20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były prezes Nintendo Reggie Fels Aim ujawnia, dlaczego opuścił GameStop

Były prezes Nintendo Reggie Fels Aim ujawnia, dlaczego opuścił GameStop

Były prezes Nintendo w Ameryce, Reggie Fils-Aime, opowiada w nowym świetle o swoim nagłym odejściu z zarządu GameStop, mówiąc w wywiadzie dla SXSW (przez Bloomberg), że zostali pominięci w rozmowach o tym, jak zawrócić statek.

Przed wyjaśnieniem, dlaczego odchodzi, Fils Aimah omówił, dlaczego w ogóle dołączył. Po odejściu z Nintendo Fils-Aime dołączył do zarządu GameStop w kwietniu 2020 r., na początku pandemii i po zastanowieniu, GameStop zbankrutuje przed premierą PlayStation 5 i Xbox Series X | S. Dlaczego więc Fils-Aime miałby dołączyć do firmy z mniej niż optymistycznymi perspektywami na przyszłość?

Wyjaśnił, że w tamtym czasie wierzył, że GameStop ma potencjał do odniesienia sukcesu Jeśli Jej kierownictwo podjęło właściwe kroki i miało plan działania.

„Uwierzyłem, że firma może odnieść sukces. Wierzyłem, że podejmując właściwe działania, firma na pewno zdąży na czas przed wprowadzeniem nowych systemów. Firma, która służy głównym odbiorcom gier w taki sposób, jak oni, będzie w stanie pomyślnej przyszłości.”

Fils-Aime powiedział, że GameStop musi się zmienić na wiele sposobów, w tym zwiększyć portfolio i usługi e-commerce oraz ogólnie znaleźć sposoby na lepsze zaspokojenie bazy klientów. PS5 i seria X wydane | S w listopadzie 2020 r. i GameStop pozostały wypłacalne, ponieważ Fils-Aime powiedział, że sprzedawca był w stanie zmaksymalizować swoje fortuny z tych i innych dochodowych gier.

W tym czasie kontrolę nad GameStop przejął miliarder Ryan Cohen, założyciel internetowej firmy produkującej karmy dla zwierząt domowych Chewy. Fils-Aime powiedział, że Cohen naciskał na „bardziej agresywną zmianę” na GameStop. Co więcej, Fils-Aime powiedział, że zarząd GameStop przeszedł już szereg „bolesnych” bitew z udziałowcami, a zarząd nie chciał tego robić ponownie.

Jeśli chodzi o to, dlaczego Fils-Aime ostatecznie opuścił forum GameStop, powiedział, że to zależy od Cohena i innego kierownictwa, które nie chcą słuchać jego rad, mimo że Fils-Aime jest ekspertem w branży i jednym z najbardziej doświadczonych przedsiębiorców z branży gier na świecie …

READ  Wycieki cen Samsung Galaxy Watch6 i Galaxy Watch6 Classic

„Problem polegał na tym, że gdy zaczynał się rozwój strategii, poprosiłem o bycie częścią zespołu, który opracował strategię. Znałem biznes. Znałem go jako konsumenta i znałem go jako sprzedawcę; miałem bardzo silne opinie na temat jak biznes powinien być skoncentrowany, ale zostałem odrzucony”. „Perspektywa była taka, Reggie, chcemy, aby zespół był mały… więc będę sobą [Cohen] I kilka osób, które przywiozłam na samolot. „

Fils-Aime dobitnie powiedział, że Cohen i otaczający go zespół „nie znają tego biznesu; nie rozumieją graczy”.

Kiedy Fils-Aime odmówiono miejsca w zespole strategii track forward GameStop, wziął to jako znak, że nadszedł czas, aby odejść.

„Uznałem to za znak: „Dziękuję, ale naprawdę nie chcemy żadnych innych pomysłów. „Dla mnie to nie do przyjęcia”.

Do dziś obecny zarząd GameStop nie określił swojej strategii na przyszły sukces, a Fils-Aime nie chciał kontynuować, aby zobaczyć, jak to wszystko się potoczy.

„Nie było jasnej strategii”, powiedział Phils Amy. „Kierownictwo mówi: 'Cóż, nie chcemy formułować naszej strategii, ponieważ nie chcemy, aby ktoś ukradła naszą strategię'”.

Fils-Aime powiedział, że tworzenie strategii biznesowej ma kluczowe znaczenie, mówiąc, że kierownictwo musi informować partnerów biznesowych, dostawców, pracowników i udziałowców, ale nigdy tego nie robiło i wydaje się, że jeszcze nie.

Fils-Aimed zakończył swoje komentarze, mówiąc, że jest to wyraźna zmiana w porównaniu z innymi deskami, na których siedzi, w tym Brunswick Corp (która produkuje ultraluksusowe łodzie) i firmą zabawkarską Spin Master.

GameSpot podążył za GameStop, starając się uzyskać więcej szczegółów na temat wyjścia Fils-Aime z zarządu.

Ponadto Fils-Aime wykorzystał swoją rozmowę do Krytykują plany Facebooka dotyczące metaverse. nagrywarka Dodał także autora do tego życiorysu, takiego jak jego nowa książka szczegółowo opisująca jego awans z Bronxu na szczyt Nintendo, Wyłącz gręBędzie w maju.

READ  Google obiecał naprawić Gemini i pewne ulepszenia już wprowadzono