27 kwietnia, 2024

Celtics pokonują Nets różnicą 50 punktów i dołączają do ekskluzywnego klubu NBA

Boston – Payton Pritchard zdobył 28 punktów i poprowadził Boston Celtics, liderów Amerykańskiej Ligi Koszykówki, do zwycięstwa nad Brooklyn Nets 136-86 w środowy wieczór, stając się trzecią drużyną w historii ligi, która odniosła wielokrotne zwycięstwa różnicą 50 punktów w jednym sezonie.

Zwycięstwo było także setnym zwycięstwem Joe Mazzoli w roli głównego trenera.

Derrick White zakończył mecz z 27 punktami, a Jayson Tatum dodał 20 punktów, 9 asyst i 7 zbiórek dla Celtics, którzy pokonali Nets w dwóch meczach z rzędu. Dla obu drużyn był to ostatni mecz przed przerwą na All-Star.

„Nie można operować emocjami, więc niezależnie od tego, czy dzisiaj przegramy i wygramy pięć z sześciu, czy sześć z sześciu, masz tendencję do relaksowania się, masz tendencję do włączania tempomatu” – powiedział Mazzola. „Zatem wygrana jest nie mniej niebezpieczna niż przegrana, jeśli nie poradzisz sobie z nią we właściwy sposób”.

Boston wejdzie na przerwę z najlepszym rekordem w NBA z wynikiem 43-12. W zeszłym sezonie, podczas pierwszego roku pracy Mazzoli na stanowisku trenera, Celtics wygrali 57-25.

„Powiedziałem graczom, że to coś, z czego można być dumnym, za co można być wdzięcznym i to po prostu świadectwo ludzi, których się otacza” – Mazzola powiedział o zdobyciu 100 zwycięstw. „W biznesie, w którym każdego wieczoru mówi się o indywidualnym sukcesie, ważne jest posiadanie grupy osób, z którymi możesz dzielić się swoim sukcesem”.

1 listopada Celtics pokonali Indiana Pacers różnicą 51 punktów. Boston dołączył do Sacramento Kings w sezonie 1992-1993 i Milwaukee Bucks w sezonie 1978-1979 jako jedyne dwie drużyny, które w jednym sezonie odniosły wiele zwycięstw różnicą co najmniej 50 punktów.

Było to piąte zwycięstwo drużyny na poziomie 50 punktów w historii.

READ  Ravens odpoczywają JK Dobbins, niepewny QB kontra Bengals

Kristaps Porzingis uważa, że ​​Mazzola nie zawsze jest doceniany, być może dlatego, że to jego drugi sezon w roli trenera. Ale uważa, że ​​powinien.

„Jest niedoceniany jako trener. Jest inny. Myślę, że ludzie tak naprawdę nie wiedzą, kim on jest i jak trenuje” – powiedział Porzingis. „Zasługuje na wielkie uznanie”.

Porzingis opuścił boisko w pierwszej połowie ze skręconą kostką i już nie wrócił. Powiedział jednak, że będzie dostępny w drugiej połowie, ale wytrzymał i mecz został przełożony.

Trendon Watford zdobył 15 punktów dla Nets, którzy przegrali pięć z ostatnich sześciu meczów. W czwartej kwarcie prowadzili różnicą aż 56 punktów.

Celtics grali bez All-Stars Jaylena Browna (siniak prawego ramienia) i Ala Horforda (skręcony duży palec u nogi), ale kontrolowali grę przez cały mecz, szybko wypracowując dwucyfrowe prowadzenie i zdobywając 37 punktów w drugiej kwarcie.

Trzecie miejsce z dorobkiem 46 punktów.

Zawodnicy Bostonu przesiedzieli grę przez całą końcową część meczu.

W drużynie Nets drugi wieczór z rzędu zawodnik wracał po kontuzji, tym razem odzyskując Cama Johnsona po opuszczeniu czterech meczów z powodu naciągnięcia mięśnia przywodziciela. Wszedł z ławki rezerwowych i zadebiutował pod koniec pierwszej kwarty. Zagrał 18 minut i zakończył z czterema punktami, trafiając 1 z 5 celnych strzałów.

Obecność Johnsona nie wystarczyła, aby spowolnić bostońską drużynę, która w pierwszej połowie trafiała na poziomie ponad 64% i trafiała 22 z 44 rzutów za trzy punkty.

„To świetne przypomnienie… że mamy pracę do wykonania” – powiedział trener Nets Jack Vaughn. „Musimy dać sobie radę, wykonując swoją pracę. Wierzę jednak, że ten zespół może wykonać swoją pracę. Wykorzystaj więc to jako przypomnienie, że mieliśmy dziś dobrą szansę i że po przerwie nie będzie łatwiej. Przed nami jednak wyzwanie twarz.”

READ  NASCAR: 2023 Wurth 400 na torze Dover Motor Speedway: pełny harmonogram weekendowych wyścigów | NASCAR

Prowadzenie Bostonu do przerwy 68-32 było najwyższe od 13 stycznia 2010 roku, kiedy to Boston miał 36-punktową przewagę nad New Jersey Nets. 34 punkty zdobyte w środę przez Brooklyn były najniższym wynikiem w pierwszej połowie sezonu.