23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińskie codzienne objawy COVID ponad trzykrotnie

Chińskie codzienne objawy COVID ponad trzykrotnie

Mieszkańcy ustawiają się w kolejce przed szpitalnym ośrodkiem testowania kwasów nukleinowych po przypadkach choroby koronawirusowej (COVID-19), w Szanghaju, Chiny, 11 marca 2022 r. China Daily via Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

PEKIN (Reuters) – Chiny kontynentalne zgłosiły w niedzielę najwyższy od dwóch lat poziom 1 807 nowych przypadków COVID-19 przenoszonych w kraju, co stanowi ponad trzykrotność liczby przypadków poprzedniego dnia, ponieważ gwałtowny wzrost liczby infekcji w północno-wschodniej prowincji doprowadził kraj do presji zasoby zdrowotne.

Dane Narodowej Komisji Zdrowia w niedzielę wykazały, że liczba przypadków przenoszonych lokalnie z potwierdzonymi objawami w sobotę wzrosła z 476 dzień wcześniej. Dzienna liczba obejmowała 114 osób, które początkowo zostały sklasyfikowane jako bezobjawowe, a następnie wystąpiły objawy.

Liczba przypadków w Chinach jest znacznie niższa niż w wielu innych krajach, ale rosnąca liczba może skomplikować ambicje Pekinu dotyczące „dynamicznego usuwania”, aby jak najszybciej stłumić infekcję.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Gwałtowny wzrost skłonił władze do spraw zdrowia, aby po raz pierwszy zezwolić społeczeństwu na zakup zestawów do szybkiego autotestu, aby pomóc w szybkim wykryciu infekcji, a niektórzy eksperci twierdzą, że poprzednia strategia Chin oparta na testowaniu kwasów nukleinowych – która wymagała od pracowników medycznych pobrania próbek – stała się bardziej trudne z szybko rozprzestrzeniającym się wariantem Omicron. Czytaj więcej

Północno-wschodnia prowincja Jilin zgłosiła w sobotę 1412 nowych zlokalizowanych przypadków przypadkowych, co stanowi 78% całkowitej liczby przypadków w całym kraju i jest więcej niż 134 dzień wcześniej.

Wzrost „pokazał, że niektóre obszary lokalne, które stoją w obliczu szybkiej eskalacji epidemii, nie mają możliwości rozbudowy zasobów medycznych, co doprowadziło do ograniczenia dostępu infekcji do centralnych obiektów w krótkim czasie” – powiedział urzędnik prowincji Jilin. na briefingu prasowym.

READ  Przywódca wspieranej przez Iran milicji zginął w Bagdadzie w wyniku ataku amerykańskiego drona

Władze w Changchun, stolicy prowincji, która jest już zamknięta, przeprowadziły masowe testy i pracują nad przekształceniem centrum wystawowego w prowizoryczny szpital z 1500 łóżkami, według lokalnych oficjalnych raportów i państwowych mediów.

Południowe Centrum Technologii w Shenzhen zgłosiło w sobotę 60 nowych lokalnych przypadków z potwierdzonymi objawami, najwyższy wskaźnik w mieście od czasu, gdy w Chinach wybuchła pierwsza epidemia na początku 2020 roku.

We wszystkich dziewięciu prowincjach Shenzhen zawieszono spożywanie posiłków w restauracjach, zamknięto miejsca rozrywki w pomieszczeniach i wymagano od firm pracy z domu od poniedziałku do piątku, jeśli możliwa jest praca zdalna, z wyjątkiem osób pracujących w kluczowych sektorach.

Sześciu urzędników samorządowych lub władz Partii Komunistycznej w południowym mieście Dongguan zostało zwolnionych ze swoich ról za złą robotę w zapobieganiu i kontrolowaniu nowego koronawirusa, poinformowały w niedzielę państwowe media.

Organizator poinformował w oświadczeniu, że China Development Forum, spotkanie biznesowe wysokiego szczebla w Pekinie, które pierwotnie miało odbyć się w dniach 19-22 marca, zostanie przełożone na czas nieokreślony z powodu sytuacji COVID.

Dane NHC wykazały, że liczba nowych, lokalnie przenoszonych bezobjawowych przypadków, których Chiny nie klasyfikują jako potwierdzone, wzrosła do 1315 w sobotę z 1048 dzień wcześniej, czwarty z rzędu dzień wzrostu.

Nie było nowych zgonów, co zwiększyło liczbę zgonów do 4636. Do 12 marca Chiny kontynentalne zgłosiły 115 466 przypadków z potwierdzonymi objawami, w tym zarówno przypadki krajowe, jak i te spoza kontynentu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Kevina Yao i Roxanne Liu) Montaż przez Williama Mallarda i Jerry’ego Doyle’a

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.