29 kwietnia, 2024

Celtics niszczą ofertę MVP Joela Embiida, a James Harden zostaje zduszony w potężnym zwycięstwie w meczu 3

Zawodnik Philadelphia 76ers, Joel Embiid, miał wzruszający moment przed rozpoczęciem trzeciego meczu z Boston Celtics. Embiid został wybrany Najcenniejszym Graczem przed zawodami, roniąc łzy, trzymając syna Arthura w ramionach, zwracając się do tłumu w Filadelfii.

Oferta nie spodobała się Celtics. Boston zepsuł ten moment Embiidowi i 76ers, wygrywając mecz 3 114-102 i obejmując prowadzenie w serii 2-1.

Moment przedsezonowy Embiida był wzruszający, ale Celtics wyszli z emocjami, wyskakując na prowadzenie 14-4 w pierwszych minutach gry. 76ers nie oddali strzału na mniej niż pięć minut przed końcem kwarty. Na 4:39 przed końcem kwarty De’Anthony Melton został sfaulowany i trafił dwa rzuty wolne. To prowadzenie rozpoczęło się 11-0 od 76ers, którzy pomimo wczesnej straty, mieli jednopunktowe prowadzenie w drugiej kwarcie.

Celtics wyglądali na mocnych w imponującym zwycięstwie w meczu 3 nad 76ers w piątek. (Zdjęcie autorstwa Tima Nwachukwu/Getty Images)

Po wymianie koszy na początku drugiej kwarty Celtics zaczęli się wycofywać przed przerwą. Jaylen Brown zdobył 9 ze swoich 23 punktów w ostatnich sześciu minutach kwarty, dając Celtics 10-punktową przewagę przed przerwą.

Podczas gdy Browns imponowali podczas zawodów, Jason Tatum prowadził dla Bostonu z 27 punktami i 10 zbiórkami.

Po wielu godzinach obrony swojego rzutu za trzy punkty, Al Horford dał z siebie wszystko. Horford stracił 17 punktów, tracąc 5 z 7 strzałów spoza łuku.

Celtics utrzymali to tempo do końca pierwszej połowy. Brown stracił 11 punktów w trzeciej kwarcie, pomagając zwiększyć przewagę Celtics do 14 punktów przed ostatnią kwartą.

Po oddaniu pierwszego strzału w meczu, 76-letni James Harden spudłował 10 z kolejnych 10 strzałów. Próbowanie. Gdy 76ers desperacko potrzebowali asysty w ataku, Harden oddał tylko dwa strzały w trzeciej kwarcie i oba spudłował. Harden zdobył 16 punktów, z czego 8 po rzutach wolnych. Trafił 3 na 14 prosto z kortu, ostatecznie zdobywając drugiego kosza na mniej niż pięć minut przed końcem.

READ  Roger Angell, który z pasją pisał o baseballu, umiera w wieku 101

Po zdobyciu 45 punktów podczas zwycięstwa Filadelfii w meczu 1, Harden zdobył zaledwie 28 punktów w grach 2 i 3 łącznie.

Po ograniczeniu do 15 punktów w grze 2, Embiid próbował czasami położyć 76ers na plecach w grze 3. Poprowadził ofensywę do Filadelfii, kończąc z 30 punktami dla swojego zespołu. Embiid rozegrał 39 minut, co jest oznaką, że czuje się dobrze po opuszczeniu pierwszego meczu z powodu skręconego prawego kolana. Embiid dołożył także 13 zbiórek i 4 bloki w przegranej.

W czwartej kwarcie 76ers wykonali ostatni ruch, aby zamknąć lukę. George Niang wywarł ogromny wpływ wchodząc z ławki, zdobywając 7 punktów z rzędu na początku ostatniej kwarty. Za każdym razem, gdy Filadelfia się zbliżała, Boston wydawał się mieć odpowiedź. Kiedy Milton zdobył 3 punkty na 5:45 przed końcem, zmniejszając deficyt 76ers do 5 punktów, Malcolm Brogdon odpowiedział własnym trafieniem za 3 punkty, powiększając prowadzenie Celtics.

Okazało się to jednak bardzo trudne do pokonania, ponieważ Boston wycofał się późno, aby wygrać. Filadelfia przyjrzy się nawet serii w Game 4, która odbywa się w Filadelfii w niedzielę (15:30 ET, ESPN).