24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny ropy spadają w miarę zmniejszania się zmienności na rynku

Ceny ropy spadają w miarę zmniejszania się zmienności na rynku

Ceny ropy spadły na początku handlu w poniedziałek rano, w wytchnieniu od zmienności z ostatnich tygodni Atak Rosji na Ukrainę miel na.

Ropa Brent, międzynarodowy standard, kosztowała około 107 dolarów za baryłkę, co oznacza spadek o około 5 procent. W grudniu jego koszt wynosił około 65 dolarów za baryłkę przed prezydentem Rosji, Władimir PutinCo się zaczęło? Prezydent Biden Na Ukrainie nazwano ją „Ostrą Wojną wyboru”. Cena ropy naftowej US West Texas Intermediate wyniosła 103 USD, co oznacza spadek o prawie 6 procent.

Ceny ropy, które wzrosły w zeszłym tygodniu w wyniku przygotowań rynków na sankcje USA, zaczynają wykazywać oznaki stabilizacji. We wtorek prezydent Biden zamknął rosyjski kurek naftowy w Stanach Zjednoczonych jako kara za wojnę na Ukrainie. Zakazał też importu rosyjskiego gazu ziemnego i węgla.

Biden początkowo sprzeciwiał się wezwaniom do wprowadzenia tak surowych sankcji na rosyjską ropę, obawiając się, że podniosą one ceny paliw – potencjalnie polaryzujący problem w roku wyborczym. Ale jako Rosja Eskalował ataki na Ukrainę i ogłosił rozległe sankcje, które, jak ostrzegał, nieuchronnie doprowadzą do jeszcze większego bólu w pompie dla Amerykanów.

„Powiedziałem, że od początku będę na poziomie Amerykanów” – powiedział w zeszłym tygodniu. „A kiedy po raz pierwszy o tym mówiłem, powiedziałem, że obrona wolności będzie kosztowna”.

Według AAA. To więcej niż w poprzednim tygodniu, kiedy ceny gazu osiągnęły 4 009 USD, prawie najwyższy poziom od 2008 roku, ale bez zmian od niedzieli.

Jeszcze przed decyzją Bidena Stany Zjednoczone importowały tylko niewielką ilość rosyjskiej ropy, która stanowiła mniej niż 10 procent ich całkowitych zasobów energetycznych. Jednak to posunięcie, mające na celu dalszą ekonomiczną izolację Rosji, skutecznie uniemożliwia jej czerpanie korzyści z zakupów ropy przez USA.

READ  Były premier Holandii Dries van Agt i jego żona Eugenie zmarli w wyniku dwustronnej eutanazji