1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była pierwsza dama Rosalyn Carter trafia do hospicjum

Była pierwsza dama Rosalyn Carter trafia do hospicjumCNN

Była Pierwsza Dama Rozalyn Carter Centrum Cartera ogłosiło w piątek, że trafiło do hospicjum domowego w Plains w stanie Georgia.

„Ona i prezydent Carter spędzają czas ze sobą i swoimi rodzinami. Rodzina Carterów w dalszym ciągu prosi o prywatność i jest wdzięczna za okazanie miłości i wsparcia” – powiedział wnuk Carterów, Jason Carter, w oświadczeniu wydanym przez Centrum Cartera.

W maju rząd federalny ogłosił, że była pierwsza dama Stwierdzono demencję. W piątek nie podano dalszych szczegółów na temat stanu 96-latka. Były prezydent Jimmy Carter, 99, Rozpoczęto opiekę w hospicjum domowym w lutym, po serii krótkich pobytów w szpitalu.

„Co za błogosławieństwo, że są otoczeni rodziną i miłością” – powiedziała Pierwsza Dama dr. Jill Biden przekazała CNN w oświadczeniu po piątkowym ogłoszeniu.

The Najdłużej małżeństwo prezydenckieW lipcu Cartersi obchodzili 77. rocznicę ślubu. Rosalyn Carter, działaczka humanitarna i zwolenniczka zdrowia psychicznego, założyła wraz z mężem Carter Center w okresie poprezydenckim w nadziei promowania pokoju i zdrowia na świecie.

Razem podróżowali do gorących punktów na całym świecie, w tym odwiedzali Kubę, Sudan i Koreę Północną, monitorowali wybory i pracowali nad wyeliminowaniem robaka gwinejskiego i innych zaniedbanych chorób tropikalnych. Jimmy Carter został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w 2002 roku.

Była pierwsza dama była wybitną i wpływową postacią w Białym Domu podczas kadencji męża w latach 1977–1981, co pomogło jej przywrócić zaufanie narodu do prezydentury w miarę dalszej odbudowy kraju po skandalu Watergate.

Jill Stuckey, wieloletnia przyjaciółka Carterów, powiedziała wcześniej CNN, że były prezydent ufał swojej żonie „ponad wszystko”.

„Rosalyn zawsze była bezinteresowną powierniczką. On z pewnością wie, że troszczy się o innych. Nie wiem, czy prezydent Carter byłby prezydentem bez Rosalyn” – powiedział Stuckey.

Niedawno para miała Wizyta niespodzianka na Plains Peanut Festival w Plains w stanie Georgia z okazji 99. urodzin byłego prezydenta.

READ  Serena Williams odpadła z Cincinnati Masters po przegranej 6:4, 6:0 z Emmą Raduganu.

Jimmy Carter pochwalił się „dobrym zdrowiem” pary w swoich wspomnieniach z 2015 roku „A Full Life: Reflections at 90” i oznajmił, że „patrzą w przyszłość z entuzjazmem i nadzieją”. Dodał jednak, że są „przygotowani na nieuniknioną katastrofę”.

A mówił o stanie zdrowia swoich dziadków Wywiad z magazynem August PeopleJosh Carter stwierdził, że „jest jasne, że jesteśmy w ostatnim rozdziale”.

Rosalyn Carter stwierdziła, że ​​była wówczas świadoma swojej diagnozy i podpisała komunikat prasowy, w którym ją ogłosiła.

„Ona nadal wie, kim jesteśmy, głównie – że jesteśmy rodziną” – powiedział magazynowi. „Moja babcia wciąż potrafi tworzyć nowe wspomnienia”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Shania Shelton, Paul LeBlanc i Stephen Collinson z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.