Race o 15:00 EST na FOX.

Ponieważ w sobotę padały również kwalifikacje do Pucharu, skład 600 jest ustalany na podstawie testu porównawczego NASCAR.

William Byron, który wygrał ostatni punktowany wyścig serii dwa tygodnie temu w Darlington w Południowej Karolinie, ma najniższy wynik metryczny i wystartuje z pole position.

Do Byrona w pierwszym rzędzie dołączą Kevin Harvick wraz z Bradem Keselowskim, Dennym Hamlinem i Kylem Buschem.

Uzupełnieniem debiutantów w pierwszej dziesiątce są Chase Elliott, Bubba Wallace, Ryan Blaney, Christopher Bell i Ricky Stenhouse Jr.

Kyle Larson, zwycięzca wyścigu All-Star z zeszłego weekendu w North Wilkesboro (NC), zajmie 12. miejsce. Larson był obecny na niedzielnym starcie wyścigu Indy 500, w którym będzie startował w następnym sezonie.

Prognoza pogody na poniedziałek przewiduje obecnie zachmurzenie z dużym prawdopodobieństwem około 70 i 25 procent opadów.

Ostatni raz Charlotte Motor Speedway przeniosła Coca-Colę 600 na Dzień Pamięci w 2009 roku.