16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiny zablokowały 9-milionowe miasto w związku z nowym wzrostem liczby przypadków

Chiny zablokowały 9-milionowe miasto w związku z nowym wzrostem liczby przypadków

PEKIN (AFP) – Chiny nakazały w piątek zablokowanie 9 milionów mieszkańców północno-wschodniego miasta Changchun w związku z nowym wzrostem liczby przypadków COVID-19 w regionie, który można przypisać wysoce zaraźliwemu wariantowi omicron.

Mieszkańcy są proszeni o pozostanie w domu, a członek rodziny może co dwa dni kupować jedzenie i inne artykuły pierwszej potrzeby. Wszyscy mieszkańcy muszą przejść trzy rundy masowych testów, podczas gdy niepotrzebne biznesy zostały zamknięte, a połączenia komunikacyjne zawieszone.

Niedawne blokady, które obejmują również Yucheng z 500 000 osób we wschodniej prowincji Shandong, pokazują, że Chiny trzymają się rygorystycznego podejścia do epidemii, które narzucały przez większość ostatnich dwóch lat, pomimo pewnych wcześniejszych wskazań. Aby władze wdrożyły bardziej ukierunkowane środki.

Chiny zgłosiły w piątek o 397 więcej przypadków lokalnej transmisji w całym kraju, z czego 98 w prowincji Jilin, która otacza Changchun, centrum krajowego przemysłu motoryzacyjnego. W całym hrabstwie od ostatniego wybuchu ostatniej fali pod koniec zeszłego tygodnia liczba przypadków przekroczyła 1100.

Tylko dwa przypadki zostały zgłoszone w samym Changchun w piątek, co w ostatnich dniach zwiększyło ich liczbę do 78. Władze wielokrotnie przysięgały, że zamkną każdą społeczność, w której istnieje jeden lub więcej przypadków objętych chińskim podejściem „zero tolerancji” do epidemii.

Kolejne 93 przypadki potwierdzono w pobliskim mieście Jilin o tej samej nazwie co okoliczna prowincja. Władze już nakazały częściową blokadę w mieście i zerwały połączenia z innymi miastami.

Urzędnicy Uniwersytetu Nauk Rolniczych i Technologii w Jilin zostali zwolnieni po tym, jak na terenie kampusu zgłoszono klaster infekcji, a studenci skarżyli się w mediach społecznościowych, że ci, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, zostali zamknięci w bibliotekach szkolnych i innych budynkach w złych warunkach.

Według państwowego nadawcy CCTV szkoła odnotowała 74 potwierdzone przypadki i przeniosła ponad 6000 osób do kwarantanny.

Zdjęcia lotnicze ukazywały uczniów w kombinezonach ochronnych stojących w kolejce w zimnie i ciemności, czekając na przeniesienie.

READ  Widziano Macrona śpiewającego na ulicach po przemówieniu emerytalnym