3 maja, 2024

Brazylijczyk Richarlison strzelił najważniejszego gola, który wygrał mistrzostwa świata

Komentarz

LUSAIL, Katar – Kiedy siedzisz i zastanawiasz się, czy wyobraźnia Brazylii przebija rzeczywistość, a perspektywa pięknej piłki nożnej często wydaje się blednąć, Brazylijczycy przypominają ci że zawsze są utalentowani. Coś, co sprawia, że ​​oczy wychodzą ci z orbit.

Tak stało się w czwartkowy wieczór, kiedy to nowy cel Pucharu Świata pojawił się na Lucille Stadium dwa dni po niepokoju trwającym od wieków. Tam, gdzie Arabia Saudyjska była we wtorek przeciwko Argentynie, scena rozgrywa się teraz w 73 minucie przeciwko Serbii w Brazylii. To przypieczętowało pierwsze zwycięstwo Brazylii 2:0. To pochodzi od 25-letniego Richarlisona, który ostatnio osiąga wysokie wyniki. To sprawiało, że ludzie mimowolnie sapali i krzyczeli.

Wydawał dźwięk stadionu, który niósł ze sobą niejasny dźwięk zaskoczenia i trwał dłużej niż inne tego typu dźwięki. Tite, długoletni menadżer Brazylii, powiedział, że „czasami nie da się wytłumaczyć tych uczuć” i wprawił swoich pracowników w szał miłości, gdy poszedł się przytulić. Nadało to pomeczowemu szumowi, którego nie można osiągnąć przy piwie bezalkoholowym, które serwują tutaj na tych stadionach.

„Myślę, że to był piękny gol” — powiedział Richarlison o swoim kopnięciu rowerem ze środka pola karnego. Odniósł się do poprzednich i podobnych bramek z Fluminense w Brazylii i Evertonem w Anglii: „Dzisiaj miałem okazję strzelić akrobatycznego gola, to było fantastyczne, myślę, że jedno z najlepszych w mojej karierze. To był dla nas bardzo trudny mecz , więc uważam, że to jedna z najlepiej strzelonych bramek.

Zdobył 88 bramek w meczach klubowych, 19 w meczach międzynarodowych i dwa z tych 19 w czwartkowy wieczór, więc jest to cel masowy do oceny. „Jak mówi nasz profesor Tait:„ Czujesz cel podróży ”- powiedział Richarlison. „Tak się właśnie dzieje”. Przyniosła nagrodę tym, którzy udali się na stadion w oczekiwaniu na piękno w postaci nieskazitelnych nowych wagonów metra i lśniących nowych stacji metra wypełnionych starą, niezawodną, ​​elektryzującą żółcią.

READ  Oglądaj serenadę Jennifer Lopez Bena Afflecka na ich ślubie

W drodze do domu po portugalsku udało im się ukryć coś trudnego do ukrycia w stosie innych języków, które widzieli i zdecydowanie docenili. Najbardziej rozpoznawalna postać Brazylii, Neymar, obecnie 30-latek mieszkający w Paryżu, doznał kontuzji kostki w drugiej połowie i grał na 11 minut przed końcem, zdobywając pochwały od swojego menedżera za tolerancję na ból i bycie obiektem. Pojawiając się na konferencji prasowej grupy lekarzy, powiedział, że jest za wcześnie, aby powiedzieć za dużo.

„Mamy nadzieję, że Neymar będzie nadal grał” – powiedział Tide. Nadal będzie grał na mundialu. Jeśli tak, mógłby poprowadzić Brazylię w walce o pierwszy tytuł mistrza świata od 20 lat, a także pomóc Brazylii wyrównać rekord strzelecki Pele’a (77 lat) i Neymara (75 lat). Jeśli nie, są też inne gwiazdy. Z elektryzującym polotem w elektryzującej żółci oba gole padł w czwartek Richarlisonowi przez Viniciusa Juniora.

Stało się to w 62. minucie, kiedy 22-letni Vinicius Junior, cud siły i precyzji, zawodnik Realu Madryt, uderzył z woleja w kierunku bramki, gdy Neymar wpadł w poślizg na lewej krawędzi pola karnego. , bramkarz Vanaja Milinkovic-Savic obronił piłkę, zanim Richarlison z łatwością uderzył piłkę.

Było 1:0, a to nie jest coś, co ludzie zabierają ze swoich banków pamięci.

Pamiętny mecz przyszedł po 11 minutach, ponownie zależny od formy Viniciusa Juniora. Operował z lewego skrzydła i tym razem wsunął celownik w ciasny korytarz ludzkich przeszkód. Poszło do Richarlisona na środku pola karnego, a potem do Hu.

Richarlison wystawił go lewą nogą i uderzył w powietrze. Następnie obrócił swoje ciało i jechał na rowerze prawą nogą. Latający, latający but Richarlisona prawie odbił głowę Velijkovicia, ledwie cal nad lewym ramieniem serbskiego obrońcy Milosa Velijkovicia. Utrzymał linię pisku i pędził wewnątrz lewego słupka, Milinkovic-Savic równie bezradny w swoim późnym odrętwieniu, jak każdy z 8 miliardów Ziemian. Po raz drugi w krótkim czasie cała brazylijska drużyna zebrała się w kącie, by szaleńczo świętować.

READ  12 kwietnia 2024 – Najnowsza odsłona kampanii 2024

„Idzie w górę”, powiedział Tide o Ballu, „on zmienia cały swój plan” i jakimi są mistrzowskimi planistami.

Brazylia, gwiazdorska drużyna gwiazd Pucharu Świata, w końcu zadebiutowała w 22. Mistrzostwach Świata Mężczyzn, 22. Mistrzostwach Świata, do których Brazylia się zakwalifikowała. Stał się ostatnim z seniorów, który wystartował na tym mundialu, co jest dziwną pozycją w kalendarzu. Jego fani z całego świata pojawili się tłumnie, śpiewając razem ze swoim zwyczajowym wyrazem „nie mogę się doczekać”. Wraz z kilkoma Serbami w czerwieni i błękicie udali się w kierunku stadionu Lucille, futurystycznej scenerii, która nocą przypominała płonącą mydelniczkę.

Widzieli, jak Brazylia, domyślnie faworyci turnieju, kręciła się trochę z bardziej zdolną Serbią w pierwszej połowie bez zbyt wielu oszustw. „Podczas przerwy”, powiedział 61-letni Tide, który zarządza Brazylią od 2016 roku, „musiałem powiedzieć moim zawodnikom, żeby się uspokoili, ponieważ najpierw musimy odbyć sesję treningową. [lightness] Musimy podać piłkę.

Powiedział: „Musimy obniżyć poziom adrenaliny”.

Dokonali zmian w ustawieniu i wkrótce asystent Kleber Xavier powiedział: „Kontynuowaliśmy zwiększanie tempa, rozszerzanie ruchów i tworzenie okazji”, gdy stworzyli niespodziankę.

Brazylijczycy opuścili bramkę otwierającą grupę G trzema punktami ze Szwajcarami, a Richarlison ogłosił, że to „fantastyczna noc” z „piękną wygraną”, dzięki czemu „mamy teraz jeszcze sześć meczów do osiągnięcia naszego celu”, ale najpierw musi znowu zobaczyć Neymara w hotelu. . Serbia, która wygrała swoją grupę w eliminacjach, „zawsze znajdowała się pod dużą presją” w turnieju, „więc wymagało to od nas wiele” – powiedział Tait. Wszystko to umożliwiło Brazylijczykom zdobycie sześciu tytułów w Pucharze Świata, a jednocześnie przypomniało, że brazylijska rzeczywistość może być czasem idealna.