9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny gazu w końcu spadają, ale jak daleko?

Ceny gazu w końcu spadają, ale jak daleko?

Ceny benzyny są wyświetlane na stacji benzynowej Exxon 29 lipca 2022 r. w Houston w Teksasie. (Zdjęcie: Brandon Bell/Getty Images)

ceny gazu w Stanach Zjednoczonych po raz 50. z rzędu, najszybszy wskaźnik od ponad dekady, według Amerykańskie Stowarzyszenie Motoryzacyjne.

Średnia krajowa cena gazu wynosi obecnie 4,13 USD za galon, przy czym w ośmiu stanach ceny spadły poniżej 4 USD za galon.

W czerwcu ceny gazu osiągnęły najwyższy poziom 5,02 USD za galon.

Obecnie średnia cena za galon gazu w Nowym Jorku wynosi 4,48 USD i 4,35 USD w New Jersey. W Connecticut średnia cena spadła do 4,31 USD.

Najtańszy gaz w kraju można znaleźć w Teksasie, gdzie galon zwykłego gazu kosztuje obecnie 3,69 USD.

„Wydaje się, że konsumenci odciążają swoje portfele, zmniejszając zużycie paliwa” – powiedział Andrew Gross, rzecznik AAA. „Istnieją powody do ostrożnego optymizmu, że ceny pomp będą nadal spadać, zwłaszcza jeśli światowa cena ropy nie wzrośnie. Ale ogólna sytuacja pozostaje bardzo niestabilna”.

Prezydent Joe Biden napisał na Twitterze na początku tego tygodnia, że ​​obecny spadek cen gazu jest najszybszym, jaki kraj widział od ponad dekady.

Jednak krytycy Bidena nie przegapili żadnej okazji, by zwrócić uwagę, że cena gazu wciąż jest o prawie 2 dolary wyższa za galon niż wtedy, gdy Biden objął urząd.

Jednak w przyszłości ceny gazu mogą nadal spadać.

„Jeśli popyt na gaz pozostanie niski wraz ze wzrostem zapasów, w połączeniu z utrzymującymi się niższymi cenami ropy, kierowcy prawdopodobnie nadal będą widzieć niższe ceny pomp”, powiedział AAA.